Kr������������������ken - Register
Här kan du gratis söka i Norrlands största relationsdatabas
KRÅKEN
Men den bästa och säkraste sökningen har du med att gå tillbaka till
www.kråken.se
Efternamn:
\
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M0
M1
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Å
Ä
Ö
Register: M
Nr
Efternamn
Förnamn
Datum
Försam
Adress
10001
Molander
Oskar Manfred
1918-02-16
Björna
Leding
10002
Molander
Ottilia Gunborg
1906-08-21
Nordmaling
Hyngelsböle
10003
Molander
Per Arnold
1920-08-08
Nordmaling
Hyngelsböle
10004
Molander
Per Axel Leonard
1865-09-16
Nordmaling
Hyngelsböle
10005
Molander
Per Folke
1930-05-21
Nordmaling
Jansmark
10006
Molander
Per Gösta Magnus
1913-06-20
Tåsjö
Tåsjö
10007
Molander
Per Ludvig
1865-10-13
Långsele
Forsse
10008
Molander
Per Magnus
1836-01-21
??
??
10009
Molander
Rut Ingrid
1934-11-16
Nordmaling
Jansmark
10010
Molander
Rut Ingrid
1927-11-30
Nordmaling
Nordmaling
10011
Molander
Sally Kristina
1906-08-28
Gideå
Västereldsmark
10012
Molander
Sara Margareta
1868-05-09
Björna
Hemling
10013
Molander
Sara Margareta
1866-08-20
Björna
Hemling
10014
Molander
Selma Arvida.
1893-02-06
Grundsunda
Gideåbacka varv
10015
Molander
Signe Anna
1883-06-09
Nordmaling
Hyngelsböle
10016
Molander
Signe Elsa
1906-07-08
Jukkasjärvi
Jukkasjärvi
10017
Molander
Signe Lovisa
1893-07-25
Gideå
Väster Eldsmark
10018
Molander
Signe Maria
1886-01-18
Nordmaling
Hyngelsböle
10019
Molander
Sofia
1798-04-20
Umeå lands
Västerteg
10020
Molander
Sofia
1799-09-08
Umeå lands
Västerteg
10021
Molander
Sten Sture Roland
1942-11-06
Stensele
Storsandudden
10022
Molander
Stig Roland
1946-12-02
Nordmaling
Rundvik
10023
Molander
Sven Sture
1929-04-23
Nordmaling
Rundvik
10024
Molander
Tea Teolinda
1903-12-25
Nordmaling
Rundvik
10025
Molander
Tilda Desideria
1886-06-17
Grundsunda
Gideåbacka såg
10026
Molander
Tilda Sofia
1862-11-28
Burträsk
Bodbyn
10027
Molander
Tord Paul Östen
1948-07-02
Stensele
Storsandudden
10028
Molander
Ture Alexius
1898-04-28
Nordmaling
Rundvik
10029
Molander
Ture Ingvar
1931-11-07
Nordmaling
Jansmark
10030
Molander
Tyra Linnea
1907-12-24
Nordmaling
Rundvik
10031
Molander
Tyra Linnéa
1907-12-24
Nordmaling
Rundvik
10032
Molander
Ulrika
1858-02-14
Gideå
Gideå bruk
10033
Molander
Ulrika Johanna
1883-12-19
Grundsunda
Gideåbacka
10034
Molander
Vera Dagmar Ingeborg
1910-09-27
Örebro län
Järnboås
10035
Molander Abrahamsdotter
Magdalena
1809-04-25
Mo
Mo
10036
Molander Abrahamsson
Abraham
1777-02-10
Själevad
Billsjö
10037
Molander Andersson
Anders
1830-03-15
Björna
Movattnet
10038
Molander Eriksdotter
Sara Margareta
1836-10-13
Mo
Gottne
10039
Molander Eriksson
Erik
1834-03-18
Björna
Movattnet
10040
Molander Fransson
Anders Edvin
1882-03-03
Burträsk
Bodbyn
10041
Molander Fransson
Gustaf
1856-06-06
Burträsk
Bodbyn
10042
Molander Fransson
Johan Vilhelm
1886-01-25
Burträsk
Bodbyn
10043
Molander Jonsdotter
Katarina
1838-10-18
Mo
Mo
10044
Molander Jonsdotter
Sara Margareta
1835-11-22
Mo
Mo
10045
Molander Jonsson
Jonas
1811-08-22
Mo
Moholmen
10046
Molander Olofsdotter
Anna Sofia
1804-12-27
Umeå lands
Västerteg
10047
Molander Olofsson
Olof
1776-07-07
Umeå lands
Böleå
10048
Molander Olofsson
Olof
1803-10-09
Umeå lands
Teg
10049
Molander Olofsson
Olof
1802-09-07
Umeå lands
Västerteg
10050
Molander Persdotter
Elisabet
1793-12-03
Nordmaling
Lögdeå
10051
Molander Persson
Per
1803-09-28
Nordmaling
Håknäs
10052
Molden
Julia Berghild
1893-10-18
Norge
Trondhejm
10053
Molin
Abraham
1819-09-29
Grundsunda
Västanå
10054
Molin
Abraham
1808-01-31
Nordmaling
Levar
10055
Molin
Agnes Maria
1906-10-01
Degerfors
Brännforssund
10056
Molin
Alexander
1888-09-06
Grundsunda
Husum
10057
Molin
Alf Jonas
1926-04-09
Robertsfors
Sikeå
10058
Molin
Alf Jonas Greger
1920-03-13
Degerfors
Brännforssund
10059
Molin
Alf Pontus
1906-04-26
Degerfors
Brännforssund
10060
Molin
Alfa Elisabet
1913-11-19
Degerfors
Brännforssund
10061
Molin
Alfa Kalista
1912-05-02
Degerfors
Brännforssund
10062
Molin
Alfred
1878-01-18
Nordmaling
Baggård
10063
Molin
Alice Margareta
1948-02-12
Nordmaling
Bredvik
10064
Molin
Alma Alvine Marianne
1934-06-09
Robertsfors
Sikeå
10065
Molin
Alma Elisabet
1899-03-24
Trehörningsjö
Långvattnet
10066
Molin
Alma Kristina
1877-12-07
Arnäs
Arnäs
10067
Molin
Alma Nikolina
1890-12-03
Nordmaling
Levar
10068
Molin
Alvy Kristina
1919-11-22
Robertsfors
Sikeå
10069
Molin
Amalia
1863-02-20
Nordmaling
Levar
10070
Molin
Amanda Elisabet
1893-09-17
Grundsunda
Gideåbacka
10071
Molin
Anders
1823-03-18
Umeå lands
Sävar
10072
Molin
Anders
1811-10-12
Grundsunda
Västanå
10073
Molin
Anders
1841-01-31
Grundsunda
Flärke
10074
Molin
Anders Abraham
1859-02-09
Helgum
Helgum
10075
Molin
Anders Gustav
1877-11-30
Grundsunda
Gideåbacka
10076
Molin
Anders Petter
1888-03-23
Tåsjö
Rörström
10077
Molin
Andrietta Lovisa
1825-01-01
Nordmaling
Mo
10078
Molin
Anita Elisabet
1953-11-28
Åmsele
Manjaur
10079
Molin
Anna
1870-01-21
Nätra
Vik
10080
Molin
Anna
1873-04-29
Lit
Lit
10081
Molin
Anna Albertina
1862-04-13
Arnäs
Burön
10082
Molin
Anna Brita
1850-01-13
Grundsunda
Kasa
10083
Molin
Anna Brita
1847-08-29
Nordmaling
Bredvik
10084
Molin
Anna Brita
1846-05-30
Grundsunda
Flärke
10085
Molin
Anna Emerentia
1888-03-03
Nordmaling
Lögdeå
10086
Molin
Anna Erika
1880-12-22
Nordmaling
Bredvik
10087
Molin
Anna Hildina
1884-02-18
Arnäs
Eldsmark
10088
Molin
Anna Karolina
1862-12-22
Bjurholm
Agnäs
10089
Molin
Anna Katarina
1827-12-22
Nordmaling
Järnäs
10090
Molin
Anna Katarina
1867-07-28
Grundsunda
Gideåbacka
10091
Molin
Anna Katarina
1874-12-15
Arnäs
Västanå
10092
Molin
Anna Kerstin Monika
1940-09-18
Vilhelmina
Vilhelmina
10093
Molin
Anna Kristina
1876-01-05
Nordmaling
Hyngelsböle
10094
Molin
Anna Kristina
1843-11-03
Nordmaling
Levar
10095
Molin
Anna Kristina
1883-12-16
Tåsjö
Tåsjö
10096
Molin
Anna Kristina
1912-03-15
Nordmaling
Bredvik
10097
Molin
Anna Louise
1921-11-12
Vännäs
Nyby
10098
Molin
Anna Lovisa
1827-03-16
Sävar
Sjönäs
10099
Molin
Anna Margareta
1849-01-25
Grundsunda
Gideåbacka
10100
Molin
Anna Maria
1826-06-03
Nordmaling
Järnäs
10101
Molin
Anna Maria Katarina
1959-07-14
Umeå lands
Umeå lands
10102
Molin
Anna Serafia
1893-09-04
Sidensjö
Överå
10103
Molin
Anna Teresia
1893-07-26
Norsjö
Kvammarn
10104
Molin
Anna Viktoria
1896-02-09
Timrå
Sörberge
10105
Molin
Anna Viola
1933-08-27
Nordmaling
Tallberg
10106
Molin
Anni Katarina
1884-10-31
Grundsunda
Husum
10107
Molin
Annie Martina
1888-08-24
Vilhelmina
Rismyrliden
10108
Molin
Anny Frideborg
1902-01-12
Nätra
Eden
10109
Molin
Anny Katarina
1917-04-08
Arnäs
Arnäs
10110
Molin
Arvid
1908-05-09
Nordmaling
Mo
10111
Molin
Astrid Emilia
1913-10-22
Nordmaling
Tallberg
10112
Molin
Astrid Ingegärd
1927-09-06
Hörnefors
Norrbyskär
10113
Molin
Astrid Margareta
1915-08-25
Skorped
Skorped
10114
Molin
Astrid Serafia
1895-09-13
Degerfors
Manjaur
10115
Molin
August
1852-04-22
Nordmaling
Mo
10116
Molin
August Alvar
1897-07-14
Grundsunda
Gideåbacka
10117
Molin
August Anselm
1894-04-11
Grundsunda
Husum
10118
Molin
August Emanuel
1881-03-26
Grundsunda
Husum
10119
Molin
August Vilmar
1913-09-26
Nordmaling
Tallberg
10120
Molin
Augusta Amalia
1857-08-15
Sävar
Ivarsboda
10121
Molin
Axel
1858-03-23
Grundsunda
Västanå
10122
Molin
Axel
1882-03-08
Arnäs
Eldsmark
10123
Molin
Axel
1879-07-26
Arnäs
Eldsmark
10124
Molin
Axel Agaton
1875-12-07
Torsåker
Torsåker
10125
Molin
Axel Israel
1907-09-07
Nordmaling
Levar
10126
Molin
Axel Olof
1890-07-30
Grundsunda
Fanby
10127
Molin
Barbro Irene
1956-10-13
Nordmaling
Bredvik
10128
Molin
Barbro Margareta
1938-05-28
Nordmaling
Olofsfors
10129
Molin
Beda Ingeborg
1898-05-09
Degerfors
Brännforssund
10130
Molin
Beda Olivia Eufrosyne
1894-06-28
Åsele
Yxsjö
10131
Molin
Bengt
1910-04-08
Arnäs
Arnäs
10132
Molin
Bengt Axel
1914-03-27
Arnäs
Skortsjö
10133
Molin
Bengt Ingvar Emanuel
1936-08-06
Nordmaling
Levar
10134
Molin
Bernhard
1892-05-21
Nordmaling
Bredvik
10135
Molin
Bernhard
1909-10-20
Grundsunda
Högen
10136
Molin
Bernt August Ivan
1925-06-05
Nordmaling
Öresund
10137
Molin
Betty Johanna
1893-04-15
Tåsjö
Tåsjö
10138
Molin
Birger
1946-12-24
Nordmaling
Nordmaling
10139
Molin
Birger Ingemar
1920-01-18
Åsele
Insjö
10140
Molin
Birgit Cecilia
1921-11-22
Nordmaling
Järnäs
10141
Molin
Birgit Louise
1938-06-24
Nordmaling
Rundvik
10142
Molin
Björn Håkan
1952-12-19
Finspång
Risinge
10143
Molin
Brita Kristina
1805-01-24
Grundsunda
Gidböle
10144
Molin
Brita Linnea
1906-03-03
Skorped
Mosjö
10145
Molin
Bror Axel
1915-07-20
Bjurholm
Nässund
10146
Molin
Bror Birger
1922-08-01
Nordmaling
Mo
10147
Molin
Bror Lars Ivar
1909-11-30
Nordmaling
Mo
10148
Molin
Bror Sigfrid
1896-04-23
Norsjö
Kvammarn
10149
Molin
Bror Sigfrid
1891-05-12
Norsjö
Kvammarn
10150
Molin
Bror Viktor
1916-11-27
Nordmaling
Tallberg
10151
Molin
Dagmar Elvira
1909-08-13
Nordmaling
Tallberg
10152
Molin
Dagny Amalia
1933-12-24
Nordmaling
Mo
10153
Molin
Daniel Sigfrid
1912-01-12
Långsele
Långsele
10154
Molin
Doris Elvira
1934-11-11
Nordmaling
Klöse
10155
Molin
Edla Matilda
1895-06-03
Nordmaling
Bredvik
10156
Molin
Edvard
1865-01-25
Nordmaling
Olofsfors
10157
Molin
Ejvor Viola
1926-03-02
Åmsele
Brännforssund
10158
Molin
Elin Amanda
1895-12-25
Nordmaling
Lögdeå
10159
Molin
Elin Anetta
1890-10-15
Grundsunda
Husum
10160
Molin
Elin Maria
1897-10-19
Degerfors
Brännforssund
10161
Molin
Elisabet Katarina
1859-02-13
Arnäs
Burön
10162
Molin
Elisabet Kristina
1836-03-25
Grundsunda
Gideåbacka
10163
Molin
Elisabet Kristina
1868-12-18
Grundsunda
Gideåbacka
10164
Molin
Elly Linnea
1926-10-27
Nordmaling
Tallberg
10165
Molin
Elsa Elisabet
1926-04-18
Nordmaling
Mo
10166
Molin
Emma Karolina
1864-09-24
Sävar
Ivarsboda
10167
Molin
Emma Katarina
1889-07-02
Nordmaling
Öresund
10168
Molin
Emma Kristina
1879-11-22
Sidensjö
Anundsböle
10169
Molin
Emma Matilda
1891-01-23
Nordmaling
Bredvik
10170
Molin
Emma Teresia
1890-07-23
Umeå lands
Umeå lands
10171
Molin
Erik
1866-03-22
Nätra
Vik
10172
Molin
Erik
1837-11-28
Nordmaling
Järnäs
10173
Molin
Erik
1801-07-04
Nordmaling
Levar
10174
Molin
Erik
1829-08-18
Nordmaling
Järnäs
10175
Molin
Erik
1820-11-03
Nordmaling
Olofsfors
10176
Molin
Erik
1865-12-09
Nordmaling
Järnäs
10177
Molin
Erik
1886-11-12
Nordmaling
Järnäs
10178
Molin
Erik Albert
1868-03-11
Sävar
Täfteå
10179
Molin
Erik Alexius
1886-08-01
Arnäs
Eldsmark
10180
Molin
Erik Anton
1870-01-04
Nordmaling
Mo
10181
Molin
Erik August
1887-01-12
Norsjö
Kvammarn
10182
Molin
Erik August
1860-09-22
Bjurholm
Agnäs
10183
Molin
Erik August
1924-09-30
Nordmaling
Mo
10184
Molin
Erik August
1873-03-24
Nordmaling
Tallberg
10185
Molin
Erik August
1885-06-12
Nordmaling
Tallberg
10186
Molin
Erik August
1875-04-23
Grundsunda
Gideåbacka
10187
Molin
Erik Axel
1895-09-20
Nordmaling
Mo
10188
Molin
Erik Edvin
1908-11-18
Nordmaling
Klöse
10189
Molin
Erik Harald
1944-07-17
Nordmaling
Nordmaling
10190
Molin
Erik Isak
1983-06-16
Nordmaling
Järnäsklubb
10191
Molin
Erik Ivar
1900-10-24
Nordmaling
Levar
10192
Molin
Erik Lennart
1924-12-13
Hörnefors
Hörnefors
10193
Molin
Erik Leonard
1875-04-27
Sävar
Ivarsboda
10194
Molin
Erik Olof
1850-12-12
Nordmaling
Bredvik
10195
Molin
Erik Olof
1840-07-10
Nordmaling
Levar
10196
Molin
Erik Olof
1836-04-25
Nordmaling
Levar
10197
Molin
Erik Rikard
1916-05-04
Hörnefors
Norrbyskär
10198
Molin
Erik Rubert
1897-12-28
Trehörningsjö
Långvattnet
10199
Molin
Erik Valerian
1910-10-30
Nordmaling
Bredvik
10200
Molin
Ernst Bernhard
1913-01-09
Arnäs
Arnäs
10201
Molin
Ernst Bertil
1906-11-15
Nordmaling
Tallberg
10202
Molin
Ernst Gösta
1913-06-15
Nordmaling
Klöse
10203
Molin
Ernst Harald
1918-06-29
Norrbotten
Karl Gustav
10204
Molin
Ernst Maurits
1917-09-22
Nedertorneå
Nedertorneå
10205
Molin
Eskil Emanuel
1927-10-10
Åmsele
Brännforssund
10206
Molin
Ester Johanna
1893-04-12
Nordmaling
Levar
10207
Molin
Eva Maria
1797-01-30
Nordmaling
Västansjö
10208
Molin
Evert Gotthard
1916-12-23
Nordmaling
Tallberg
10209
Molin
Fanny Adele
1917-05-14
Lycksele
Tuggensele
10210
Molin
Frans Edvard
1879-05-06
Norsjö
Klockarliden
10211
Molin
Frans Harry
1914-03-26
Norrbotten
Karl Gustav
10212
Molin
Frans Harry
1914-03-26
Karl Gustav (BD)
Karl Gustav
10213
Molin
Frans Leonard
1853-09-04
Nordmaling
Levar
10214
Molin
Frans Oskar
1872-10-11
Sävar
Ivarsboda
10215
Molin
Frans Oskar
1892-08-14
Nordmaling
Levar
10216
Molin
Frans Valdemar
1900-08-14
Degerfors
Brännforssund
10217
Molin
Frits Adolf
1901-10-27
Grundsunda
Husum
10218
Molin
Frits Hilding
1909-02-12
Nordmaling
Tallberg
10219
Molin
Fritz Emanuel
1902-03-23
Nordmaling
Levar
10220
Molin
Gerda Amalia
1915-03-06
Arnäs
Arnäs
10221
Molin
Gerda Maria
1919-03-20
Nordmaling
Tallberg
10222
Molin
Gerda Maria
1902-03-23
Nordmaling
Levar
10223
Molin
Greta Birgitta
1936-03-22
Nordmaling
Nyåker
10224
Molin
Greta Elaine
1959-06-13
Åmsele
Manjaur
10225
Molin
Gull Maj Charlotte
1936-08-19
Robertsfors
Sikeå
10226
Molin
Gun Kerstin Kristina
1950-04-01
Robertsfors
Sikeå
10227
Molin
Gunhild Erika
1897-04-28
Grundsunda
Fanby
10228
Molin
Gunhild Katarina
1905-08-01
Nordmaling
Levar
10229
Molin
Gunhild Matilda
1903-03-14
Nordmaling
Levar
10230
Molin
Gunilla Margareta
1938-11-13
Åsele
Municip
10231
Molin
Gunnar
1913-03-11
Nässjö
Nässjö
10232
Molin
Gunnar
1876-07-24
Nordmaling
Baggård
10233
Molin
Gunnar Börje
1911-10-12
Skaraborgs län
Stentorp
10234
Molin
Gunnar Erland
1927-10-10
Åmsele
Brännforssund
10235
Molin
Gustav
1862-09-23
Nordmaling
Olofsfors
10236
Molin
Gustav
1882-12-16
Nordmaling
Olofsfors
10237
Molin
Gustav
1863-03-23
Nordmaling
Mo
10238
Molin
Gustav Adolf
1896-06-13
Nordmaling
Levar
10239
Molin
Gustav Adolf
1897-12-02
Nordmaling
Klöse
10240
Molin
Gustav Adolf
1921-09-20
Nordmaling
Bredvik
10241
Molin
Gustav Algot
1886-08-23
Nordmaling
Tallberg
10242
Molin
Gustav Edvin
1905-10-16
Arnäs
Arnäs
10243
Molin
Gustav Jakob
1846-09-06
Grundsunda
Gideåbacka
10244
Molin
Gustav Jakob
1829-09-26
Nordmaling
Lögdeå
10245
Molin
Gustav Mauritz
1897-08-24
Nordmaling
Lögdeå
10246
Molin
Gustav Petter
1837-03-20
Grundsunda
Skademark
10247
Molin
Gustav Torsten
1904-07-01
Nordmaling
Olofsfors
10248
Molin
Gustava Albertina
1841-04-08
Sävar
Södra Sjönäs
10249
Molin
Gärd Haraldine
1921-09-10
Umeå lands
Umeå lands
10250
Molin
Gösta
1911-04-09
Nordmaling
Klöse
10251
Molin
Göta
1903-07-08
Nordmaling
Olofsfors
10252
Molin
Göta Alida
1927-09-24
Åmsele
Brännforssund
10253
Molin
Göta Amanda
1906-06-02
Nordmaling
Klöse
10254
Molin
Göta Elisabet
1904-05-04
Nordmaling
Levar
10255
Molin
Göta Margareta
1911-07-31
Arnäs
Arnäs
10256
Molin
Göta Maria Ingegärd
1922-01-30
Åmsele
Kvarnbränna
10257
Molin
Göta Marie?
1930-08-17
Hörnefors
Norrbyskär
10258
Molin
Hans
1799-03-16
Skog (X)
Norrbo
10259
Molin
Hans
1816-01-08
Grundsunda
Västanå
10260
Molin
Hans Vilhelm Boris
1920-08-27
Vännäs
Nyby
10261
Molin
Hedda Matilda
1877-04-20
Nordmaling
Tallberg
10262
Molin
Hedvig
1879-01-16
Nordmaling
Tallberg
10263
Molin
Hedvig Maria
1910-08-28
Nordmaling
Tallberg
10264
Molin
Helena
1848-04-10
Junsele
Junsele
10265
Molin
Helga Maria
1882-07-20
Nordmaling
Hyngelsböle
10266
Molin
Helge
1916-11-19
Ed (Y)
Ed
10267
Molin
Henny Kristina
1891-09-08
Grundsunda
Fanby
10268
Molin
Henny Matilda
1923-07-13
Åmsele
Sävsjön
10269
Molin
Henny Matilda
1895-06-07
Nordmaling
Öresund
10270
Molin
Henrik
1850-07-12
Junsele
Oesele
10271
Molin
Henrika Lovisa
1862-01-26
Sävar
Ivarsboda
10272
Molin
Herbert Alexis
1911-09-24
Usa
Minnapolis
10273
Molin
Hilda Elisabet
1925-12-24
Nordmaling
Klöse
10274
Molin
Hilda Maria Ulrika
1851-10-14
Västerås
Västerås
10275
Molin
Hildur Birgitta
1906-06-08
Nätra
Eden
10276
Molin
Hildur Erika
1908-07-15
Skorped
Mosjö
10277
Molin
Hilma Augusta
1900-04-09
Nordmaling
Klöse
10278
Molin
Ida Johanna
1870-03-22
Grundsunda
Gideåbacka
10279
Molin
Ida Karolina
1884-03-22
Arnäs
Eldsmark
10280
Molin
Ida Karolina
1879-11-14
Arnäs
Arnäs
10281
Molin
Ida Karolina
1881-03-07
Arnäs
Arnäs
10282
Molin
Ida Kristina
1880-10-22
Nordmaling
Tallberg
10283
Molin
Ida Ottilia
1898-07-06
Åsele
Insjö
10284
Molin
Ida Ulrika
1877-03-12
Junsele
Osele
10285
Molin
Inga Dorotea
1850-02-06
Grundsunda
Västanå
10286
Molin
Inga Dorotea
1847-08-22
Grundsunda
Västanå
10287
Molin
Inga Dorotea
1853-05-02
Grundsunda
Västanå
10288
Molin
Ingegär Margareta
1920-09-18
Degerfors
Brännforsliden
10289
Molin
Ingegärd Katarina
1930-07-13
Lycksele
Umgransele
10290
Molin
Ingrid Linnea
1918-05-25
Bjurholm
Nässund
10291
Molin
Ingrid Solvej
1925-09-09
Holmsund
Djupvik
10292
Molin
Ingvor Alice
1925-09-09
Åsele
Insjö
10293
Molin
Irma Patricia
1913-09-22
Nordmaling
Mjösjö
10294
Molin
Isak
1798-10-25
Nordmaling
Västansjö
10295
Molin
Isak
1864-01-25
Nordmaling
Järnäs
10296
Molin
Israel
1858-07-31
Bjurholm
Agnäs
10297
Molin
Ivar
1919-02-01
Haparanda
Karl Gustav
10298
Molin
Jakob
1806-03-10
Grundsunda
Gidböle
10299
Molin
Jakob
1795-11-13
Nordmaling
Levar
10300
Molin
Jakob
1844-12-16
Grundsunda
Husum
10301
Molin
Jakob
1810-05-02
Grundsunda
Västanå
10302
Molin
Jakob
1873-06-07
Arnäs
Arnäs
10303
Molin
Jakob August
1869-07-09
Sävar
Ivarsboda
10304
Molin
Jakob August
1830-08-01
Sävar
Sjönäs
10305
Molin
Jan Erik
1938-08-06
Torp
Torp
10306
Molin
Johan
1860-08-24
Nordmaling
Mo
10307
Molin
Johan
1853-12-31
Nordmaling
Bredvik
10308
Molin
Johan
1862-07-09
Nordmaling
Levar
10309
Molin
Johan
1812-02-19
Nordmaling
Levar
10310
Molin
Johan
1834-03-11
Nordmaling
Lögdeå
10311
Molin
Johan
1832-02-19
Nordmaling
Järnäs
10312
Molin
Johan
1876-08-03
Arnäs
Västanå
10313
Molin
Johan
1848-11-30
Grundsunda
Västanå
10314
Molin
Johan
1847-07-29
Grundsunda
Flärke
10315
Molin
Johan
1865-09-02
Skellefteå lands
Karsträsk
10316
Molin
Johan
1854-02-08
Grundsunda
Kasa
10317
Molin
Johan Abraham
1886-02-13
Tåsjö
Rörström
10318
Molin
Johan Agaton
1868-07-27
Multrå
Tjäll
10319
Molin
Johan Anton
1877-04-28
Mo
Flärke
10320
Molin
Johan Anton
1889-04-26
Norsjö
Kvammarn
10321
Molin
Johan Arvid
1876-01-05
Nordmaling
Hyngelsböle
10322
Molin
Johan August
1897-04-03
Timrå
Sörberge
10323
Molin
Johan August
1904-05-13
Nordmaling
Klöse
10324
Molin
Johan Bertil
1907-04-08
Grundsunda
Högen
10325
Molin
Johan Edvard
1917-12-11
Skorped
Mosjö
10326
Molin
Johan Edvard Teodor
1892-12-27
Vilhelmina
Rismyrliden
10327
Molin
Johan Edvin
1902-08-03
Nordmaling
Klöse
10328
Molin
Johan Einar
1888-09-29
Stockholms län
Hedvig Elonora
10329
Molin
Johan Ejnar
1913-07-08
Degerfors
Brännforssund
10330
Molin
Johan Engelbert
1888-09-10
Norsjö
Klockarliden
10331
Molin
Johan Fredrik
1909-06-16
Multrå
Tjäll
10332
Molin
Johan Fritjof
1897-10-27
Nordmaling
Levar
10333
Molin
Johan Frits
1898-03-07
Nordmaling
Levar
10334
Molin
Johan Gustav
1856-06-06
Bjurholm
Agnäs
10335
Molin
Johan Harald
1898-12-27
Arnäs
Arnäs
10336
Molin
Johan Helmer
1869-08-20
Nordmaling
Levar
10337
Molin
Johan Hjalmar
1899-04-29
Nordmaling
Levar
10338
Molin
Johan Hjalmar Valentin
1879-10-09
Stockholms län
Hedvig Elonora
10339
Molin
Johan Lage
1881-06-26
Stockholm
Husby
10340
Molin
Johan Lage
1881-06-26
Stockholms län
Hedvig Elonora
10341
Molin
Johan Ludvig
1848-09-30
Arboga
Arboga
10342
Molin
Johan Olof
1876-02-07
Nordmaling
Tallberg
10343
Molin
Johan Olof
1881-11-28
Nordmaling
Tallberg
10344
Molin
Johan Olof
1808-09-22
Grundsunda
Gidböle
10345
Molin
Johan Olof Henrik
1875-03-25
Nordmaling
Klöse
10346
Molin
Johan Petter
1828-01-19
Nordmaling
Mo
10347
Molin
Johan Rikard Gunnar
1885-02-07
Stockholm
Stockholm
10348
Molin
Johan Rikard Gunnar
1885-02-07
Stockholms län
Hedvig Elonora
10349
Molin
Johan Teodor
1882-06-16
Nordmaling
Levar
10350
Molin
Johan Teodor
1882-09-27
Grundsunda
Gideåbacka
10351
Molin
Johan Tunkred
1893-02-06
Nordmaling
Lögdeå
10352
Molin
Johanna
1857-11-28
Nordmaling
Levar
10353
Molin
Johanna Gustava
1823-09-05
Nordmaling
Lögdeå
10354
Molin
John Bertil
1915-04-19
Nordmaling
Tallberg
10355
Molin
John Birger
1929-11-23
Åmsele
Brännforssund
10356
Molin
John Holger
1907-09-14
Nordmaling
Tallberg
10357
Molin
John Kristian
1901-07-21
Grundsunda
Gideåbacka
10358
Molin
John Sture
1929-12-04
Robertsfors
Sikeå
10359
Molin
John Yngve
1920-01-18
Degerfors
Hällnäs
10360
Molin
Jonas
1860-12-28
Själevad
Sörböle
10361
Molin
Jonas
1865-11-15
Nordmaling
Mo
10362
Molin
Jonas
1867-01-06
Skellefteå lands
Skellefteå lands
10363
Molin
Jonas Adolf
1855-06-08
Nordmaling
Levar
10364
Molin
Jonas August
1866-01-26
Nordmaling
Mo
10365
Molin
Jonas August
1883-10-26
Nordmaling
Öresund
10366
Molin
Jonas Edbert Teodor
1901-03-03
Åsele
Insjö
10367
Molin
Jonas Edvard
1869-07-13
Björna
Mattarbodum
10368
Molin
Jonas Henning
1927-05-04
Nordmaling
Klöse
10369
Molin
Jonas Henning
1927-05-04
Nordmaling
Klöse
10370
Molin
Jonas Viktor
1893-09-26
Degerfors
Brännforssund
10371
Molin
Julia Birgitta
1923-04-23
Vännäs
Nyby
10372
Molin
Karin Alice
1911-03-17
Nordmaling
Olofsfors
10373
Molin
Karin Elina
1985-02-17
Nordmaling
Järnäsklubb
10374
Molin
Karin Ingegärd
1933-09-23
Nordmaling
Olofsfors
10375
Molin
Karin Valeria
1918-11-22
Nordmaling
Bredvik
10376
Molin
Karl Adolf
1911-09-23
Nordmaling
Tallberg
10377
Molin
Karl Allan
1886-03-20
Stockholms län
Hedvig Elonora
10378
Molin
Karl Anton
1875-02-01
Norsjö
Klockareliden
10379
Molin
Karl Artur
1895-08-17
Degerfors
Brännforssund
10380
Molin
Karl August
1847-02-27
Nordmaling
Levar
10381
Molin
Karl Axel Teodor
1902-09-19
Själevad
Själevad
10382
Molin
Karl Daniel
1915-09-18
Nordmaling
Olofsfors
10383
Molin
Karl Erik
1931-01-28
Åmsele
Brännforssund
10384
Molin
Karl Erik Torsten
1911-09-28
Bjurholm
Bjurholm
10385
Molin
Karl Halvar
1916-08-29
Norrbotten
Karl Gustav
10386
Molin
Karl Johan
1867-05-29
Sävar
Ivarsboda
10387
Molin
Karl Kristian
1923-05-23
Hörnefors
Hörnefors sulfitfabrik
10388
Molin
Karl Olof
1831-08-26
Sävar
Sjönäs
10389
Molin
Karl Oskar Henrik
1924-05-04
Nordmaling
Klöse
10390
Molin
Karl Valdemar
1896-02-28
Sidensjö
Överå
10391
Molin
Karl Viktor
1885-01-05
Norsjö
Kvammarn
10392
Molin
Karolina
1838-09-30
Sävar
Sjönäs
10393
Molin
Karolina
1825-05-20
Göteborg
Göteborg
10394
Molin
Katarina
1819-05-24
Björna
Volmsjö
10395
Molin
Katarina
1802-11-26
Nordmaling
Levar
10396
Molin
Katarina
1800-02-01
Nordmaling
Levar
10397
Molin
Katarina Agata
1828-01-30
Nordmaling
Levar
10398
Molin
Katarina Aqvelina
1867-11-24
Nordmaling
Olofsfors
10399
Molin
Katarina Charlotta
1828-05-22
Sävar
Sjönäs
10400
Molin
Katarina Elisabet
1821-09-21
Nordmaling
Mo
10401
Molin
Katarina Johanna
1859-08-21
Sävar
Ivarsboda
10402
Molin
Katarina Kristina
1814-03-26
Grundsunda
Västanå
10403
Molin
Kent Göran
1956-08-08
Vilhelmina
Vilhelmina
10404
Molin
Kerstin Elisabet
1928-02-24
Nordmaling
Öresund
10405
Molin
Kjell
1923-10-28
Vännäs
Vännäs
10406
Molin
Kjell Arne Reinhold
1934-10-28
Holmsund
Djupvik
10407
Molin
Kjell Axel
1937-04-14
Nordmaling
Mo
10408
Molin
Kjell Gösta
1927-04-12
Mosjö Skorped (Y)
10409
Molin
Klara Johanna
1854-12-07
Grundsunda
Västanå
10410
Molin
Klara Kristina
1877-11-07
Arnäs
Arnäs
10411
Molin
Klara Olivia
1880-08-12
Gideå
Eldsmark
10412
Molin
Klas Gunnar
1900-07-07
Nordmaling
Levar
10413
Molin
Klas Valdemar
1918-04-19
Nordmaling
Öresund
10414
Molin
Kristina Johanna
1904-05-22
Arnäs
Arnäs
10415
Molin
Kristina Johanna
1835-11-13
Sävar
Sjönäs
10416
Molin
Kristina Katarina
1863-04-12
Grundsunda
Gideåbacka
10417
Molin
Kristina Sofia
1890-09-14
Sidensjö
Överå
10418
Molin
Lars Erik
1922-06-25
Grundsunda
Husum
10419
Molin
Lars Erik Kenneth
1955-10-17
Nordmaling
Järnäsklubb
10420
Molin
Lars Fredrik
1942-05-06
Undersåker
Undersåker
10421
Molin
Lars Isak
1830-12-25
Nordmaling
Mo
10422
Molin
Lars Johan
1833-12-22
Skellefteå lands
Medle
10423
Molin
Lars Leonard
1891-04-04
Norsjö
Klockarliden
10424
Molin
Lars Olof
1871-10-21
Norsjö
Klockarliden
10425
Molin
Laura Kristina
1875-07-16
Nordmaling
Mo
10426
Molin
Lennart
1920-03-07
Ed (Y)
Ed
10427
Molin
Lilly Elisabet
1903-01-02
Arnäs
Arnäs
10428
Molin
Linne Viola
1909-12-29
Vännäs
Fagernäs
10429
Molin
Linnea Sofia
1899-05-14
Grundsunda
Gideåbacka
10430
Molin
Lovisa
1872-10-29
Nordmaling
Olofsfors
10431
Molin
Lovisa Josefina
1874-09-03
Nordmaling
Tallberg
10432
Molin
Magnus Leonard
1884-06-26
Njurunda
Njurunda
10433
Molin
Majvor Hildegard
1925-04-11
Åmsele
Brännforssund
10434
Molin
Margareta Amanda
1881-06-15
Tåsjö
Tåsjö östra by
10435
Molin
Margareta Vilhelmina
1919-08-11
Lycksele
Tuggensele
10436
Molin
Margit Katarina
1920-01-15
Nordmaling
Järnäs
10437
Molin
Margit Maria
1919-05-27
Degerfors
Brännforssund
10438
Molin
Margot Elisabet
1919-04-05
Arnäs
Arnäs
10439
Molin
Maria
1883-05-03
Nordmaling
Levar
10440
Molin
Maria Albertina
1869-11-09
Sävar
Täfteå
10441
Molin
Maria Alexandra
1885-04-02
Nordmaling
Lögdeå
10442
Molin
Maria Augusta
1872-02-11
Nordmaling
Tallberg
10443
Molin
Maria Charlotta
1863-10-04
Västmanland
Malma
10444
Molin
Maria Fredrika
1873-09-19
Norsjö
Klockareliden
10445
Molin
Maria Fredrika
1870-05-21
Norsjö
Klockareliden
10446
Molin
Maria Kristina
1860-07-13
Nordmaling
Olofsfors
10447
Molin
Maria Kristina
1884-07-26
Nordmaling
Mo
10448
Molin
Maria Kristina
1849-12-16
Arnäs
Ström
10449
Molin
Maria Lovisa
1859-09-10
Nordmaling
Levar
10450
Molin
Maria Matilda
1888-01-21
Nordmaling
Tallberg
10451
Molin
Maria Paulina
1879-01-30
Nordmaling
Hyngelsböle
10452
Molin
Maria Sofia
1825-09-26
Sävar
Sjönäs
10453
Molin
Markus Holger
1904-02-19
Degerfors
Brännforssund
10454
Molin
Marta Elisabet
1891-06-15
Tåsjö
Tåsjö
10455
Molin
Mats Erik Christer
1953-03-02
Umeå stads
Umeå stad
10456
Molin
Mikael
1794-10-22
Nordmaling
Levar
10457
Molin
Mikael
1842-11-25
Grundsunda
Husum
10458
Molin
Mikael
1807-07-15
Grundsunda
Gidböle
10459
Molin
Mikael Alfred
1886-07-25
Arnäs
Arnäs
10460
Molin
Mikael August
1833-07-14
Grundsunda
Gideåbacka
10461
Molin
Milda Linnea
1912-08-29
Degerfors
Brännforssund
10462
Molin
Märta Johanna
1922-06-04
Grundsunda
Husum
10463
Molin
Naima Karolina
1889-05-12
Grundsunda
Fanby
10464
Molin
Naima Katarina
1890-09-17
Nordmaling
Lögdeå
10465
Molin
Naima Maria
1908-07-28
Arnäs
Arnäs
10466
Molin
Nanny
1900-03-26
Nordmaling
Bredvik
10467
Molin
Nikanor
1902-01-15
Sidensjö
Överå
10468
Molin
Nils
1836-04-16
Nordmaling
Järnäs
10469
Molin
Nils Adolf
1856-08-05
Nordmaling
Bredvik
10470
Molin
Nils Alfred
1884-08-15
Nordmaling
Levar
10471
Molin
Nils Anders
1958-11-11
Nordmaling
Järnäsklubb
10472
Molin
Nils August
1886-06-18
Grundsunda
Husum
10473
Molin
Nils August
1837-12-14
Nordmaling
Levar
10474
Molin
Nils Axel
1920-05-15
Hörnefors
Hörnefors sulfitfab
10475
Molin
Nils Erik
1930-04-28
Nordmaling
Järnäs
10476
Molin
Nils Erik Roland
1941-10-31
Nordmaling
Levar
10477
Molin
Nils Erland
1921-09-28
Nordmaling
Tallberg
10478
Molin
Nils Johan
1841-10-12
Nordmaling
Levar
10479
Molin
Nils Johan
1826-12-02
Nordmaling
Mo
10480
Molin
Nils Johan
1893-09-01
Nordmaling
Järnäs
10481
Molin
Nils Johan
1869-12-26
Nordmaling
Järnäs
10482
Molin
Nils Kristoffer
1909-03-25
Nordmaling
Levar
10483
Molin
Nils Ludvig
1924-01-27
Grundsunda
Husum
10484
Molin
Nils Olof
1899-06-28
Sidensjö
Fagerkäl
10485
Molin
Nils Palmer
1917-12-19
Degerfors
Kvarnbränna
10486
Molin
Nora Linnea
1907-02-01
Arnäs
Arnäs
10487
Molin
Oktavia Aqvilina Elisabet
1896-05-01
Åsele
Yxsjö
10488
Molin
Olga Kristina
1884-11-03
Vilhelmina
Rismyrliden
10489
Molin
Olga Margareta
1903-10-05
Degerfors
Brännforssund
10490
Molin
Olivia
1875-01-01
Arnäs
Arnäs
10491
Molin
Olof
1824-09-16
Västmanland
Malma
10492
Molin
Olof
1812-11-19
Grundsunda
Västanå
10493
Molin
Olof Albin
1870-02-20
Nordmaling
Olofsfors
10494
Molin
Olof August
1859-06-17
Mo
Mo Bruk
10495
Molin
Olof Bertil
1924-03-08
Åmsele
Brännforssund
10496
Molin
Olof Egon
1902-05-02
Degerfors
Brännforssund
10497
Molin
Olof Ejnar Bertil
1937-12-03
Nordmaling
Tallberg
10498
Molin
Olof Jakob
1890-05-15
Tåsjö
Tåsjö
10499
Molin
Olof Viktor
1894-07-28
Nordmaling
Levar
10500
Molin
Oskar
1882-12-23
Nordmaling
Bredvik
10501
Molin
Oskar Ludvig
1897-08-27
Norsjö
Kvammarn
10502
Molin
Otto
1832-10-15
Berg (Z)
Galhammar
10503
Molin
Per
1854-01-12
Arnäs
Burön
10504
Molin
Per
1851-04-23
Grundsunda
Västanå
10505
Molin
Per
1804-01-16
Grundsunda
Gidböle
10506
Molin
Per
1856-04-27
Grundsunda
Kasa
10507
Molin
Per
1876-08-01
Arnäs
Västanå
10508
Molin
Per Adolf
1850-04-18
Nordmaling
Levar
10509
Molin
Per Aron
1873-02-15
Grundsunda
Gideåbacka
10510
Molin
Per Birger Sixten
1924-10-29
Nordmaling
Bredvik
10511
Molin
Per Emil
1882-09-19
Grundsunda
Dombäcksmark
10512
Molin
Per Erik
1840-02-03
Grundsunda
Gideåbacka
10513
Molin
Per Gottfrid
1879-12-22
Nordmaling
Olofsfors
10514
Molin
Per Gunnar
1945-12-22
Sollefteå
Sollefteå
10515
Molin
Per Jonas
1870-01-06
Grundsunda
Gideåbacka
10516
Molin
Per Robert
1881-05-19
Grundsunda
Gideåbacka
10517
Molin
Per Sandfred
1895-10-26
Grundsunda
Fanby
10518
Molin
Per Tore
1905-10-16
Nordmaling
Olofsfors
10519
Molin
Pia Lise-Lott
1959-04-18
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
10520
Molin
Ragnar Ferdinand
1906-09-11
Degerfors
Brännforssund
10521
Molin
Ragnhild Margareta
1922-05-03
Åmsele
Brännforssund
10522
Molin
Reinhard
1897-09-06
Nordmaling
Bredvik
10523
Molin
Robert
1875-06-07
Nordmaling
Olofsfors
10524
Molin
Rut Aina
1932-11-04
Nordmaling
Öresund
10525
Molin
Rut Katarina
1893-04-04
Grundsunda
Fanby
10526
Molin
Rut Margareta Kristina
1914-03-21
Nätra
Brynge
10527
Molin
Rut Mimmi Amanda
1908-03-19
Vännäs
Fagernäs
10528
Molin
Rut Olivia
1908-04-29
Degerfors
Brännforssund
10529
Molin
Sara Helena
1895-03-28
Tåsjö
Rörström
10530
Molin
Sara Johanna
1829-06-10
Sävar
Sjönäs
10531
Molin
Sara Karolina
1851-09-10
Arnäs
Burön
10532
Molin
Sara Katarina
1883-06-20
Sidensjö
Överå
10533
Molin
Sara Kristina
1839-09-04
Grundsunda
Flärke
10534
Molin
Selma Katarina
1883-07-23
Norsjö
Lillholmträsk
10535
Molin
Signe Ingeborg
1914-07-18
Hörnefors
Norrbyskär
10536
Molin
Signe Johanna
1880-05-08
Nordmaling
Hyngelsböle
10537
Molin
Signe Sofia
1888-12-19
Nordmaling
Levar
10538
Molin
Signe Teresia
1900-01-10
Degerfors
Brännforssund
10539
Molin
Signe Viktoria
1886-04-23
Nordmaling
Hyngelsböle
10540
Molin
Signhild Beatrice
1928-05-21
Lycksele
Umgransele
10541
Molin
Sigrid Linnea
1920-10-21
Nedertorneå
Nedertorneå
10542
Molin
Sigrid Ragnhild
1904-06-19
Nätra
Eden
10543
Molin
Siri Kristina
1924-11-10
Nordmaling
Tallberg
10544
Molin
Siri Margit Elisabet
1931-03-16
Nordmaling
Levar
10545
Molin
Sofia Matilda
1854-11-21
Nordmaling
Levar
10546
Molin
Soja Katarina
1964-04-05
Nordmaling
Bredvik
10547
Molin
Stig Gottfrid
1935-02-29
Nordmaling
Rundvik
10548
Molin
Svea Marianne
1930-08-17
Hörnefors
Norrbyskär
10549
Molin
Sven
1905-08-29
Nordmaling
Mo
10550
Molin
Sven
1906-09-18
Nordmaling
Mo
10551
Molin
Sven Alfred
1920-12-27
Skorped
Mosjö
10552
Molin
Sven Erik
1927-01-15
Holmsund
Djupvik
10553
Molin
Sven Gottfrid
1907-03-20
Nordmaling
Olofsfors
10554
Molin
Syster Karolina
1922-11-28
Umeå lands
Malgovik
10555
Molin
Tage
1915-10-28
Ed (Y)
Ed
10556
Molin
Tage Albin
1909-02-10
Nordmaling
Olofsfors
10557
Molin
Tilda Katarina
1992-09-03
Nordmaling
Järnäsklubb
10558
Molin
Tilda Margareta
1871-07-12
Grundsunda
Gideåbacka
10559
Molin
Tor Erik Roland
1945-07-26
Vilhelmina
Vilhelmina
10560
Molin
Tore Edvin
1901-11-04
Nordmaling
Levar
10561
Molin
Tyko Johannes
1910-05-28
Degerfors
Brännforssund
10562
Molin
Ulla Margareta
1936-04-18
Åsele
Municip
10563
Molin
Ulrika Johanna Elisabet
1985-01-02
Nordmaling
Levar
10564
Molin
Valborg Katarina
1902-01-26
Sollefteå
Sollefteå
10565
Molin
Valborg Viktoria Karolina
1883-02-25
Stockholms län
Hedvig Elonora
10566
Molin
Valfrid
1888-02-20
Sidensjö
Överå
10567
Molin
Vega Ingegärd
1922-03-29
Degerfors
Hällnäs
10568
Molin
Vega Martina
1912-04-11
Nordmaling
Tallberg
10569
Molin
Viktor
1885-05-06
Nordmaling
Bredvik
10570
Molin
Viktor
1883-12-05
Nordmaling
Tallberg
10571
Molin
Viktor Emanuel
1889-02-02
Bygdeå
Djäkneboda
10572
Molin
Viola Kristina
1932-04-25
Robertsfors
Sikeå
10573
Molin
Vivann Linnea
1927-12-31
Hörnefors
Hörnefors
10574
Molin
Vivian Birgitta
1943-05-24
Umeå Stad
Umeå
10575
Molin
Åke Martina
1933-03-24
Åmsele
Brännforssund
10576
Molin
Åsa Carina Lille-Mor
1960-09-12
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
10577
Molin Abrahamsson
Abraham
1821-08-22
Multrå
Tjäll
10578
Molin Danielsdotter
Maria Birgitta
1872-12-19
Skorped
Högland
10579
Molin Danielsdotter
Märta Helena
1876-09-07
Skorped
Högland
10580
Molin Danielsdotter
Sara Elisabeth
1874-07-15
Skorped
Högland
10581
Molin Danielsdotter
Sara Maria
1881-04-08
Skorped
Högland
10582
Molin Danielsson
Brita Elisabeth
1886-12-29
Skorped
Lännäs
10583
Molin Danielsson
Nils
1884-04-20
Skorped
Högland
10584
Molin Danielsson
Sara Maria
1881-04-08
Skorped
Högland
10585
Molin Danielsson
Sven
1879-01-19
Skorped
Högland
10586
Molin Eriksdotter
Anna
1806-04-20
Nordmaling
Levar
10587
Molin Eriksdotter
Maria
1810-04-11
Nordmaling
Levar
10588
Molin Eriksson
Johan
1846-02-09
Nordmaling
Tallberg
10589
Molin Eriksson
Nils
1804-12-16
Nordmaling
Levar
10590
Molin Hansson
Hans
1820-08-24
Liden
Liden
10591
Molin Henriksson
Anders
1809-08-01
Junsele
Mo
10592
Molin Henriksson
Fredrik
1806-05-17
Junsele
Mo
10593
Molin Henriksson
Henrik
1796-07-13
Junsele
Mo
10594
Molin Israelsson
Israel
1819-09-16
Nordmaling
Mo
10595
Molin Israelsson
Jakob
1822-03-28
Nordmaling
Mo
10596
Molin Jakobsdotetr
Kristina Katarina
1846-06-14
Grundsunda
Salom
10597
Molin Jakobsdotter
Anna Kristina
1878-09-25
Sidensjö
Brynge
10598
Molin Jakobsdotter
Tekla
1873-06-23
Nordmaling
Levar
10599
Molin Jakobsson
August
1870-04-14
Nordmaling
Levar
10600
Molin Jakobsson
Gustaf
1881-01-30
Sidensjö
Brynge
10601
Molin Jakobsson
Isak
1781-12-20
Nordmaling
Levar
10602
Molin Jakobsson
Jakob
1860-09-12
Sidensjö
Överå
10603
Molin Johansson
Abraham
1875-06-07
Nordmaling
Sunnansjö
10604
Molin Johansson
Erik
1853-05-29
Norsjö
Gissträsk
10605
Molin Johansson
Erik
1819-11-20
Nordingrå
Mjällom 6:3
10606
Molin Johansson
Jakob
1836-11-05
Skorped
Lännäs
10607
Molin Johansson
Johan
1872-08-01
Sidensjö
Brynge
10608
Molin Jonsson
Jonas
1814-03-27
Själevad
Gala
10609
Molin Jonsson
Nils
1849-08-13
Skorped
Lännäs
10610
Molin Jonsson
Per
1823-01-11
Själevad
Mo
10611
Molin Mikaelsdotter
Elisabet Margareta
1802-12-17
Grundsunda
Dombäck
10612
Molin Nilsdotter
Katarina
1780-03-04
Nordmaling
Mo
10613
Molin Nilsdotter
Maria Katarina
1849-03-16
Nordmaling
Levar
10614
Molin Nilsson
Abraham
1787-01-23
Nordmaling
Mo
10615
Molin Nilsson
Gustav
1795-07-30
Nordmaling
Mo
10616
Molin Nilsson
Johan
1845-08-29
Nordmaling
Levar
10617
Molin Nilsson
Nils
1853-06-11
Nordmaling
Levar
10618
Molin Olofsson
Abraham Teodor
1849-11-09
Åsele
Yxsjö
10619
Molin Persson
Abraham
1803-09-13
Helgum
Mo
10620
Molin Persson
Mikael
1775-11-29
Nordmaling
Djupsjö
10621
Molin Svensdotter
Märta
1853-05-25
Skorped
Skorped
10622
Molin Svensson
Anders
1851-02-03
Skorped
Skorped
10623
Molin Svensson
Anders
1854-12-29
Skorped
Skorped
10624
Molin Svensson
Daniel
1847-02-28
Skorped
Skorped
10625
Molin Svensson
Jonas
1853-05-25
Skorped
Skorped
10626
Molin Svensson
Sven
1849-07-24
Skorped
Skorped
10627
Molin Tomasson
Johan
1860-06-02
Sidensjö
Myre
10628
Molinder
Anna Linnea
1909-06-08
Junsele
Tarsele
10629
Molinder
Daniel Petter
1883-05-07
Junsele
Tarsele
10630
Molinder
Erik Johan
1913-07-09
Junsele
Tarsele
10631
Molinder
Jakob Efraim
1850-12-24
Junsele
Bölen
10632
Molinder
Jonas
1820-10-02
Junsele
Ruske
10633
MolinSöderman
Albert
1869-01-03
Torsåker
Torsåker
10634
Molund
Amanda Katarina
1899-06-15
Åsele
Nytjärn
10635
Molund
Anita Monicka Desire
1944-04-23
Anundsjö
Anundsjö
10636
Molund
Anna Dagny
1902-09-22
Åsele
Åsele
10637
Molund
Anna Dorotea
1838-02-13
Junsele
Vallen
10638
Molund
Anna Katarina
1856-10-21
Mo
Mo Bruk
10639
Molund
Anna Kristina
1903-07-21
Anundsjö
Holmträsk
10640
Molund
Anna Margareta
1878-02-04
Mo
Gala
10641
Molund
Daniel Albert
1895-09-22
Åsele
Holmträsk
10642
Molund
Emma Charlotta
1884-08-06
Själevad
Alfredshem
10643
Molund
Emma Kristina
1885-10-31
Själevad
Alfredshem
10644
Molund
Erik Petter
1904-05-02
Åsele
Holmträsk
10645
Molund
Ester Maria
1884-01-20
Mo
Mo Bruk
10646
Molund
Eva Emelinda
1898-01-03
Anundsjö
Holmträsk
10647
Molund
Gerda Kristina
1921-02-23
Åsele
Holmträsk
10648
Molund
Gun Margareta
1944-04-23
Åsele
Bäckaskog
10649
Molund
Gunnar Erland
1924-01-08
Åsele
Holmträsk
10650
Molund
Henny Agnes
1914-12-18
Anundsjö
Holmträsk
10651
Molund
Hulda Elisabet
1882-01-27
Mo
Gala
10652
Molund
Johan
1864-04-04
Mo
Mo Bruk
10653
Molund
Johan Adolf
1876-07-25
Mo
Mo
10654
Molund
Johan Ferdinand
1912-10-01
Åsele
Holmträsk
10655
Molund
Johan Ferdinand
1918-11-05
Åsele
Holmträsk
10656
Molund
Johan Sigurd
1891-08-21
Mo
Österbacka
10657
Molund
Johanna Charlotta
1887-12-15
Själevad
Alfredshem
10658
Molund
Jonas
1854-01-19
Mo
Mo Bruk
10659
Molund
Jonas
1852-02-24
Mo
Mo bruk
10660
Molund
Jonas Axel
1893-08-10
Själevad
Själevad
10661
Molund
Jonas Henning
1912-03-21
Anundsjö
Holmträsk
10662
Molund
Jonas Hilmer
1897-06-08
Anundsjö
Holmträsk
10663
Molund
Jonas Hilmer
1892-04-16
Åsele
Holmträsk
10664
Molund
Jonas Leonard
1892-01-06
Åsele
Holmträsk
10665
Molund
Jonas Petter
1874-11-26
Mo
Mo Bruk
10666
Molund
Jonas Teodor
1881-02-04
Mo
Mo Bruk
10667
Molund
Kristina
1878-09-06
Mo
Mo Bruk
10668
Molund
Lovisa Eugenia
1889-01-02
Själevad
Alfredshem
10669
Molund
Maria Kristina
1859-04-19
Mo
Mo Bruk
10670
Molund
Marta Evelina Henrietta
1895-08-22
Åsele
Holmträsk
10671
Molund
Nils
1861-09-01
Mo
Mo Bruk
10672
Molund
Nils Arvid
1908-06-13
Åsele
Holmträsk
10673
Molund
Nils Lennart
1932-07-11
Åsele
Bäckaskog
10674
Molund
Nils Rune
1926-12-01
Åsele
Holmträsk
10675
Molund
Per
1846-08-25
Mo
Mo Bruk
10676
Molund
Per
1849-12-13
Mo
Mo fattighus
10677
Molund
Per
1845-06-21
Mo
Mo Bruk
10678
Molund
Per Ansgarius
1876-02-09
Mo
Mo Bruk
10679
Molund
Per August
1871-06-21
Anundsjö
Storsjö
10680
Molund
Per Fridian
1906-02-12
Anundsjö
Holmträsk
10681
Molund
Per Gustav
1894-12-02
Själevad
Alfredshem
10682
Molund
Sara Kristina
1893-04-20
Åsele
Holmträsk
10683
Molund
Sara Lovisa
1901-01-28
Anundsjö
Holmträsk
10684
Molund
Syster Sara Maria
1879-12-31
Mo
Gala
10685
Molund Ingelsson
Anders
1813-08-08
Junsele
Mo
10686
Molund Jonsson
Nils Petter
1863-04-15
Åsele
Holmträsk
10687
Molund Persson
Jonas
1827-03-27
Fredrika
Långbäcken
10688
Molund Persson
Per
1821-03-08
Björna
Kärrsjö
10689
Monin
Anna Charlotta
1867-02-07
Uppsala län
Överlöfsta
10690
Montan
Gustaf Adolf
1884-02-27
Skorped
Lännäs
10691
Montan
Johan
1894-01-30
Skorped
Lännäs
10692
Montan
Karl Henning
1885-11-25
Skorped
Aspeå
10693
Montan
Katarina
1859-04-25
Fryksände (S)
Rådom
10694
Montan
Maria Kristina
1888-04-05
Skorped
Lännäs
10695
Montan
Nils
1856-06-08
Fryksände (S)
Rådom
10696
Montan
Nils Olof
1891-04-24
Skorped
Lännäs
10697
Montan
Nils Oskar
1879-07-10
Fryksände (S)
Bergeby
10698
Montan
Olga Kristina
1889-01-05
Skorped
Lännäs
10699
Montan
Per Johan
1882-09-13
Skorped
Lännäs
10700
Montán
Albert Rudolf
1893-02-13
Skorped
Aspeå
10701
Montán
Elin Agnes Katarina
1896-01-15
Skorped
Aspeå
10702
Montán
Karl Wilhelm
1890-12-31
Skorped
Aspeå
10703
Montán
Karl Wilhelm
1886-11-04
Skorped
Lännäs
10704
Montan Nilsson
Jonas
1852-10-21
Fryksände (S)
Rådom
10705
Montelius Månsdotter
Anna Brita
1852-06-10
Stensele
Vapsten
10706
Montell
Anna Charlotta
1812-01-22
Umeå stads
Umeå stad
10707
Montell
Emanuel
1770-12-10
Luleå stads
Luleå
10708
Montell
Helena Katarina
1801-04-05
NederLuleå
Harads
10709
Montell
Jakob
1775-03-16
Luleå stads
Luleå stad
10710
Montell
Margareta Sofia
1800-05-15
N.Luleå
Harads
10711
Montell
Maria Agata Karolina
1816-10-12
Umeå stads
Umeå stad
10712
Montell
Sara Emelie
1813-03-04
Umeå stads
Umeå stad
10713
Montell
Sofia Magdalena
1818-01-05
Umeå stads
Umeå stad
10714
Mood
Anders Albin
1881-05-01
Nysätra
Grimsmark
10715
Mood
Edit Axelia
1908-10-16
Bygdeå
Bygdeå
10716
Mood
Eva Adele
1916-08-20
Robertsfors
Robertsfors
10717
Mood
Gustaf Emil
1910-07-28
Robertsfors
Robertsfors
10718
Mood
Karl Albin
1910-07-28
Robertsfors
Robertsfors
10719
Mood
Karl Albin
1919-09-03
Robertsfors
Robertsfors
10720
Mood
Kerstin Ulla Britta
1935-02-03
Stockholm
Engelbrekt
10721
Mood
Nanny Ally Maria
1923-04-05
Robertsfors
Robertsfors
10722
Moosberg
Anna
1846-05-01
Råneå
Råneå
10723
Moosberg
Elisabet Johanna
1814-10-07
Råneå
Råneå
10724
Moosberg
Hulda
1841-05-18
Råneå
Råneå
10725
Moosberg
Julia
1844-12-06
Råneå
Råneå
10726
Moosberg
Lars Aron
1809-10-07
Råneå
Råneå
10727
Moosberg
Margareta Rebecka
1830-11-26
Råneå
Rånbyn
10728
Moosberg
Olof
1847-08-23
Råneå
NederLuleå
10729
Moosberg
Olof Fredrik
1780-11-12
Nora (T)
Nora
10730
Moosberg
Tilda
1843-03-31
Råneå
Råneå
10731
Morberg
Lovisa Karolina
1846
Köping
Köping
10732
Morean
Axel
1905-10-20
Anundsjö
Anundsjö
10733
Morean
Axel Georg
1873-04-26
Malmö
Malmö
10734
Morean
Harry Lars Teodor
1906-10-12
Anundsjö
Mellansel
10735
Morean
Signe Ebba Isabella
1910-05-10
Vännäs
Nyby
10736
Morell
Hilma Amanda
1866-02-25
Överluleå
Ahlträsk
10737
Moren
Agda Götilda
1908-11-08
Burträsk
Gammelbyn
10738
Moren
Agda Johanna
1913-01-14
Norsjö
Norsjö
10739
Moren
Agda Kristina
1907-07-25
Burträsk
Åbyn
10740
Moren
Albertina
1842-04-19
Lövånger
Hökmark
10741
Moren
Alice Birgitta
1942-10-21
Revsund
Revsund
10742
Moren
Alma Lovisa
1881-05-11
Degerfors
Mårdsele
10743
Moren
Alma Sofia
1903-12-03
Burträsk
Bergviken
10744
Moren
Anders
1835-09-21
Lövånger
Hökmark
10745
Moren
Anders
1848-11-06
Burträsk
Gammelbyn
10746
Moren
Anders Gustaf
1864-02-24
Lövånger
Hökmark
10747
Moren
Anders Ludvig
1856-03-25
Burträsk
Gammelbyn
10748
Moren
Anders Ludvig
1896-12-18
Burträsk
Gammelbyn
10749
Moren
Anders Robert
1876-04-04
Burträsk
Gammelbyn
10750
Moren
Anders Robert
1909-05-08
Arnäs
Järved
10751
Moren
Anna Fredrika
1871-11-05
Skellefteå lands
Gummark
10752
Moren
Anna Margareta Sofia
1907-10-22
Skellefteå lands
Innervik
10753
Moren
Anna Maria
1910-02-27
Lycksele
Municip
10754
Moren
Anna Marie
1917-05-11
Burträsk
Burträsk
10755
Moren
Anna Nikolina
1882-06-05
Lövånger
Hökmark
10756
Moren
Arne Fabian
1917-02-26
Bräcke
Bräcke
10757
Moren
Arnold Gabriel
1913-03-24
Lycksele
Municip
10758
Moren
Arvis
1882-06-05
Lövånger
Hökmark
10759
Moren
Axel Ivar
1914-09-29
Burträsk
Bergviken
10760
Moren
Birgit Karolina
1933-12-31
Burträsk
Gammelbyn
10761
Moren
Bo Axel Bertil
1906-06-05
Burträsk
Gammelbyn
10762
Moren
Brita Magdalena
1863-10-17
Skellefteå lands
Södra Valliden
10763
Moren
Bror Arne
1911-10-05
Lycksele
Municip
10764
Moren
Börje Gideon
1901-12-23
Skellefteå lands
Gummark
10765
Moren
Dagmar Lovisa
1903-10-20
Skellefteå lands
Gummark
10766
Moren
Ebba Naima
1908-10-03
Burträsk
Gammelbyn
10767
Moren
Edla Johanna
1890-08-31
Burträsk
Gammelbyn
10768
Moren
Efraim
1870-06-02
Lövånger
Hökmark
10769
Moren
Elin Josefina
1900-09-03
Burträsk
Gammelbyn
10770
Moren
Elisabeth Eva
1829-08-21
Lövånger
Hökmark
10771
Moren
Emma Concordia
1865-09-27
Burträsk
Gammelbyn
10772
Moren
Emma Ulrika
1861-01-27
Skellefteå lands
Gummark
10773
Moren
Emma Ulrika
1874-04-16
Burträsk
Gammelbyn
10774
Moren
Erik Anton Konrad
1893-02-22
Revsund
Nor
10775
Moren
Erik Frans
1865-04-07
Skellefteå lands
Medle
10776
Moren
Erik Ragnar
1896-02-09
Grundsunda
Ällön
10777
Moren
Eris Maria
1934-09-28
Lövånger
Vallen
10778
Moren
Ernst Gustav
1920-03-02
Lycksele
Kyrkbyn
10779
Moren
Ester Johanna
1898-12-04
Burträsk
Gammelbyn
10780
Moren
Fabian
1851-01-05
Skellefteå lands
Skråmträsk
10781
Moren
Frans Adrian
1892-11-25
Skellefteå lands
Gummark
10782
Moren
Fredrik Emil
1896-10-18
Lövånger
Vallen
10783
Moren
Frida Maria
1899-03-25
Lövånger
Vallen
10784
Moren
Frideborg Maria
1924-10-30
Bureå
Bureå
10785
Moren
Gertrud Viola
1933-01-13
Burträsk
Gammelbyn
10786
Moren
Gulli Zerayda
1910-01-21
Skellefteå lands
Gummark
10787
Moren
Gunhild Margareta
1919-11-22
Skellefteå lands
Skellefteå lands
10788
Moren
Gunvor Maria
1918-09-16
Burträsk
Bergviken
10789
Moren
Gustaf Adolf
1901-08-22
Burträsk
Gammelbyn
10790
Moren
Gustaf Sven
1940-07-19
Burträsk
Bergviken
10791
Moren
Gustaf Verner
1909-10-08
Burträsk
Bergviken
10792
Moren
Gustav Valfrid
1879-05-24
Burträsk
Gammelbyn
10793
Moren
Hanna Maria
1883-02-05
Norsjö
Kvammarn
10794
Moren
Hans Erik
1912-09-09
Uppsala
Uppsala
10795
Moren
Hedvig Sonja Maria
1914-10-18
Burträsk
Burträsk
10796
Moren
Helga Gunilla
1888-09-11
Revsund
Revsund
10797
Moren
Helga Katarina
1881-09-12
Själevad
Hörnett
10798
Moren
Henning
1914-03-17
Burträsk
Burträsk
10799
Moren
Hermina Kristina
1918-02-25
Lycksele
Kyrkbyn
10800
Moren
Hilda Karolina
1892-09-04
Burträsk
Gammelbyn
10801
Moren
Hilma Kristina
1884-05-15
Burträsk
Gammelbyn
10802
Moren
Hilma Margareta
1892-02-07
Burträsk
Gammelbyn
10803
Moren
Hilma Olivia
1898-02-11
Skellefteå lands
Gummark
10804
Moren
Hilma Olivia
1855-05-07
Nyköpings län
Julita
10805
Moren
Hilma Septemia
1893-09-12
Lövånger
Vallen
10806
Moren
Hulda Eufrosyna
1895-10-20
Burträsk
Gammelbyn
10807
Moren
Hulda Kristina
1890-12-10
Skellefteå lands
Hedesbyn
10808
Moren
Hulda Margareta
1877-09-16
Burträsk
Gammelbyn
10809
Moren
Hulda Maria
1886-09-30
Själevad
Svedje
10810
Moren
Inger Gertrud Linnea
1938-11-17
Burträsk
Bergviken
10811
Moren
Ivar Kornelius
1905-11-21
Skellefteå lands
Gummark
10812
Moren
Jenny Amalia
1910-02-26
Lövånger
Vallen
10813
Moren
Jenny Nikolina
1905-02-21
Burträsk
Gammelbyn
10814
Moren
Johan
1823-11-01
Lövånger
Hökmark
10815
Moren
Johan Albert
1860-09-06
Lövånger
Storsandsjön
10816
Moren
Johan Alfred
1891-01-14
Lövånger
Vallen
10817
Moren
Johan Anton
1811-02-23
Burträsk
Gammelbyn
10818
Moren
Johan August
1858-02-15
Burträsk
Gammelbyn
10819
Moren
Johan August
1847-02-11
Skellefteå lands
Skråmträsk
10820
Moren
Johan Eskil
1938-09-05
Lövånger
Vebomark
10821
Moren
Johan Leonard
1879-09-05
Lycksele
Siksele
10822
Moren
Johan Signar
1891-12-05
Skellefteå lands
Gummark
10823
Moren
Johan Simon
1895-10-23
Skellefteå lands
Gummark
10824
Moren
Johan Vallentin
1863-02-14
Skellefteå lands
Gummark
10825
Moren
Johann Alexander
1866-12-03
Lövånger
Hökmark
10826
Moren
Johanna
1855-02-03
Burträsk
Gammelbyn
10827
Moren
John Olof Nikanor
1922-11-12
Burträsk
Gammelbyn
10828
Moren
Jonas
1859-08-19
Skellefteå lands
Skråmträsk
10829
Moren
Jonas Rikard
1903-12-20
Arnäs
Järved
10830
Moren
Josef Emanuel
1912-09-22
Skellefteå lands
Gummark
10831
Moren
Karin Birgitta
1944-03-16
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
10832
Moren
Karl Adolf
1860-02-10
Burträsk
Gammelbyn
10833
Moren
Karl August
1874-05-07
Burträsk
Bergviken
10834
Moren
Karl Botvid
1917-10-19
Burträsk
Burträsk
10835
Moren
Karl Edvard
1865-09-02
Skellefteå lands
Skellefteå lands
10836
Moren
Karl Efraim
1853-08-22
Skellefteå lands
Skråmträsk
10837
Moren
Karl Gunnar
1940-06-15
Burträsk
Burträsk
10838
Moren
Karl helmer
1881-05-09
Burträsk
Gammelbyn
10839
Moren
Karl Hjalmar
1905-06-18
Burträsk
Bergviken
10840
Moren
Karl Johan Gottfrid
1885-12-10
Revsund
Revsund
10841
Moren
Karl Jonas
1887-05-26
Norsjö
Kvammarn
10842
Moren
Karl Olof
1894-08-03
Burträsk
Gammelbyn
10843
Moren
Karl Otto
1889-05-27
Burträsk
Gammelbyn
10844
Moren
Karl Torsten Ingemar
1918-01-21
Skellefteå lands
Gummark
10845
Moren
Karl Valentin
1923-01-22
Lycksele
Lugnet
10846
Moren
Karl Åke Fredrik
1936-07-04
Lövånger
Vebomark
10847
Moren
Katarina
1857-12-12
Mo
Mo
10848
Moren
Katarina Margareta
1826-02-08
Lövånger
Hökmark
10849
Moren
Klas Edvard
1898-12-19
Skellefteå lands
Gummark
10850
Moren
Knut Pontus
1907-11-21
Skellefteå lands
Gummark
10851
Moren
Konrad
1884-03-31
Lövånger
Hökmark
10852
Moren
Kristina Gustava
1849-01-08
Skellefteå lands
Skråmträsk
10853
Moren
Kurt Oskar Daniel
1924-04-02
Älvsbyn
Älvsbyn
10854
Moren
Magda Eugenia
1912-04-02
Burträsk
Bergviken
10855
Moren
Maria Augusta
1854-09-13
Burträsk
Gammelbyn
10856
Moren
Maria Johanna
1857-01-21
Skellefteå lands
Gummark
10857
Moren
Maria Johanna
1867-02-11
Burträsk
Gammelbyn
10858
Moren
Maria Viktoria
1886-03-12
Burträsk
Gammelbyn
10859
Moren
Marit Dagny Sofia
1920-10-18
Burträsk
Gammelbyn
10860
Moren
Matilda Karolina
1884-12-17
Norsjö
Kvammarn
10861
Moren
Mats Harry Napoleon
1920-07-06
Skellefteå lands
Gummark
10862
Moren
Mia Mariana
1903-01-27
Burträsk
Gammelbyn
10863
Moren
Monica Elisabet
1971-11-23
Malmberget
Malmberget
10864
Moren
Nikanor
1864-08-21
Burträsk
Gammelbyn
10865
Moren
Nils Arne Svante
1941-05-03
Jämtland
Revsund
10866
Moren
Nils August
1878-02-12
Skellefteå lands
Falmark
10867
Moren
Nils Konrad
1907-02-15
Lövånger
Vallen
10868
Moren
Nils Ludvig
1894-01-13
Burträsk
Gammelbyn
10869
Moren
Nils Stefan
1922-04-22
Bureå
Bureå
10870
Moren
Norma Elisabet
1938-08-28
Burträsk
Gammelbyn
10871
Moren
Olivia Kristina
1891-01-19
Revsund
Revsund
10872
Moren
Olof Anton
1855-11-23
Skellefteå lands
Skråmträsk
10873
Moren
Olof Ulrik
1862-02-11
Burträsk
Gammelbyn
10874
Moren
Oskar
1890-03-14
Norsjö
Kvammarn
10875
Moren
Otteria Adelborg
1900-02-01
Skellefteå lands
Gummark
10876
Moren
Per
1862-11-30
Mo
Mo
10877
Moren
Per Anton
1864-04-26
Sävar
Morbyn
10878
Moren
Per Johan
1883-06-16
Själevad
Alfredshem
10879
Moren
Per Robert
1887-06-08
Lövånger
Hökmark
10880
Moren
Per Runo
1901-05-19
Arnäs
Järved
10881
Moren
Per Runo
1899-09-18
Arnäs
Järved
10882
Moren
Ragnhild Viola
1910-07-15
Burträsk
Norsjö
10883
Moren
Robert
1870-06-02
Lövånger
Hökmark
10884
Moren
Rolf Adolf
1935-08-23
Burträsk
Gammelbyn
10885
Moren
Rut Margret
1910-02-09
Skellefteå lands
Falmark
10886
Moren
Rut Saida Elvira
1924-11-05
Burträsk
Bergviken
10887
Moren
Sanna Ingeborg
1916-09-05
Burträsk
Bergviken
10888
Moren
Sanny Margareta
1901-12-30
Lövånger
Vallen
10889
Moren
Sanny Ottilia
1903-09-29
Lövånger
Vallen
10890
Moren
Sara Kristina
1860-05-28
Mo
Mo
10891
Moren
Signora Eulalia
1896-05-28
Norsjö
Lillholmträsk
10892
Moren
Sofia Ingeborg
1862-03-30
Burträsk
Gammelbyn
10893
Moren
Sonja Linnea
1931-03-18
Burträsk
Gammelbyn
10894
Moren
Sonja Linnea
1940-05-07
Lövånger
Vebomark
10895
Moren
Sten Arnold
1921-06-27
Lycksele
Lugnet
10896
Moren
Sten Sture
1915-05-01
Skellefteå lands
Gummark
10897
Moren
Stina Ulla Greta
1942-07-09
Burträsk
Bergviken
10898
Moren
Tekla Elisabet
1867-12-02
Lövånger
Hökmark
10899
Moren
Tekla Fredrika
1897-08-13
Burträsk
Gammelbyn
10900
Moren
Ulf Arne
1969-06-12
Stockholm
Täby
10901
Moren
Ulrika Johanna
1842-10-20
Skellefteå lands
Skellefteå lands
10902
Moren
Ulrika Karolina
1851-11-23
Burträsk
Gammelbyn
10903
Moren
Villiam Vitalis
1900-01-29
Skellefteå lands
Gummark
10904
Morén
Elin Margareta
1890-02-16
Själevad
Svedje
10905
Morén
Märta Maria
1866-01-03
Mo
Mo
10906
Moren Andersdotter
Anna Fredrika
1839-04-24
Lövånger
Hökmark
10907
Moren Andersdotter
Brita Ulrika
1807-08-06
Burträsk
Gammelbyn
10908
Moren Andersdotter
Elisabet Katarina
1810-09-11
Burträsk
Gammelbyn
10909
Moren Andersdotter
Maria Katarina
1815-08-11
Burträsk
Gammelbyn
10910
Moren Andersson
Anders
1780-03-22
Burträsk
Gammelbyn
10911
Moren Andersson
Anders Anton
1805-08-27
Burträsk
Gammelbyn
10912
Moren Andersson
August
1825-06-06
Burträsk
Gammelbyn
10913
Moren Andersson
Gustav
1817-03-31
Burträsk
Gammelbyn
10914
Moren Andersson
Henrik
1813-08-13
Burträsk
Ljusvattnet
10915
Moren Andersson
Johan
1818-12-13
Burträsk
Gammelbyn
10916
Moren Andersson
Johan
1789-03-12
Burträsk
Gammelbyn
10917
Moren Andersson
Johan Gustav
1806-08-09
Burträsk
Gammelbyn
10918
Moren Andersson
Johan Olof
1823-11-02
Burträsk
Gammelbyn
10919
Moren Andersson
Johan Olof
1828-01-27
Burträsk
Gammelbyn
10920
Moren Andersson
Karl
1826-10-14
Burträsk
Gammelbyn
10921
Moren Andersson
Nils Jakob
1820-07-25
Burträsk
Gammelbyn
10922
Moren Andersson
Nils Olof
1832-10-10
Burträsk
Bodbyn
10923
Moren Eriksson
Nils Johan
1793-02-16
Umeå lands
Umeå lands
10924
Moren Gustavsson
Axel Fritjof
1864-12-18
Mosjö (T)
Mosjö
10925
Moren Johansdotter
Brita Kristina
1828-01-02
Burträsk
Gammelbyn
10926
Moren Johansdotter
Fredrika Johanna
1825-12-22
Burträsk
Gammelbyn
10927
Moren Johansdotter
Ulrika Karolina
1820-04-11
Burträsk
Gammelbyn
10928
Moren Johansson
Anders
1792-02-18
Lövånger
Hökmark
10929
Moren Johansson
Gustav
1817-12-17
Burträsk
Gammelbyn
10930
Moren Johansson
Per Efraim
1812-06-04
Burträsk
Gammelbyn
10931
Moren Johansson
Ulrik
1822-02-21
Burträsk
Gammelbyn
10932
Moren Johansson
Vilhelm
1823-12-31
Burträsk
Gammelbyn
10933
Moren Jonsson
Johan August
1857-08-10
Lycksele
Mårdsele
10934
Moren Kristoffersson
Anders
1837-05-09
Mo
Västerbacke
10935
Moren Nilsdotter
Augusta
1859-04-21
Skellefteå lands
Skellefteå lands
10936
Moren Nilsdotter
Emma Vilhelmina
1861-07-12
Skellefteå lands
Skellefteå lands
10937
Moren Nilsdotter
Margareta Kristina
1848-09-05
Burträsk
Bodbyn
10938
Moren Nilsson
Alma Kristina
1882-02-15
Skellefteå lands
Lejonström
10939
Moren Nilsson
Bror Arvid
1885-01-21
Skellefteå lands
Lejonström
10940
Moren Nilsson
Emma Kristina
1893-05-12
Skellefteå lands
Degerbyn
10941
Moren Nilsson
Ida Lovisa
1900-01-24
Skellefteå lands
Degerbyn
10942
Moren Nilsson
Johan Olof
1865-08-11
Skellefteå lands
Stämmningsgården
10943
Moren Nilsson
Johan Oskar
1895-01-21
Skellefteå lands
Degerbyn
10944
Moren Nilsson
Johan Oskar
1898-01-12
Skellefteå lands
Degerbyn
10945
Moren Nilsson
Karl Erik
1892-01-05
Skellefteå lands
Degerbyn
10946
Moren Nilsson
Karl Oskar
1890-03-30
Skellefteå lands
Degerbyn
10947
Moren Nilsson
Knut Axel
1887-08-06
Skellefteå lands
Degerbyn
10948
Moren Nilsson
Nils
1855-02-16
Skellefteå lands
Skellefteå lands
10949
Moren Persson
Johan
1834-11-08
Mo
Mo
10950
Moren Persson
Jonas
1829-02-24
Mo
Mo 2
10951
Moren Persson
Per
1848-06-15
Själevad
Lillbacke
10952
Moren Stefansdotter
Fredrika
1854-02-06
Skellefteå lands
Hedesbyn
10953
Moren Stefansdotter
Helena Kristina
1849-11-13
Skellefteå lands
Hedesbyn
10954
Moren Stefansdotter
Maria Gustava
1846-12-03
Skellefteå lands
Hedesbyn
10955
Moren Stefansson
Helena Lovisa
1841-06-13
Skellefteå lands
Hedesbyn
10956
Moren Stefansson
Johan Anton
1834-04-08
Skellefteå lands
Hedesbyn
10957
Moren Stefansson
Jonas
1836-09-26
Skellefteå lands
Hedesbyn
10958
Moren Stefansson
Nils Petter
1839-01-09
10959
Morin
Emma Karolina
1851-09-19
Björkfors
Björkfors
10960
Moritz
Abraham Anton
1875-11-22
Burträsk
Bodbyn
10961
Moritz
Agda Amanda
1902-01-12
Norsjö
Holmträsk
10962
Moritz
Agda Johanna
1900-02-15
Degerfors
Kamsjön
10963
Moritz
Agnar Gustav Otto
1889-05-24
Nora
Folkja
10964
Moritz
Agnes Vilhelmina
1873-01-11
Nora
Skullersta
10965
Moritz
Alf Andor Uno
1906-08-10
Burträsk
Gammelbyn
10966
Moritz
Alma Katarina
1876-04-19
Nora
Skullersta
10967
Moritz
Alma Sofia
1895-07-02
Degerfors
Kamsjön
10968
Moritz
Alvina Elisabet
1910-01-25
Vilhelmina
Järvsjö
10969
Moritz
Anders Alfred
1849-01-21
Vilhelmina
Järvsjö
10970
Moritz
Anders Ferdinand
1860-09-28
Nysätra
Ånäset
10971
Moritz
Anders Gustav
1772-03-09
Bygdeå
Bygdeå
10972
Moritz
Anna Alfrida
1888-02-24
Nysätra
Gumboda
10973
Moritz
Anna Fredrika
1844-12-23
Sävar
Växtholm
10974
Moritz
Anna Fredrika
1839-10-23
Burträsk
Gammelbyn
10975
Moritz
Anna Karolina
1908-06-08
Degerfors
Kamsjön
10976
Moritz
Anna Katarina
1782-10-29
Piteå lands
Böle
10977
Moritz
Anna Maria
1870-09-09
Nora
Skullersta
10978
Moritz
Anna Maria
1855-07-18
Vilhelmina
Järvsjö
10979
Moritz
Anna Ottilia
1888-06-20
Norsjö
Braxträsk
10980
Moritz
Anny Hilligärd
1919-08-10
Burträsk
Gammelbyn
10981
Moritz
Anny Kristina
1899-03-17
Vilhelmina
Järvsjö
10982
Moritz
Anton
1839-08-03
Sävar
Bullmark
10983
Moritz
Anton Kristoffer
1803-04-17
Bygdeå
Bäckgård
10984
Moritz
August Adrian
1874-10-27
Burträsk
Gammelbyn
10985
Moritz
August Gunnar
1888-01-20
Skellefteå lands
Skellefteå lands
10986
Moritz
Augusta Charlotta
1862-08-23
Nysätra
Ånäset
10987
Moritz
Augusta Charlotta
1864-12-08
Nysätra
Ånäset
10988
Moritz
Axel Evald
1910-10-18
Norsjö
Holmträsk
10989
Moritz
Bengt Olov Melker
1946-06-30
Vilhelmina
Järvsjö
10990
Moritz
Bernt Johny
1938-07-05
Vilhelmina
Järvsjö
10991
Moritz
Bert Eilert Artur
1937-02-24
Arvidsjaur
Arvidsjaur
10992
Moritz
Berta Margareta
1900-03-10
Burträsk
Ptiknäs
10993
Moritz
Bertil Gudmund Johannes
1915-09-07
Vilhelmina
Järvsjö
10994
Moritz
Bo Birger Antanius
1908-10-17
Burträsk
Gammelbyn
10995
Moritz
Bror Helidorus
1848-11-21
Nysätra
Ånäset
10996
Moritz
Ebba Kristina
1909-10-02
Burträsk
Gammelbyn
10997
Moritz
Edla Augusta
1885-10-17
Nysätra
Nysätra
10998
Moritz
Edolf Almar
1915-03-18
Vilhelmina
Järvsjö
10999
Moritz
Elin Maria
1897-12-05
Degerfors
Kamsjön
11000
Moritz
Elis Oskar Hjalmar
1891-05-20
Vilhelmina
Järvsjö
11001
Moritz
Elma Johanna
1899-12-27
Burträsk
Burträsk
11002
Moritz
Erik Gudrun
1912-05-23
Vilhelmina
Järvsjö
11003
Moritz
Erik Teodor
1877-08-08
Nysätra
Gumboda
11004
Moritz
Eva Gunilla Margareta
1952-07-31
Vilhelmina
Järvsjö
11005
Moritz
Eva Johanna
1853-03-07
Burträsk
Burliden
11006
Moritz
Eva Kristina
1841-07-29
Sävar
Bullmark
11007
Moritz
Evelyn Berit Christina
1842-06-15
Burträsk
Gammelbyn
11008
Moritz
Frans Herman
1847-02-07
Nysätra
Ånäset
11009
Moritz
Frans Johan
1894-07-30
Norsjö
Braxträsk
11010
Moritz
Fred Ivar Petrus
1928-01-30
Vilhelmina
Järvsjö
11011
Moritz
Fredrik Helmer
1866-05-03
Skellefteå lands
Gammelbyn
11012
Moritz
Gerd Anna Marie
1924-06-10
Degerfors
Ekträsk
11013
Moritz
Gustaf Engebert
1896-11-26
Norsjö
Braxträsk
11014
Moritz
Gustaf Magnus Vilhelm
1907-05-26
Norsjö
Holmträsk
11015
Moritz
Gustav Otto
1832-01-20
Högsjö
Högsjö
11016
Moritz
Gustav Vilhelm
1834-08-14
Nysätra
Ånäset
11017
Moritz
Gustava Ulrika
1827-06-14
Nysätra
Nybyn
11018
Moritz
Gösta Erland Andreas
1938-06-03
Norsjö
Norsjö
11019
Moritz
Helena Karolina
1824-09-20
Nysätra
Hertsånger
11020
Moritz
Helga Ulrika
1915-11-21
Burträsk
Gammelbyn
11021
Moritz
Henny Sofia
1872-02-02
Nysätra
Gumboda
11022
Moritz
Henrik Anton
1786-07-27
Umeå stads
Umeå stad
11023
Moritz
Hilda Karolina
1875-07-08
Nysätra
Gumboda
11024
Moritz
Hilda Kristina
1869-09-22
Skellefteå lands
Gammelbyn
11025
Moritz
Hilda Margareta
1896-05-26
Nysätra
Nysätra
11026
Moritz
Hilda Margreta
1859-02-11
Burträsk
Burträsk
11027
Moritz
Hildegard
1905-09-17
Degerfors
Kamsjön
11028
Moritz
Hilding Mikael
1907-10-16
Norsjö
Ptiknäs
11029
Moritz
Hillevi Lovisa
1930-02-26
Vilhelmina
Järvsjö
11030
Moritz
Hilma Margareta
1882-10-14
Nysätra
Gumboda
11031
Moritz
Hulda Elisabet
1859-08-01
Vilhelmina
Järvsjö
11032
Moritz
Hulda Kristina
1878-11-17
Vilhelmina
Järvsjö
11033
Moritz
Ingeborg Kristina
1901-10-18
Burträsk
Gammelbyn
11034
Moritz
Ingeborg Kristina
1901-10-18
Burträsk
Gammelbyn
11035
Moritz
Ingrid Matilda
1910-12-17
Degerfors
Storsävarträsk
11036
Moritz
Isak Andreas
1896-12-07
Norsjö
Ptiknäs
11037
Moritz
Jenny Aurora
1904-07-03
Norsjö
Holmträsk
11038
Moritz
Johan
1892-08-27
Burträsk
Gammelbyn
11039
Moritz
Johan Adolf
1897-04-21
Vilhelmina
Idvattnet
11040
Moritz
Johan Albert
1858-11-09
Burträsk
Gammelbyn
11041
Moritz
Johan Algun
1916-12-29
Vilhelmina
Järvsjö
11042
Moritz
Johan Anton
1872-07-10
Burträsk
Gammelbyn
11043
Moritz
Johan Artur
1874-10-03
Nora
Skullersta
11044
Moritz
Johan Bertil
1922-05-03
Degerfors
Degernäs
11045
Moritz
Johan Gotthard Simon
1914-10-13
Vilhelmina
Järvsjö
11046
Moritz
Johan Linus
1898-11-29
Norsjö
Norsjö
11047
Moritz
Johan Oskar
1853-10-06
Vilhelmina
Järvsjö
11048
Moritz
Johan Sverker
1948-09-23
Vilhelmina
Järvsjö
11049
Moritz
Johan Tommy Krister
1959-06-08
Vilhelmina
Järvsjö
11050
Moritz
Johan Valdemar
1881-04-24
Vilhelmina
Järvsjö
11051
Moritz
Johan Viktor
1886-05-20
Skellefteå lands
Skellefteå lands
11052
Moritz
Johanna Augusta
1884-07-06
Vilhelmina
Järvsjö
11053
Moritz
Jonas Agaton
1880-07-01
Vilhelmina
Järvsjö
11054
Moritz
Jonas Aron
1846-06-06
Vilhelmina
Järvsjö
11055
Moritz
Jonas Elof
1896-04-18
Burträsk
Gammelbyn
11056
Moritz
Jonas Engelbert
1884-10-30
Vilhelmina
Järvsjö
11057
Moritz
Josefina
1855-12-22
Nysätra
Ånäset
11058
Moritz
Karin Sofia
1926-03-08
Degerfors
Degernäs
11059
Moritz
Karl
1856-04-01
Burträsk
Åbyn
11060
Moritz
Karl Anton
1860-12-28
Burträsk
Rålund
11061
Moritz
Karl Artur
1902-08-08
Degerfors
Kamsjön
11062
Moritz
Karl Erenus
1899-04-26
Norsjö
Braxträsk
11063
Moritz
Karl Erik
1786-07-09
NederLuleå
Gammelstad
11064
Moritz
Karl Johan
1797-10-18
Bygdeå
Bäckgård
11065
Moritz
Karl Magnus
1869-08-04
Nysätra
Gumboda
11066
Moritz
Karl Oskar
1873-07-03
Burträsk
Gammelbyn
11067
Moritz
Karl Oskar Ferdinand
1876-06-23
Härnösand
Härnösand
11068
Moritz
Karl Petter
1862-03-06
Burträsk
Bodbyn
11069
Moritz
Karl Reinhold
1785-05-24
Umeå stads
Umeå stad
11070
Moritz
Karolina Albertina
1804-10-07
Bygdeå
Bäckgård
11071
Moritz
Karolina Fredrika
1842-10-21
Nysätra
Ånäset
11072
Moritz
Karolina Ulrika
1821-04-20
NederLuleå
Notviken
11073
Moritz
Katarina
1855-03-03
Norsjö
Rålund
11074
Moritz
Katarina Eufrosyna
1857-05-07
Burträsk
Burträsk
11075
Moritz
Katarina Evelina
1882-12-17
Burträsk
Gammelbyn
11076
Moritz
Katarina Lovisa
1845-10-18
Nysätra
Ånäset
11077
Moritz
Katarina Sofia
1863-08-18
Skellefteå lands
Gammelbyn
11078
Moritz
Katarina Sofia
1819-12-25
NederLuleå
Notviken
11079
Moritz
Katarina Ulrika
1857-07-11
Vilhelmina
Järvsjö
11080
Moritz
Kjell Fredrik
1937-03-09
Burträsk
Gammelbyn
11081
Moritz
Klara Maria
1863-08-05
Norsjö
Rålund
11082
Moritz
Knut Fredrik
1905-11-27
Burträsk
Burträsk
11083
Moritz
Konkordia
1863-02-18
Nysätra
Ånäset
11084
Moritz
Kristina Erika
1829-05-05
NederLuleå
Notviken
11085
Moritz
Kristina Teresia
1867-12-09
Nysätra
Ånäset
11086
Moritz
Kristoffer
1853-08-22
Nysätra
Ånäset
11087
Moritz
Lars Anton
1817-09-05
NederLuleå
Notviken
11088
Moritz
Lars Gideon
1928-12-01
Degerfors
Ekträsk
11089
Moritz
Lars Leonard
1870-11-26
Nysätra
Gumboda
11090
Moritz
Lars Staffan
1955-03-08
Vilhelmina
Järvsjö
11091
Moritz
Leonard
1851-09-14
Nysätra
Ånäset
11092
Moritz
Leonard
1857-12-08
Nysätra
Ånäset
11093
Moritz
Lydia Margareta
1885-02-07
Nysätra
Gumboda
11094
Moritz
Magdalena Johanna
1847-03-28
Sävar
Växtholm
11095
Moritz
Magdalena Johanna
1844-11-07
Vilhelmina
Järvsjö
11096
Moritz
Magnhild Margareta
1909-01-11
Nysätra
Nysätra
11097
Moritz
Magnus
1826-06-26
NederLuleå
Notviken
11098
Moritz
Magnus Laurentius
1897-05-15
Nysätra
Nysätra
11099
Moritz
Majlis Alice
1928-06-01
Degerfors
Degernäs
11100
Moritz
Marfit Sibylla Moritz
1949-04-05
Vilhelmina
Järvsjö
11101
Moritz
Margareta Katarina
1834-04-01
Burträsk
Gammelbyn
11102
Moritz
Margareta Vilhelmina
1870-05-03
Norsjö
Rålund
11103
Moritz
Margreta Sofia
1784-07-05
??
??
11104
Moritz
Maria
1852-04-01
Burträsk
Åbyn
11105
Moritz
Maria Albertina
1851-07-12
Vilhelmina
Järvsjö
11106
Moritz
Maria Antonia
1824-02-19
Nysätra
Hertsånger
11107
Moritz
Maria Elisabet
1781-07-27
Piteå lands
Böle
11108
Moritz
Maria Elisabet
1781-07-27
Piteå lands
Böle
11109
Moritz
Maria Matilda
1853-04-01
Sävar
Växtholm
11110
Moritz
Maria Matilda
1849-10-15
Sävar
Växtholm
11111
Moritz
Maria Olivia
1868-01-04
Nysätra
Nysätra
11112
Moritz
Marianne Margaret
1917-02-03
Nysätra
Ånäset
11113
Moritz
Maud Cecilia
1925-12-05
Burträsk
Gammelbyn
11114
Moritz
Maurits Johannes
1882-09-23
Nora
Folkja
11115
Moritz
Mimmi Elisabet
1901-06-08
Burträsk
Gammelbyn
11116
Moritz
Nanny Kristina
1892-03-08
Norsjö
Braxträsk
11117
Moritz
Nikanor
1879-10-01
Burträsk
Gammelbyn
11118
Moritz
Nils Börje Oskar
1944-05-26
Vilhelmina
Järvsjö
11119
Moritz
Nils Gunnar
1932-01-14
Burträsk
Gammelbyn
11120
Moritz
Nils Illemar Sten
1912-07-23
Burträsk
Gammelbyn
11121
Moritz
Olga Viola Maria Elisabet
1876-07-05
Vilhelmina
Kristineberg
11122
Moritz
Olof Albin
1874-05-16
Nysätra
Gumboda
11123
Moritz
Olof Leonard
1898-07-18
Luleå
Luleå
11124
Moritz
Olof Oskar
1872-10-17
Nora
Skullersta
11125
Moritz
Olof Oskar Gunnar
1899-04-21
Vilhelmina
Idvattnet
11126
Moritz
Olof Petter
1861-07-22
Vilhelmina
Järvsjö
11127
Moritz
Olof Sixten
1911-04-17
Nysätra
Gumboda
11128
Moritz
Otto Vilhelm
1806-09-04
Bygdeå
Bäckgård
11129
Moritz
Otto Vilhelm
1867-08-07
Skullersta
11130
Moritz
Paul Hjalmar Lorentz
1917-06-23
Vilhelmina
Järvsjö
11131
Moritz
Per
1838-02-09
Bygdeå
Strandholm
11132
Moritz
Per Anton
1844-01-07
Burträsk
Gammelbyn
11133
Moritz
Per August
1861-04-10
Burträsk
Gammelbyn
11134
Moritz
Per Helge Abraham
1915-11-21
Burträsk
Gammelbyn
11135
Moritz
Per Johan
1833-09-26
Högsjö
Högsjö
11136
Moritz
Per Johan Harald
1874-08-18
Vilhelmina
Kristineberg
11137
Moritz
Per Ludvig
1876-05-03
Burträsk
Gammelbyn
11138
Moritz
Per Olov
1942-10-20
Burträsk
Gammelbyn
11139
Moritz
Petrus Anton
1884-06-30
Nora
Skullersta
11140
Moritz
Rakel Berta Maria
1919-11-21
Vilhelmina
Järvsjö
11141
Moritz
Rudolf Malkom
1903-01-06
Burträsk
Gammelbyn
11142
Moritz
Rune Sören Reidar
1941-08-09
Burträsk
Gammelbyn
11143
Moritz
Rut Elvira
1907-02-15
Norsjö
Norsjö
11144
Moritz
Sara Sofia
1836-05-13
Burträsk
Åbyn
11145
Moritz
Selina Agata
1866-09-03
Vilhelmina
Järvsjö
11146
Moritz
Selm Kristoffer
1883-10-21
Nysätra
Nysätra
11147
Moritz
Selma Karolina
1878-02-28
Norsjö
Rålund
11148
Moritz
Selma Karolina
1878-02-28
Norsjö
Rålund
11149
Moritz
Selma Katarina
1878-07-04
Nysätra
Gumboda
11150
Moritz
Selma Kristina Vilhelmina
1876-12-18
Nora
Folkja
11151
Moritz
Signe Amalia
1907-10-02
Burträsk
Gammelbyn
11152
Moritz
Signhild Gustava
1910-09-25
Burträsk
Gammelbyn
11153
Moritz
Signhild Ida Antonia
1889-02-19
Vilhelmina
Järvsjö
11154
Moritz
Sofia Antonia
1849-12-24
Nysätra
Klintsjön
11155
Moritz
Sofia Antonia
1849-12-24
Nysätra
Klintsjön
11156
Moritz
Sofia Aqvelina
1863-08-05
Vilhelmina
Järvsjö
11157
Moritz
Sofia Birgitta
1948-06-15
Vilhelmina
Järvsjö
11158
Moritz
Sofia Kristina
1801-04-10
Bygdeå
Bäckgård
11159
Moritz
Stig Erik Hilding
1932-01-14
Jörn
Jörn
11160
Moritz
Svea Elvira
1899-08-17
Nysätra
Nysätra
11161
Moritz
Svea Ulrika Ingborg
1909-06-09
Vilhelmina
Järvsjö
11162
Moritz
Svea Vilhelmina
1894-04-16
Burträsk
Gammelbyn
11163
Moritz
Tekl Maria
1899-12-05
Luleå stad
Luleå stad
11164
Moritz
Tekla Karolina
1881-08-30
Nysätra
Gumboda
11165
Moritz
Ulf Hilding Signar
1949-09-04
Norsjö
Norsjö
11166
Moritz
Ulrik Gustav
1799-04-20
Bygdeå
Bäckgård
11167
Moritz
Ulrika Kristina
1843-06-08
Sävar
Växtholm
11168
Moritz
Ulrika Magdalena
1806-09-04
Bygdeå
Bäckgård
11169
Moritz
Uno Anshelm
1903-02-05
Burträsk
Gammelbyn
11170
Moritz
Yngve Emanuel
1907-10-12
Burträsk
Gammelbyn
11171
Moritz Jonsson
Johan
1812-02-10
Vilhelmina
Vilhelmina
11172
Moritz Persson
Anders
1803-01-01
Burträsk
Gammelbyn
11173
Moritz Persson
Anders
1811-11-06
Burträsk
Gammelbyn
11174
Moritz Persson
Anna Gustava
1866-06-29
Norsjö
Rålund
11175
Moritz Persson
Aqvelina
1875-08-30
Norsjö
Rålund
11176
Moritz Persson
Per
1830-03-16
Burträsk
Gammelbyn
11177
Morland
Aina Lovisa
1904-01-10
Nordmaling
Rundvik
11178
Morland
Anna Elisabet
1938-02-14
Nordmaling
Rundvik
11179
Morland
Anna Katarina
1934-05-01
Nordmaling
Rundvik
11180
Morland
Gertrud Louise
1936-09-02
Nordmaling
Rundvik
11181
Morland
Margareta
1933-12-17
Nordmaling
Rundvik
11182
Morland
Nina Maria
1935-12-19
Nordmaling
Rundvik
11183
Morland
Olof
1934-05-10
Nordmaling
Rundvik
11184
Morland
Sigrid Sofia
1935-05-16
Nordmaling
Rundvik
11185
Morland
Torbjörn
1932-03-23
Nordmaling
Rundvik
11186
Morland Gustavsson
August Harald
1898-04-08
Nordmaling
Rundvik
11187
Morland Gustavsson
Erik Gunnar
1911-04-08
Nordmaling
Rundvik
11188
Morland Gustavsson
Frans Bruno
1908-08-08
Nordmaling
Rundvik
11189
Morland Gustavsson
Jonas Henrik
1905-07-04
Nordmaling
Rundvik
11190
Morland Gustavsson
Karl Olof
1895-02-18
Nordmaling
Rundvik
11191
Morland Gustavsson
Valter Georg
1902-04-23
Nordmaling
Rundvik
11192
Morsen
Bengta Sofia
1890-08-30
Malmöhus län
Espö
11193
Mortiz Persson
Johan
1827-07-10
Burträsk
Gammelbyn
11194
Mosell
Johanna Karolina Vilhelmina
1863-05-20
Gävle
Heliga Trefald
11195
Mosen
Alma Eugenia
1912-03-09
Åsele
Åsele
11196
Mosen
Anna Ingeborg Katarina
1876-08-16
Åsele
Åsele
11197
Mosen
Anna Katarina
1948-10-18
Överluleå
Boden
11198
Mosen
Astrid Margareta
1950-06-20
Umeå Stad
Umeå
11199
Mosen
Elisabet Johanna
1865-07-05
Åsele
Åsele
11200
Mosen
Erik Ragnar
1892-01-31
Vilhelmina
Vilhelmina
11201
Mosen
Erik Sigurd
1921-03-30
Vilhelmina
Järvsjö
11202
Mosen
Erik Vilhelm
1861-04-07
Åsele
Västanbäck
11203
Mosen
Erika Karolina
1868-06-20
Åsele
Åsele
11204
Mosen
Ernst
1889-04-09
Vilhelmina
Hacksjö
11205
Mosen
Ester Elisabet
1890-10-21
Vilhelmina
Vilhelmina
11206
Mosen
Hedvig Karolina
1906-10-15
Åsele
Åsele
11207
Mosen
Ida Kristina Mariana
1863-04-29
Åsele
Västanbäck
11208
Mosen
Jan-Erik Gunnar
1945-02-09
Överluleå
Boden
11209
Mosen
Jonas Ludvig
1859-04-26
Åsele
Västanbäck
11210
Mosen
Jonas Teodor
1894-11-09
Vilhelmina
Vilhelmina
11211
Mosen
Karin Linnea
1910-02-01
Åsele
Åsele
11212
Mosen
Lars Erik Torbjörn
1946-04-24
Överluleå
Boden
11213
Mosen
Maria Elisabet
1952-02-16
Umeå Stad
Umeå
11214
Mosen
Nils Emanuel
1937-10-24
Åsele
Åsele
11215
Mosen
Nils Görgodt
1904-04-02
Åsele
Åsele
11216
Mosen
Nils Petter
1815-11-26
Åsele
Forsnäs
11217
Mosen
Nils Ulrik
1856-12-24
Åsele
Åsele
11218
Mosen
Paul Alfrid
1918-08-20
Vilhelmina
Järvsjö
11219
Mosen
Per Alfred
1871-09-28
Åsele
Åsele
11220
Mosen
Sven Erik Yngve
1942-09-26
Nordmaling
Nordmaling
11221
Mosen
Sven Yngve
1920-02-18
Vilhelmina
Järvsjö
11222
Mosesdotter
Anna Katarina
1795-05-23
Skellefteå lands
Gagsmark
11223
Mosesdotter
Anna Margareta
1793
Skellefteå lands
Skellefteå lands
11224
Mosesdotter
Anna Margareta
1781-02-01
Burträsk
Mjövattnet
11225
Mosesdotter
Brita Karolina
1844-02-22
Skellefteå lands
Hjoggböle
11226
Mosesdotter
Brita Kristina
1792-05-25
Skellefteå lands
Gagsmark
11227
Mosesdotter
Elisabet
1772
Skellefteå lands
Kågeträsk
11228
Mosesdotter
Emilia Mariana
1822-07-03
Skellefteå lands
Yttervik
11229
Mosesdotter
Emma Vilhelmina
1847-01-20
Skellefteå lands
Hjoggböle
11230
Mosesdotter
Eva
1783-11-19
Burträsk
Mjövattnet
11231
Mosesdotter
Johan
1847-04-13
Lövånger
Bjurön
11232
Mosesdotter
Johanna Erika
1812-11-30
Skellefteå lands
Storkåge
11233
Mosesdotter
Katarina
1790-02-20
Skellefteå lands
Kusmark
11234
Mosesdotter
Katarina
1772-11-15
Burträsk
Mjövattnet
11235
Mosesdotter
Lovisa
1786-09-28
Burträsk
Mjövattnet
11236
Mosesdotter
Magdalena
1776-03-03
Burträsk
Mjövattnet
11237
Mosesdotter
Margareta
1774
Skellefteå lands
Stämningsgården
11238
Mosesdotter
Margareta Katarina
1799-01-03
Skellefteå lands
Stämningsgården
11239
Mosesdotter
Margareta Katarina
1807-09-16
Skellefteå lands
Yttervik
11240
Mosesdotter
Maria Lovisa
1821-09-28
Skellefteå lands
Östanbäck
11241
Mosesdotter
Mariana
1823-04-09
Skellefteå lands
Storkåge
11242
Mosesdotter
Marta Helena
1781-07-12
Skellefteå lands
Gagsmark
11243
Mosesdotter
Marta Helena
1781-07-12
Skellefteå lands
Gagsmark
11244
Mosesdotter
Per Gustaf
1854-06-28
Lövånger
Yttre Vebomark
11245
Mosesdotter
Sara
1792-08-24
Skellefteå lands
Kusmark
11246
Mosesson
Anders
1771-05-18
Skellefteå lands
Ostvik
11247
Mosesson
Anton
1819-07-26
Skellefteå lands
Storkåge
11248
Mosesson
Johan
1773-04-18
Skellefteå lands
Ostvik
11249
Mosesson
Johan
1773-04-18
Skellefteå lands
Ostvik
11250
Mosesson
Johan Vilhelm
1815-09-09
Skellefteå lands
Storkåge
11251
Mosesson
Jonas
1779-08-14
Skellefteå lands
Ostvik
11252
Mosesson
Karl
1789-10-19
Skellefteå lands
Gagsmark
11253
Mosesson
Karl
1826-01-29
Skellefteå lands
Storkåge
11254
Mosesson
Lars
1786-08-30
Skellefteå lands
Gagsmark
11255
Mosesson
Ludvig
1816-08-22
Skellefteå lands
Storkåge
11256
Mosesson
Moses
1777-04-18
Skellefteå lands
Ostvik
11257
Mosesson
Moses
1818-04-17
Skellefteå lands
Storkåge
11258
Mosesson
Moses
1775
Skellefteå lands
Kågeträsk
11259
Mosesson
Moses
1783-10-23
Skellefteå lands
Gagsmark
11260
Mosesson
Moses Vilhelm
1840-09-29
Skellefteå lands
Hjoggböle
11261
Mosesson
Nils
1819-09-18
Skellefteå lands
Östanbäck
11262
Mosesson
Nils
1778
Skellefteå lands
Kågeträsk
11263
Mosesson
Nils
1821-08-20
Skellefteå lands
Storkåge
11264
Mosesson
Nils
1824-06-17
Skellefteå lands
Storkåge
11265
Mosesson
Per
1770-02-14
Skellefteå lands
Stämningsgården
11266
Mosesson
Per August
1842-11-22
Skellefteå lands
Hjoggböle
11267
Mosesson
Sven Petter
1800
Skellefteå lands
Gummark
11268
Mossberg
Alf Hugo Hjalmar
1907-10-11
Trehörningsjö
Trehörningsjö
11269
Mossberg
Emily Linnea
1905-02-16
Trehörningsjö
Lemusjö
11270
Mossberg
Göta Viktoria
1903-05-22
Jukkasjärvi
Jukkasjärvi
11271
Mossberg
Johan
1863-09-28
Värmland
Vanum
11272
Mossberg
Karl Göte
1901-10-27
Jukkasjärvi
Jukkasjärvi
11273
Mossberg
Ludvig Hjalmar
1875-07-29
Örebro län
Örebro län
11274
Mossfeldt
Erik Rolf
1920-09-14
Jokkmokk
Jokkmokk
11275
Moström
Alf Göte Valentin
1917-06-27
Nordmaling
Bjerten
11276
Moström
Alina Maria
1903-12-19
Nordmaling
Bjerten
11277
Moström
Alma Maria
1893-08-24
Björna
Nyliden
11278
Moström
Anders
1785-09-04
Nordmaling
Olofsfors
11279
Moström
Anders Olof
1900-04-17
Björna
Nyliden
11280
Moström
Anna Charlotta
1919-02-21
Björna
Nyliden
11281
Moström
Anna Eugenia
1891-06-18
Bjurholm
Västra Strömåker
11282
Moström
Anna Evelina
1878-09-30
Bjurholm
Söderå
11283
Moström
Anna Kristina
1883-08-05
Bjurholm
Sörholmsjö
11284
Moström
Anna Kristina
1838-04-13
Bjurholm
Grannäs
11285
Moström
Anna Magdalena
1852-04-01
Bjurholm
Nyland
11286
Moström
Anna Magdalena
1848-01-23
Bjurholm
Mjösjö
11287
Moström
Anna Margareta
1794-05-02
Nordmaling
Olofsfors
11288
Moström
Anna Margareta
1780-08-28
Nordmaling
Olofsfors
11289
Moström
Anna Maria
1866-12-31
Nordmaling
Bjerten
11290
Moström
Anny Amalia
1892-10-29
Gideå
Flärke
11291
Moström
August Bertil
1915-08-26
Nordmaling
Bjerten
11292
Moström
Augusta Arvida
1893-06-18
Bjurholm
Västra Strömåker
11293
Moström
Augusta Eufrosynia
1866-06-27
Bjurholm
Mjösjö
11294
Moström
Axel
1922-03-15
Bjurholm
Grannäs
11295
Moström
Bengt Olof Gunnar
1914-05-27
Trehörningsjö
Trehörningsjö
11296
Moström
Bengt Olof Otto
1924-03-19
Trehörningsjö
Trehörningsjö
11297
Moström
Bent Ingvar
1926-01-04
Bjurholm
Söderå
11298
Moström
Berta Margit Ingeborg
1913-12-20
Nordmaling
Bjerten
11299
Moström
Bertil Eugen
1914-01-26
Nordmaling
Bjerten
11300
Moström
Birgitta Evastina
1977-06-10
Umeå
Umeå
11301
Moström
Brita Elisabet
1792-04-23
Nordmaling
Olofsfors
11302
Moström
Brita Elisabet
1854-08-14
Bjurholm
Nyland
11303
Moström
Brita Elise Viola
1940-01-10
Nordmaling
Bjerten
11304
Moström
Brita Kristina
1895-09-22
Gideå
Flärke
11305
Moström
Brita Kristina
1857-02-03
Bjurholm
Mjösjö
11306
Moström
Britt Kerstin
1937-07-07
Bjurholm
Norrfors
11307
Moström
Bror Otto
1912-02-26
Nordmaling
Bjerten
11308
Moström
Bror Rikard
1917-05-27
Björna
Nyliden
11309
Moström
Cere Hildegard
1910-10-17
Bjurholm
Västra Strömåker
11310
Moström
Dagmar Gunhild Maria
1924-09-29
Estuna
Östeka
11311
Moström
David
1924-03-30
Björna
Nyliden
11312
Moström
Ebba Magdalena
1910-03-14
Björna
Nyliden
11313
Moström
Edit Arvida
1895-07-20
Bjurholm
Sörholmsjö
11314
Moström
Edolf Sigfrid
1923-01-26
Gideå
Flärke
11315
Moström
Elin Elisabet
1932-04-01
Bjurholm
Västra Strömåker
11316
Moström
Elin Johanna
1901-09-19
Bjurholm
Sörholmsjö
11317
Moström
Elin Katarina
1885-01-09
Bjurholm
Västra Strömåker
11318
Moström
Elisabet
1845-09-20
Bjurholm
Mjösjö
11319
Moström
Elisabet Augusta
1878-02-18
Bjurholm
Sörholmsjö
11320
Moström
Elsa Teolinda
1918-08-08
Gideå
Flärke
11321
Moström
Elsi Elvida
1923-02-15
Bjurholm
Grannäs
11322
Moström
Emmeli Augusta
1903-07-15
Bjurholm
Sörholmsjö
11323
Moström
Emmy Karolina
1915-07-22
Björna
Nyliden
11324
Moström
Erik
1827-06-29
Bjurholm
Grannäs
11325
Moström
Erik Albin
1897-06-15
Bjurholm
Grannäs
11326
Moström
Erik Georg
1904-05-09
Björna
Nyliden
11327
Moström
Erik Gustav
1875-06-08
Bjurholm
Övre Nyland
11328
Moström
Erik Leonard
1912-02-07
Gideå
Flärke
11329
Moström
Erik Leonard
1881-09-20
Björna
Nyliden
11330
Moström
Erik Olof
1851-08-21
Bjurholm
Mjösjö
11331
Moström
Erik Olof
1872-05-20
Nordmaling
Bjerten
11332
Moström
Erik Severin
1886-11-11
Bjurholm
Västra Strömåker
11333
Moström
Erik Sixten
1909-09-27
Gideå
Flärke
11334
Moström
Erik Valdemar
1901-04-18
Bjurholm
Grannäs
11335
Moström
Erika Charlotta
1878-07-04
Björna
Nyliden
11336
Moström
Essy Katarina
1916-07-16
Björna
Nyliden
11337
Moström
Ester Elvira
1916-12-30
Nordmaling
Bjerten
11338
Moström
Eva Birgitta Elisabet
1954-07-19
Bjurholm
Bjurholm
11339
Moström
Eva Katrine
1945-06-29
Bjurholm
Norrfors
11340
Moström
Frida Elisabet
1893-03-18
Bjurholm
Grannäs
11341
Moström
Frits Arvid
1923-01-22
Nordmaling
Bjerten
11342
Moström
Fritz Gunnar
1936-03-03
Vilhelmina
Nästansjö
11343
Moström
Gerda Martina Fridolfa
1907-10-19
Bjurholm
Grannäs
11344
Moström
Gerda Matilda
1902-09-19
Nordmaling
Bjerten
11345
Moström
Gertrud Maria Georgina
1932-03-25
Bjurholm
Grannäs
11346
Moström
Gudrun Mariann
1936-07-02
Nordmaling
Norrfors
11347
Moström
Gun Cecilie Marie
1937-11-15
Nordmaling
Bjerten
11348
Moström
Gun Ester Gerdis
1934-10-01
Bjurholm
Norrfors
11349
Moström
Gunborg Anna Marie
1928-03-03
Nordmaling
Bjerten
11350
Moström
Gustav Adolf
1921-01-16
Nordmaling
Bjerten
11351
Moström
Gustav Adolf
1879-09-26
Björna
Nyliden
11352
Moström
Gösta Nils Arvid
1913-02-06
Trehörningsjö
Trehörningsjö
11353
Moström
Göta Linnea
1904-02-07
Nordmaling
Bjerten
11354
Moström
Hanna Virginia
1916-12-25
Bjurholm
Söderå
11355
Moström
Hans Joel
1919-07-18
Bjurholm
Söderå
11356
Moström
Harald Per Jonas
1910-04-06
Trehörningsjö
Trehörningsjö
11357
Moström
Helga Elisabet
1930-03-12
Björna
Nyliden
11358
Moström
Helga Evelina
1925-02-15
Björna
Nyliden
11359
Moström
Helga Katrina
1907-10-11
Nordmaling
Bjerten
11360
Moström
Helge Bertil
1926-03-10
Björna
Nyliden
11361
Moström
Hilda Elisabet
1898-05-08
Gideå
Flärke
11362
Moström
Hilda Leontina
1888-05-21
Björna
Nyliden
11363
Moström
Hilda Maria
1874-09-21
Nordmaling
Bjerten
11364
Moström
Hildur Emilia
1904-06-04
Gideå
Flärke
11365
Moström
Hilma
1901-08-05
Gideå
Flärke
11366
Moström
Hilma Katarina
1907-02-27
Gideå
Flärke
11367
Moström
Hjalmar
1918-06-08
Nordmaling
Bjerten
11368
Moström
Hjördis Magdalena
1916-01-14
Bjurholm
Västra Strömåker
11369
Moström
Hulda Kristina
1874-05-23
Björna
Nyliden
11370
Moström
Ida Charlotta
1886-07-06
Bjurholm
Sörholmsjö
11371
Moström
Inga Hillevi
1916-08-15
Bjurholm
Balfors
11372
Moström
Ingegärd Maria Augusta
1915-12-03
Trehörningsjö
Trehörningsjö
11373
Moström
Ingrid Görel
1930-06-12
Nordmaling
Norrfors
11374
Moström
Iris
1928-09-23
Bjurholm
Söderå
11375
Moström
Jakob
1841-09-17
Bjurholm
Mjösjö
11376
Moström
Jakob
1783-05-05
Nordmaling
Jansmark
11377
Moström
Jakob Hildor
1892-06-01
Björna
Nyliden
11378
Moström
Jan Olov
1946-04-20
Nordmaling
Nordmaling
11379
Moström
Jan Robert
1969-03-24
Umeå
Umeå
11380
Moström
Jenny Maria
1907-08-08
Nordmaling
Bjerten
11381
Moström
Joel Enok
1917-02-01
Bjurholm
Västra Strömåker
11382
Moström
Johan
1778-02-12
Nordmaling
Olofsfors
11383
Moström
Johan
1855-08-12
Bjurholm
Mjösjö
11384
Moström
Johan
1860-07-14
Bjurholm
Mjösjö
11385
Moström
Johan
1920-07-18
Björna
Nyliden
11386
Moström
Johan Anton
1899-12-19
Björna
Nyliden
11387
Moström
Johan Arvid
1877-02-11
Nordmaling
Bjerten
11388
Moström
Johan August
1883-05-20
Trehörningsjö
Djuptjärn
11389
Moström
Johan Enar
1908-09-10
Bjurholm
Västra Strömåker
11390
Moström
Johan Jakob
1885-03-02
Björna
Nyliden
11391
Moström
Johan Konrad
1897-05-30
Bjurholm
Västra Strömåker
11392
Moström
Johan Levi
1917-04-22
Björna
Nyliden
11393
Moström
Johan Manfred
1911-05-01
Gideå
Flärke
11394
Moström
Johan Olof
1868-11-07
Bjurholm
Övre Nyland
11395
Moström
Johan Olof
1869-07-20
Björna
Nyliden
11396
Moström
Johan Runo
1901-09-15
Nordmaling
Bjerten
11397
Moström
Johan Sigurd
1931-09-14
Bjurholm
Norrfors
11398
Moström
Johanna Charlotta
1882-12-10
Björna
Nyliden
11399
Moström
John Evert
1926-06-24
Bjurholm
Västra Strömåker
11400
Moström
John Hilding
1914-05-15
Björna
Nyliden
11401
Moström
John Ingvald
1923-12-11
Bjurholm
Söderå
11402
Moström
Jonas
1843-10-26
Bjurholm
Mjösjö
11403
Moström
Jonas
1787-09-01
Nordmaling
Olofsfors
11404
Moström
Jonas
1867-04-12
Nordmaling
Bjerten
11405
Moström
Jonas
1856-10-07
Bjurholm
Nyland
11406
Moström
Jonas
1829-03-12
Bjurholm
Grannäs
11407
Moström
Jonas
1881-01-14
Trehörningsjö
Djuptjärn
11408
Moström
Jonas Anton
1895-10-03
Björna
Nyliden
11409
Moström
Jonas Anton
1894-10-14
Björna
Nyliden
11410
Moström
Jonas August
1869-04-29
Nordmaling
Bjerten
11411
Moström
Jonas Erik
1872-01-29
Björna
Nyliden
11412
Moström
Jonas Harald
1925-02-16
Björna
Nyliden
11413
Moström
Jonas Hilmar
1899-05-18
Nordmaling
Bjerten
11414
Moström
Jonas Sigfrid
1915-02-15
Bjurholm
Söderå
11415
Moström
Jonas Vilhelm
1921-04-10
Gideå
Flärke
11416
Moström
Jonas Yngve
1901-08-13
Björna
Nyliden
11417
Moström
Judit Elisabet
1899-12-19
Björna
Nyliden
11418
Moström
Julia Maria
1911-01-04
Bjurholm
Söderå
11419
Moström
Karin Elisabet
1928-05-12
Björna
Nyliden
11420
Moström
Karl Edvin
1899-04-23
Bjurholm
Grannäs
11421
Moström
Karl Enar
1922-08-12
Bjurholm
Söderå
11422
Moström
Karl Erik Lennart
1937-07-28
Åsele
Åsele
11423
Moström
Karl Johan
1920-03-19
Björna
Nyliden
11424
Moström
Karl Johan Bertil Lennart
1931-03-07
Bjurholm
Söderå
11425
Moström
Karl Johan Edvin
1909-12-01
Bjurholm
Grannäs
11426
Moström
Karl Rikard
1921-08-05
Björna
Nyliden
11427
Moström
Karl Valter
1929-02-04
Bjurholm
Västra Strömåker
11428
Moström
Katarina Johanna
1880-09-06
Bjurholm
Sörholmsjö
11429
Moström
Katarina Lovisa
1781-12-05
Nordmaling
Mo
11430
Moström
Katarina Magdalena
1836-03-21
Bjurholm
Grannäs
11431
Moström
Kent Lars Jimmy
1990-08-05
Grundsunda
Grundsunda
11432
Moström
Klara Erika
1863-01-26
Bjurholm
Grannäs
11433
Moström
Klas Bengt
1958-09-07
Bjurholm
Bjurholm
11434
Moström
Klas Bertil
1930-06-29
Bjurholm
Norrfors
11435
Moström
Klas Evert
1911-03-09
Nordmaling
Bjerten
11436
Moström
Klas Yngve
1922-02-11
Bjurholm
Grannäs
11437
Moström
Knut Felix
1925-03-04
Bjurholm
Grannäs
11438
Moström
Knut Paul
1914-04-26
Gideå
Flärke
11439
Moström
Kristina
1884-12-18
Bjurholm
Söderå
11440
Moström
Kristina
1882-08-06
Bjurholm
Söderå
11441
Moström
Kurt Roland
1943-10-03
Bjurholm
Norrfors
11442
Moström
Lars Emil Valdemar
1936-02-16
Nordmaling
Bjerten
11443
Moström
Lars Gunnar
1960-04-24
Grundsunda
Grundsunda
11444
Moström
Liv Joel Petrus
1921-01-21
Bjurholm
Västra Strömåker
11445
Moström
Lovisa Ingrid
1910-09-17
Gideå
Flärke
11446
Moström
Margareta Kristina
1863-02-08
Bjurholm
Nyland
11447
Moström
Margareta Kristina
1847-08-29
Falu län
Sillberg
11448
Moström
Maria Albertina
1853-04-23
Bjurholm
Grannäs
11449
Moström
Maria Kristina
1784-07-26
Nordmaling
Olofsfors
11450
Moström
Maria Linnea
1914-02-28
Bjurholm
Sörholmsjö
11451
Moström
Maria Lovisa
1888-11-21
Bjurholm
Västra Strömåker
11452
Moström
Maria Magdalena
1873-05-03
Bjurholm
Övre Nyland
11453
Moström
Maria Matilda
1859-01-16
Bjurholm
Mjösjö
11454
Moström
Marta
1850-01-10
Bjurholm
Grannäs
11455
Moström
Marta Gunhild Josefina
1917-04-17
Trehörningsjö
Trehörningsjö
11456
Moström
Marta Paulina
1895-07-26
Bjurholm
Västra Strömåker
11457
Moström
Mary Birgit Ingeborg
1912-03-27
Bjurholm
Grannäs
11458
Moström
Mary Kristina
1914-05-31
Björna
Nyliden
11459
Moström
Nancy Teresia
1905-12-22
Nordmaling
Bjerten
11460
Moström
Nanna Alinda
1901-01-14
Nordmaling
Bjerten
11461
Moström
Neni Martin
1894-12-28
Bjurholm
Grannäs
11462
Moström
Nils
1778-12-28
Nordmaling
Olofsfors
11463
Moström
Nils Almar
1905-11-03
Nordmaling
Bjerten
11464
Moström
Nils Erik
1877-06-03
Bjurholm
Söderå
11465
Moström
Nils Erik Severin
1878-07-17
Trehörningsjö
Kantsjö
11466
Moström
Nils Fabian
1913-01-18
Bjurholm
Söderå
11467
Moström
Nils Gustav
1920-07-20
Björna
Nyliden
11468
Moström
Nils Gustav
1922-07-28
Björna
Nyliden
11469
Moström
Nils Hilmar
1917-05-27
Björna
Nyliden
11470
Moström
Nils Jakob Fritiof
1885-05-08
Björna
Nyliden
11471
Moström
Nils Oskar
1887-07-24
Björna
Nyliden
11472
Moström
Nils Viktor
1921-06-20
Gideå
Flärke
11473
Moström
Ola Magnus
1971-01-26
Umeå
Umeå
11474
Moström
Olga Eugenia
1899-12-29
Bjurholm
Västra Strömåker
11475
Moström
Olof
1790-05-17
Nordmaling
Olofsfors
11476
Moström
Olof Albin
1896-02-27
Björna
Nyliden
11477
Moström
Olof August
1891-04-15
Bjurholm
Sörholmsjö
11478
Moström
Olof Birger
1929-12-03
Björna
Nyliden
11479
Moström
Olof Edvard
1879-02-01
Nordmaling
Bjerten
11480
Moström
Olof Ejnar
1911-09-09
Nordmaling
Bjerten
11481
Moström
Olof Gullbrant
1934-12-24
Nordmaling
Bjerten
11482
Moström
Olof Valdemar
1909-02-22
Nordmaling
Bjerten
11483
Moström
Oskar
1888-01-02
Bjurholm
Söderå
11484
Moström
Oskar Edvin
1889-08-18
Gideå
Flärke
11485
Moström
Otto Birger
1910-02-01
Nordmaling
Bjerten
11486
Moström
Paul Allan Lennart
1923-09-24
Bjurholm
Västra Strömåker
11487
Moström
Per
1853-08-07
Bjurholm
Mjösjö
11488
Moström
Per
1860-04-16
Bjurholm
Nyland
11489
Moström
Per Erik
1819-04-04
Björna
Mattarbodum
11490
Moström
Per Erik Johannes
1923-02-12
Estuna
Öster-Eka
11491
Moström
Per Jonas Henning
1919-08-29
Nordmaling
Bjerten
11492
Moström
Per Levi
1891-12-16
Bjurholm
Grannäs
11493
Moström
Per Otto
1882-07-28
Nordmaling
Bjerten
11494
Moström
Peter Adolf
1886-07-26
Gideå
Flärke
11495
Moström
Rode Marina
1913-02-07
Bjurholm
Västra Strömåker
11496
Moström
Rut Karolina
1907-09-22
Björna
Nyliden
11497
Moström
Rut Teodolinda
1915-02-25
Nordmaling
Bjerten
11498
Moström
Sara Dagny Frideborg
1918-09-18
Björna
Nyliden
11499
Moström
Sara Elisabet
1918-06-25
Björna
Nyliden
11500
Moström
Sara Johanna
1855-06-23
Bjurholm
Mjösjö
11501
Moström
Sara Kristalia
1895-03-27
Björna
Nyliden
11502
Moström
Sara Maria
1879-04-12
Björna
Nyliden
11503
Moström
Set Eber
1918-02-10
Bjurholm
Västra Strömåker
11504
Moström
Seved Ingemar
1933-07-07
Bjurholm
Norrfors
11505
Moström
Sigrid Kristina
1928-09-26
Björna
Nyliden
11506
Moström
Sonja Matilda
1926-08-19
Gideå
Flärke
11507
Moström
Svea Hildina
1897-04-03
Nordmaling
Bjerten
11508
Moström
Sven Erik
1847-01-02
Bjurholm
Mjösjö
11509
Moström
Sven Erik
1924-03-15
Björna
Nyliden
11510
Moström
Tea Mandelina
1915-06-16
Bjurholm
Västra Strömåker
11511
Moström
Tea Ottilia
1905-09-19
Bjurholm
Grannäs
11512
Moström
Tyra Magdalena
1909-02-07
Björna
Nyliden
11513
Moström
Tyra Maria
1911-07-31
Björna
Nyliden
11514
Moström
Ulla Segrid Elisabet
1935-12-16
Bjurholm
Grannäs
11515
Moström
Valborg Maria
1903-04-29
Bjurholm
Grannäs
11516
Moström
Valdy Elisabet
1917-10-19
Björna
Nyliden
11517
Moström
Vanja Mari
1917-07-14
Gideå
Flärke
11518
Moström Eriksson
Nils
1821-04-17
Björna
Trehörningsjö
11519
Moström Eriksson
Olof
1846-05-20
Bjurholm
Mjösjö
11520
Moström Jonsdotter
Anna Kristina
1779-07-19
Nordmaling
Mo
11521
Moström Jonsdotter
Sofia Magdalena
1781-03-28
Nordmaling
Mo
11522
Moström Nilsson
Erik
1794-07-26
Själevad
Gottne
11523
Moström Persdotter
Katarina
1845-09-20
Bjurholm
Mjösjö
11524
Moström,Sambo
Viola
1951
Trehörningsjö
Trehörningsjö
11525
Movander
Beda Alvida
1896-05-12
Luleå
Luleå
11526
Moåsen
Johan Petter
1856-05-31
Norge
Norge
11527
Moåsen Johansson
Valentina Georgina
1886-06-03
Ström
Gärdnäs
11528
Mulja
Anna
1869-03-03
Karl Gustaf (BD)
Karl Gustaf
11529
Mullberg Eriksdotter
Kristina
1776-04-07
Umeå lands
Vännäs
11530
Muller
Jakob Fredrik Rieck
1859-10-25
Norge
Norge
11531
Muller
Jenny
1895-09-03
Vännäs
Nyby
11532
Munch af Rosensköld
Johan
1800 cirka
????
????
11533
Munk Sjulsson
Klement
1790
Lappmarken
Lappmarken
11534
Munk Sjulsson
Kristoffer
1773
Lappmarken
Marsfjäll
11535
Munter
Adele Andrine Viola
1932-07-02
Stensele
Granås
11536
Munter
Alis Georg
1921-01-28
Lycksele
Lycksele
11537
Munter
Alma Johanna Lovisa
1922-07-08
Lycksele
Busjön
11538
Munter
Alma Ottilia
1898-05-16
Lycksele
Grundträsk
11539
Munter
Alva Ingegärd
1922-04-23
Lycksele
Orrberg
11540
Munter
Anders August
1896-03-02
Lycksele
Grundträsk
11541
Munter
Anna Amanda
1879-08-07
Robertsfors
Robertsfors
11542
Munter
Anna Margareta
1925-03-08
Robertsfors
Robertsfors
11543
Munter
Anton Nikanor
1852-11-30
Lycksele
Busjön
11544
Munter
Arne Ingemar
1932-10-01
Stensele
Granås
11545
Munter
Bengt Adolf Kornelius
1910-06-05
Robertsfors
Robertsfors
11546
Munter
Bengt Erling
1935-05-11
Stensele
Långvattnet
11547
Munter
Elfrida Ingegärd
1914-04-18
Lycksele
Kyrkbyn
11548
Munter
Emmy Johanna
1903-09-02
Stensele
Dal
11549
Munter
Erik Anton
1891-10-20
Lycksele
Kyrkbyn
11550
Munter
Erik Engelbert
1902-09-06
Lycksele
Grundträsk
11551
Munter
Erik Harry Martin
1928-03-11
Åmsele
Renträsk
11552
Munter
Ester Kristina
1899-07-24
Lycksele
Kyrkbyn
11553
Munter
Eva Agata
1841-10-18
Lycksele
Bussjön
11554
Munter
Eva Kristina
1856-06-07
Lycksele
Vormsele
11555
Munter
Frans Linus
1887-11-24
Robertsfors
Robertsfors
11556
Munter
Frans Magnus
1900-05-28
Lycksele
Grundträsk
11557
Munter
Frans Oskar
1865-05-27
Lycksele
Vormsele
11558
Munter
Frans Torsten Stenhard
1929-09-13
Lycksele
Grundträsk
11559
Munter
Frithiof Henning
1901-05-29
Lycksele
Kyrkbyn
11560
Munter
Fritz Alexander
1886-11-14
Lycksele
Kyrkbyn
11561
Munter
Gerda Alice Johanna
1930-12-30
Stensele
Granås
11562
Munter
Gulli Elise Ingegärd
1936-12-31
Åmsele
Mårdsele
11563
Munter
Hanna Elvira Augusta
1884-02-28
Lycksele
Kyrkbyn
11564
Munter
Hedda Josefina
1912-12-15
Stensele
Brattåker
11565
Munter
Henny Aqvilina
1899-09-26
Stensele
Sundsvall
11566
Munter
Henny Lovisa
1907-06-21
Stensele
Dal
11567
Munter
Henny Vilhelmina
1885-05-25
Lycksele
Kyrkbyn
11568
Munter
Herman Anton
1884-05-12
Lycksele
Grundträsk
11569
Munter
Hildur Nikolina
1887-10-02
Lycksele
Grundträsk
11570
Munter
Ida Paulina
1905-05-28
Lycksele
Grundträsk
11571
Munter
Inga Maria
1918-12-29
Lycksele
Kyrkbyn
11572
Munter
Isak Edvard
1875-08-25
Robertsfors
Robertsfors
11573
Munter
Jenny Alexandra
1888-05-15
Lycksele
Kyrkbyn
11574
Munter
Johan
1876-08-29
Stensele
Barsele
11575
Munter
Johan
1862-12-08
Lycksele
Vormsele
11576
Munter
Johan Adolf
1882-01-31
Robertsfors
Robertsfors
11577
Munter
Johan Edvard
1889-12-15
Lycksele
Kyrkbyn
11578
Munter
Johan Elof
1870-08-10
Lycksele
Kyrkbyn
11579
Munter
Johan Halvard
1901-04-07
Stensele
Dal
11580
Munter
Johan Hjalmar
1920-06-13
Lycksele
Orrberg
11581
Munter
Johan Ragnar
1926-03-14
Stensele
Brattåker
11582
Munter
Johan Viktor
1892-02-09
Lycksele
Grundträsk
11583
Munter
John Evert
1907-12-29
Robertsfors
Robertsfors
11584
Munter
Jonas Uno
1936-02-04
Stensele
Granås
11585
Munter
Kaleb Östen
1934-10-11
Stensele
Granås
11586
Munter
Karl Alexander
1890-01-19
Lycksele
Grundträsk
11587
Munter
Karl August
1859-09-18
Lycksele
Vormsele
11588
Munter
Karl Emil Sten
1873-03-14
Lycksele
Kyrkbyn
11589
Munter
Karl Fredrik
1916-11-15
Robertsfors
Robertsfors
11590
Munter
Karl Gottner
1905-05-17
Stensele
Dal
11591
Munter
Karl Oskar
1893-04-20
Lycksele
Kyrkbyn
11592
Munter
Karl Signar
1927-09-25
Stensele
Brattåker
11593
Munter
Klas Johan
1922-12-13
Lycksele
Abborträskliden
11594
Munter
Lilly Johanna
1896-04-30
Lycksele
Kyrkbyn
11595
Munter
Lilly Linea Josefina
1918-09-01
Lycksele
Grundträsk
11596
Munter
Linnea Eulalia Maria
1919-09-21
Lycksele
Grundträsk
11597
Munter
Lovisa Charlotta
1857-07-17
Lycksele
Vormsele
11598
Munter
Mary Hortensia Albertina
1931-02-06
Åmsele
Mårdsele
11599
Munter
Nanncy Eugenia
1928-01-01
Stensele
Brattåker
11600
Munter
Nils Hilmar
1894-03-16
Lycksele
Grundträsk
11601
Munter
Nils Ivan
1917-08-01
Lycksele
Orrberg
11602
Munter
Nils Lambert Adolf
1928-03-09
Lycksele
Busjön
11603
Munter
Olof Segbrant
1924-09-11
Lycksele
Aborrträskliden
11604
Munter
Oskar Erufrid
1886-01-24
Lycksele
Grundträsk
11605
Munter
Per
1794-03-21
Frösön
Frösön
11606
Munter
Per Arvid
1909-08-30
Stensele
Brattåker
11607
Munter
Runa Elma Linnea
1926-07-06
Björksele (AC)
Björksele
11608
Munter
Rut Elsy Maria
1933-04-22
Åmsele
Mårdsele
11609
Munter
Sanna Albertina
1865-05-04
Lycksele
Kyrkbyn
11610
Munter
Serudia Aqvilina
1923-01-11
Stensele
Brattåker
11611
Munter
Signe Albertina
1917-02-07
Stensele
Brattåker
11612
Munter
Signe Ottilia
1894-09-12
Lycksele
Kyrkbyn
11613
Munter
Siv Beatrice
1933-08-02
Stensele
Långvattnet
11614
Munter
Sten Gotthard Engelbrekt
1942-02-22
Åmsele
Mårdsele
11615
Munter
Tage Runar
1938-10-08
Stensele
Granås
11616
Munter
Tord Percy Eugen
1939-09-08
Åmsele
Mårdsele
11617
Munter
Ulla Elisabet
1919-01-30
Robertsfors
Robertsfors
11618
Munter
Valborg Maria
1909-05-01
Robertsfors
Robertsfors
11619
Munter
Yvonne Ida-Lotta
1941-09-14
Stensele
Granås
11620
Munter Andersson
Karl Anders
1829-04-06
Skellefteå lands
Skellefteå lands
11621
Munter Johansson
Olof
1814-11-25
Skellefteå lands
Innervik
11622
Munter Jonsdotter
Amalia Vihelmina
1849-11-08
Lycksele
Busjön
11623
Munter Jonsdotter
Fredrika Karolina
1834-07-26
Lycksele
Busjön
11624
Munter Jonsdotter
Maria Gustava
1844-07-21
Lycksele
Busjön
11625
Munter Jonsdotter
Matilda Charlotta
1837-03-18
Lycksele
Busjön
11626
Munter Jonsdotter
Sofia Johanna
1830-09-05
Lycksele
Busjön
11627
Munter Jonsdotter
Ulrika Desedora
1832-04-19
Lycksele
Busjön
11628
Munter Jonsson
Jonas
1839-01-05
Lycksele
Busjön
11629
Munter Jonsson
Nils Johan
1847-03-05
Lycksele
Busjön
11630
Munter Nilsson
Jonas
1804-03-22
Piteå lands
Jävre
11631
Munter Olofsdotter
Fredrika
1802-12-28
Lövånger
Bjurön
11632
Munter Olofsson
Joakim
1844-07-12
Skellefteå lands
Yttervik
11633
Munter Persdotter
Klara
1828
Frösön
Frösön
11634
Munter Persson
Erik
1836-09-11
Sidensjö
Vik
11635
Munter Persson
Hans
1821
Frösön
Frösön
11636
Munter Persson
Isak Adolf
1838-10-22
Bygdeå
Smårödningen
11637
Munter Persson
Olof
1823
Frösön
Frösön
11638
Munter Persson
Per
1833-06-28
Sidensjö
Vik
11639
Muntlin
Anna Märta
1917-07-16
Vännäs
Vännäs
11640
Muntlin
Ernst Tage
1915-01-24
Vännäs
Vännäs
11641
Muntlin
Hilding Ingemar
1910-07-10
ÖverLuleå
ÖverLuleå
11642
Muntlin
Johan Gustav Rune
1919-07-23
Vännäs
Vännäs
11643
Muntlin
Josef
1879-08-24
Örebro
Örebro
11644
Murbäck
Helge Emanuel
1918-01-04
Sorsele
Stensund
11645
Murbäck
Hulda Karolina
1863-01-20
Lycksele
Kyrkbyn
11646
Murbäck
Johan Arvid
1887-07-27
Sorsele
Saxnäs
11647
Murbäck
Maria Eufrosyna
1854-10-25
Lycksele
Tuvträsk
11648
Murbäck
Maria Metella
1889-03-10
Lycksele
Kyrkbyn
11649
Murbäck
Nikolina
1895-06-01
Lycksele
Kyrkbyn
11650
Murbäck
Petrus Florentin
1892-07-24
Lycksele
Kyrkbyn
11651
Murbäck
Åke Lennart
1919-02-18
Lycksele
Kyrkbyn
11652
Murbäck Johansson
Nils Johan
1860-01-06
Lycksele
Kyrkbyn
11653
Murbäck Nilsson
Johan Petter
1828-07-19
Lycksele
Tuvträsk
11654
Muren
Anders
1842-06-07
Hamrånge
Hamrånge
11655
Muren
Anders Ramanus
1878-08-09
Gävleborg
Hamrångre
11656
Muren
Barbro Birgitta
1942-08-27
ÖverLuleå
ÖverLuleå
11657
Muren
Bengt Anders Harry
1946-04-14
ÖverLuleå
ÖverLuleå
11658
Muren
Marta Kristina
1952-09-27
ÖverLuleå
ÖverLuleå
11659
Muren
Sven Gunnar
1940-03-24
Trosa
Trosa
11660
Muren
Sven Harald
1911-07-09
Sollefteå
Sollefteå
11661
Musijärvi
Hilma Sofia
1897-05-08
Hietaniemi
Hietaniemi
11662
Muskötte
Henry Sigvard August
1895-10-29
Själevad
Sörlungånger
11663
Mutzell
Gerda Maria
1913-09-22
Burträsk
Risliden västra
11664
Mutzell
Maria Karolina
1890-08-09
Burträsk
Burträsk
11665
Mutzell Olofsson
Mårten
1843-11-12
Burträsk
Stenbäcken
11666
Myhr
Anders
1883-10-22
Söderhamn
Söderhamn
11667
Myhr
Anders Yngve
1910-12-31
Söderhamn
Söderhamn
11668
Myhr
Ingrid Elpida
1895-06-16
Östersund
Östersund
11669
Myhr
Myra Kerstin Elisabet
1951-04-24
Motala
Motala
11670
Myhr
Ulla Lena
1947-01-27
Motala
Motala
11671
Myhrberg
Bror Fritjof
1902-04-06
Vännäs
Nyby
11672
Myhrberg
Elsa Josefina
1892-05-18
Vännäs
Vännäs
11673
Myhrberg
Erik Birger
1924-08-19
Vännäs
Municip
11674
Myhrberg
Ernst Erik Gottfrid
1895-02-04
Vännäs
Vännäs
11675
Myhrberg
Estrid Johanna
1888-07-14
Östersund
Östersund
11676
Myhrberg
Frida Paulina
1905-04-18
Vännäs
Nyby
11677
Myhrberg
Johan Erland
1890-08-22
Östersund
Östersund
11678
Myhrberg
Johan Gottfrid
1863-05-04
Västmanland
Badelunda
11679
Myhrberg
Pontus Teodor
1907-11-20
Vännäs
Nyby
11680
Myhrberg
Sigfrid Eugen
1900-04-13
Vännäs
Station
11681
Myhrberg
Ture Edvard
1896-11-03
Vännäs
Station
11682
Mykkelvik Larsdotter
Susanna
1831-02-14
Norge
Norge
11683
Myrberg
Estrid Johanna
1888-07-14
Östersund
Östersund
11684
Myrell
Gerda Fredrika
1931-11-22
Överklinten
Åkullsjön
11685
Myrell
Jenny Alice
1929-10-02
Bygdeå
Åkullsjön
11686
Myrell-Andersson
Anders Petter
1895-07-15
Bygdeå
Åkullsjön
11687
Myren
Jakob
1836-06-25
Åsele
Långvattnet
11688
Myren
Jöns
1805-11-17
Gudmundrå
Myre
11689
Myren
Kristina Katarina
1833-03-21
Gudmundrå
Myre
11690
Myren Eriksdotter
Brita
1813-07-05
Anundsjö
Västerfannby
11691
Myren Larsson
Erik
1781-04-04
Sidensjö
Nolås
11692
Myrenius Nilsson
Anders
1780-11-29
Skellefteå lands
Myrträsk
11693
Myrenius Nilsson
Anders
1780
Arvidsjaur
Myrträsk
11694
Myrin
Karl Leonard
1877-11-14
Östergötland
Vreta Kloster
11695
Myrstad
Jonas Arne
1937-03-24
Vilhelmina
Råsele
11696
Myrstad
Karl Otto
1938-04-09
Vilhelmina
Råsele
11697
Myrstad Persson
Per Anton
1896-09-06
Bräcke
Bensjö
11698
Myräng
Anna Maria
1939-04-05
Stensele
Vallnäs
11699
Myräng
Gustav Valdemar
1908-05-15
Stensele
Vallnäs
11700
Myräng
Kerstin Gunvor Helena
1931-04-26
Stensele
Vallnäs
11701
Myräng
Rose Maria Elisabet
1932-04-20
Stensele
Vallnäs
11702
Myräng
Sten Lennart
1934-01-08
Stensele
Luspholm
11703
Myräng
Sven-Ouren
1935-02-14
Stensele
Luspholm
11704
Myström
Karl Anton
1917-03-18
Anundsjö
Anundsjö
11705
Mützell
Anna Ulrika
1791-05-03
11706
Månberg
Karl Gustav
1837-06-10
??
??
11707
Mångberg
Agnes Amalia
1886-05-01
Lövånger
Mångbyn
11708
Mångberg
Anna Johanna
1891-08-22
Sävar
Mångbyn
11709
Mångberg
Anna Marita
1957-08-03
Degerfors
Degerfors
11710
Mångberg
August Herman
1896-07-12
Sävar
Mångbyn
11711
Mångberg
Doris Helena
1929-07-19
Sävar
Floda
11712
Mångberg
Elin Amanda
1898-12-19
Sävar
Mångbyn
11713
Mångberg
Elvy Ingegärd
1935-09-25
Sävar
Floda
11714
Mångberg
Ester Ragnhild Serudia
1929-08-09
Sävar
Bodbyn
11715
Mångberg
Gerda Josefina Viktoria
1920-04-25
Vännäs
Vännäs
11716
Mångberg
Göta Maria Viola
1907-08-28
Lövånger
Selet
11717
Mångberg
Herlog
1884-03-21
Lövånger
Mångbyn
11718
Mångberg
Hilma Karolina
1878-06-25
Lövånger
Mångbyn
11719
Mångberg
Holger Seved Ingevald
1927-01-27
Sävar
Bodbyn
11720
Mångberg
Hulda Paulina
1903-07-15
Sävar
Mångbyn
11721
Mångberg
Jenny Ulrika
1876-05-23
Lövånger
Mångbyn
11722
Mångberg
Johan
1860-03-24
Sävar
Mångbyn
11723
Mångberg
Johan Oskar
1883-09-30
Sävar
Mångbyn
11724
Mångberg
Jonas Edvard
1893-10-22
Sävar
Mångbyn
11725
Mångberg
Jonas Torsten
1931-03-25
Sävar
Floda
11726
Mångberg
Karl Ejnar
1890-05-20
Lövånger
Mångbyn
11727
Mångberg
Karl Gösta Herlo
1911-09-12
Vännäs
Vännäs
11728
Mångberg
Klara Nikolina
1876-05-23
Lövånger
Mångbyn
11729
Mångberg
Maria Alfrida
1888-04-14
Lövånger
Mångbyn
11730
Mångberg
Maud Berit Gunilla
1938-01-09
Lövånger
Selet
11731
Mångberg
Nils
1842-12-14
Lövånger
Mångbyn
11732
Mångberg
Nils Göte Anders
1909-08-25
Vännäs
Vännäs
11733
Mångberg
Nils Hjalmar
1887-06-24
Sävar
Mångbyn
11734
Mångberg
Per Algot
1892-11-26
Lövånger
Mångbyn
11735
Mångberg
Tore Osvald
1933-09-09
Sävar
Floda
11736
Mångberg
Viktor Andreas
1881-11-19
Lövånger
Mångbyn
11737
Mångberg Natanaelsson
Nils
1785-04-08
Lövånger
Mångbyn
11738
Månsdotter
Anna
1799-04-12
Lappmarken
Lappmarken
11739
Månsdotter
Anna
1835-03-06
Långsele
Långsele
11740
Månsdotter
Anna
1825
Sorsele
Gran
11741
Månsdotter
Anna
1794-06-02
Indahl
Indah
11742
Månsdotter
Anna
1795
Åsele
Lappmarken
11743
Månsdotter
Anna
1775-09-22
Sorsele
Gran
11744
Månsdotter
Anna
1776-05-25
Sorsele
Gran
11745
Månsdotter
Anna Brita
1818-01-14
Lycksele
Gran
11746
Månsdotter
Anna Desideria
1834-05-21
Vilhelmina
Lövberg
11747
Månsdotter
Anna Elisabet
1792-11-14
Nora
Hol
11748
Månsdotter
Anna Elisabet
1850-01-17
Nätra
Gärden
11749
Månsdotter
Anna Greta
1799
11750
Månsdotter
Anna Helena
1843-07-07
Sorsele
Gran
11751
Månsdotter
Anna Katarina
1811-06-22
Bjärtrå
Bjärtrå
11752
Månsdotter
Anna Katarina
1837-09-05
Stensele
Vapsten
11753
Månsdotter
Anna Katarina
1817-09-01
Sorsele
Gran
11754
Månsdotter
Anna Katarina
1823
Sorsele
Granbyn
11755
Månsdotter
Anna Kristina
1813-11-18
Sidensjö
Myre
11756
Månsdotter
Anna Margareta
1876-03-18
Arjeplog
Arjeplog
11757
Månsdotter
Anna Maria
1838-09-13
Stensele
Ran
11758
Månsdotter
Anna Maria
1829
Lappmarken
Lappmarken
11759
Månsdotter
Anna Maria
1810-10-26
Åsele
FjälFjäll
11760
Månsdotter
Anna Maria
1867-05-31
Sorsele
Kylträsk
11761
Månsdotter
Anna Maria
1788-03-17
Arjeplog
Arjeplog
11762
Månsdotter
Anna Matilda
1882-12-12
Tärna
Tängvattnet
11763
Månsdotter
Anna Sofia
1804
Lappmarken
Lappmarken
11764
Månsdotter
Anna Sofia
1842-02-07
Sorsele
Granbyn
11765
Månsdotter
Anna Sofia
1795-01-03
Umeå lands
Vännäs
11766
Månsdotter
Barbro Kristina
1798-09-24
Nora
Hol
11767
Månsdotter
Barbro Kristina
1798-09-24
Nora
Hol
11768
Månsdotter
Brita
1793-01-04
Ramsele
Nordsjö
11769
Månsdotter
Brita
1799-07-14
Sorsele
Gran
11770
Månsdotter
Brita
1786-03-20
Själevad
Locksta
11771
Månsdotter
Brita
1800-03-06
Sorsele
Vapsten
11772
Månsdotter
Brita
1775
Nätra?
Nätra?
11773
Månsdotter
Brita Gustava
1857-11-06
Sorsele
Gran
11774
Månsdotter
Brita Kristina
1809-10-15
Ådals-Liden
Kyrkobordet
11775
Månsdotter
Brita Kristina
1812-03-24
Sorsele
Gran
11776
Månsdotter
Brita Margareta
1819-03-12
Långsele
Långsele
11777
Månsdotter
Brita Margareta
1819-03-12
Långsele
Långsele
11778
Månsdotter
Brita Margareta
1846-03-06
Sorsele
Gran
11779
Månsdotter
Dordea
1774-07-18
Ramsele
Hocksjön
11780
Månsdotter
Dordea
1779-12-27
Multrå
Mångrav
11781
Månsdotter
Elisabet
1798-11-04
Själevad
Östansjö
11782
Månsdotter
Elisabet
1785-12-26
Själevad
Leding
11783
Månsdotter
Elisabet
1790-10-07
Själevad
Leding
11784
Månsdotter
Elisabet
1809-06-04
Vilhelmina
Vilhelmina
11785
Månsdotter
Elisabet
1772
Åsele
Lulefjäl
11786
Månsdotter
Elisabet
1782-12-20
Grundsunda
Gidböle
11787
Månsdotter
Elisabet
1795-01-13
Själevad
Nyliden
11788
Månsdotter
Elisabet
1809-05-25
Björna
Leding
11789
Månsdotter
Elisabet
1778-04-01
Sorsele
Ran Norska
11790
Månsdotter
Elisabet Margareta
1844-10-02
Nätra
Skulnäs
11791
Månsdotter
Elisabet Sofia
1813-04-06
Åsele
Lappmarken
11792
Månsdotter
Eva
1802-11-07
Sorsele
Sorsele
11793
Månsdotter
Eva Katarina
1803-02-05
Umeå lands
Vännäs
11794
Månsdotter
Eva Katarina
1808-09-20
Sorsele
ÖverSansele
11795
Månsdotter
Gertrud
1770-02-18
Sorsele
Gran
11796
Månsdotter
Gertrud
1808-01-28
Anderslöf (M)
Anderslöf
11797
Månsdotter
Gertrud Maria
1844-09-29
Stensele
Vapsten
11798
Månsdotter
Gertrud Rebecka
1835-05-17
Stensele
Ängesdal
11799
Månsdotter
Gunilla
1825-01-02
Vilhelmina
VästerFjäll
11800
Månsdotter
Helena
1817-07-06
Sorsele
Gran
11801
Månsdotter
Helena Margareta
1816-07-15
Sorsele
Gran
11802
Månsdotter
Ingeborg
1865-04-03
Offerdal
Offerdal
11803
Månsdotter
Ingeborg
1775-05-10
Ramsele
Lungsjö
11804
Månsdotter
Katarina
1858-10-03
Ström
Ström
11805
Månsdotter
Katarina
1804-08-01
Boteå
Subbersta
11806
Månsdotter
Katarina
1794-09-15
Nora
Hol
11807
Månsdotter
Katarina
1785-07-06
Nora
Berge
11808
Månsdotter
Katarina
1787-12-01
Själevad
Leding
11809
Månsdotter
Katarina
1822
Brönnestad (L)
Horröd
11810
Månsdotter
Katarina
1775 cirka
Åsele
Lappmarken
11811
Månsdotter
Katarina
1779-04-06
Sorsele
Gran
11812
Månsdotter
Katarina
1778-10-08
Arvidsjaur
Lajnejaur
11813
Månsdotter
Katarina Magdalena
1845-02-09
Stensele
Forsbäck
11814
Månsdotter
Katarina Magdalena
1841-09-18
Nätra
Skulnäs
11815
Månsdotter
Klara Ulrika
1881-05-20
Sorsele
Åbacka
11816
Månsdotter
Kristina
1771-07-11
Ramsele
Lungsjön
11817
Månsdotter
Kristina
1832
Lappmarken
Lappmarken
11818
Månsdotter
Kristina
1783-11-19
Själevad
Leding 1
11819
Månsdotter
Kristina
1835-06-07
Stensele
Forsbäck
11820
Månsdotter
Kristina
1788
Norge
Lappmarken
11821
Månsdotter
Kristina
1860-12-12
Arjeplog
Arjeplog
11822
Månsdotter
Kristina
1860-12-12
Arjeplog
Arjeplog
11823
Månsdotter
Kristina
1770 cirka
??
??
11824
Månsdotter
Kristina
1777-08-29
Lycksele
Vapsten
11825
Månsdotter
Kristina
1817-04-23
Sorsele
Granbyn
11826
Månsdotter
Kristina
1880 cirka
Lund
Gävle
11827
Månsdotter
Kristina
1779-01-30
Sorsele
Gran
11828
Månsdotter
Kristina
1791-08-08
Sorsele
Vapsten
11829
Månsdotter
Kristina
1812-02-02
Lycksele
Gran
11830
Månsdotter
Kristina
1812-08-07
Sorsele
Ran
11831
Månsdotter
Kristina
1775-03-28
Sorsele
Gran
11832
Månsdotter
Kristina Johanna
1847-06-24
Vilhelmina
Fatmomakk
11833
Månsdotter
Kristina Margareta
1880-06-29
Tärna
Tängvattnet
11834
Månsdotter
Kristina Margareta
1820-11-15
Vilhelmina
Hacksjö
11835
Månsdotter
Kristina Sofia
1854-07-07
Tärna
Vapsten
11836
Månsdotter
Lucia
1866-06-23
Ström
Berget
11837
Månsdotter
Lucia
1776-11-18
Ramsele
Lungsjö
11838
Månsdotter
Magdalena
1780-02-10
Hammerdal
Åsen
11839
Månsdotter
Magdalena Katarina
1798-06-05
Umeå lands
Vännäs
11840
Månsdotter
Margareta
1794-12-11
Själevad
Östansjö
11841
Månsdotter
Margareta
1785-07-21
Nora
Hol
11842
Månsdotter
Margareta
1793-10-19
Lycksele
Vapsten
11843
Månsdotter
Margareta
1791-01-09
Själevad
Å
11844
Månsdotter
Margareta
1799-03-20
Lycksele
Vapsten
11845
Månsdotter
Margareta
1802-03-02
Åsele
Åsele
11846
Månsdotter
Margareta
1807-03-19
Björna
Leding
11847
Månsdotter
Margareta
1772-11-27
Sorsele
Gran
11848
Månsdotter
Margareta
1772-07-12
Sorsele
Gran
11849
Månsdotter
Margareta Elisabet
1855-01-27
Nätra
Åmynnet
11850
Månsdotter
Margareta Magdalena
1818-08-18
Lycksele
Vapsten
11851
Månsdotter
Maria
1794
??
??
11852
Månsdotter
Maria
1780
Lappmarken
Lappmarken
11853
Månsdotter
Maria
1790 cirka
Åsele
Lappmarken
11854
Månsdotter
Maria
1829-02-14
Sorsele
Gran
11855
Månsdotter
Maria
1773-08-16
Sorsele
Gran
11856
Månsdotter
Maria Brita
1810-02-03
Vilhelmina
Vilhelmina
11857
Månsdotter
Maria Brita
1835-08-07
Sorsele
Gran
11858
Månsdotter
Maria Katarina
1821-03-06
Sorsele
Gran
11859
Månsdotter
Maria Katarina
1828-05-24
Sorsele
Ran
11860
Månsdotter
Maria Katarina
1856-05-13
Sorsele
Gran
11861
Månsdotter
Maria Kristina
1806-02-18
Sorsele
Sandsele
11862
Månsdotter
Maria Magdalena
1811-03-03
Umeå lands
Vännäs
11863
Månsdotter
Maria Margareta
1807-04-26
Umeå lands
Vännäs
11864
Månsdotter
Maria Margareta
1801-05-04
Umeå lands
Vännäs
11865
Månsdotter
Mina Emelinda
1887-02-08
Tärna
Tängvattnet
11866
Månsdotter
Märta
1863-11-23
Nätra
Gärden
11867
Månsdotter
Ninni Sofia
1891-02-03
Tärna
Tängvattnet
11868
Månsdotter
Ragnel
1796
Lappmarken
Lappmarken
11869
Månsdotter
Sara
1770 cirka
Åsele
Lappmarken
11870
Månsdotter
Sara
1785-06-24
Sorsele
Vapsten
11871
Månsdotter
Sara
1807
Lycksele
Lappmarken
11872
Månsdotter
Sara
1772-10-24
Sorsele
Gran
11873
Månsdotter
Sara Elisabet
1850-04-21
Ramsele
Krokfors
11874
Månsdotter
Sara Maria
1896-05-12
Arjeplog
Arjeplog
11875
Månsdotter
Sara Sofia
1865-12-21
Nätra
Gärden
11876
Månsdotter
Segrid
1784
Lappmarken
Lappmarken
11877
Månsdotter
Segrid
1788-10-03
Lycksele
Vapsten
11878
Månsdotter
Sigrid
1789
Stöde
Stöde
11879
Månsdotter
Sofia Albertina
1838-01-14
Stensele
Vapsten
11880
Månsdotter
Sofia Albertina
1858-04-29
Sorsele
Granbyn
11881
Månsdotter
Susanna
1815-08-11
Umeå lands
Vännäs
11882
Månsdotter
Ulrika
1853-12-13
Nätra
Gärden
11883
Månsson
Agneta Maria
1866-01-21
Söderhamn
Söderhamn
11884
Månsson
Anders
1850-07-17
Stensele
Vapsten
11885
Månsson
Anders
1836-11-08
Vilhelmina
Lövberg
11886
Månsson
Anders
1824-07-25
Sorsele
Ran
11887
Månsson
Anders
1793-07-07
Själevad
Östansjö
11888
Månsson
Anders
1770 cirka
Åsele
Järvsjölandet
11889
Månsson
Anders
1832-03-25
Sorsele
Gran
11890
Månsson
Anders
1850-01-12
Sorsele
Gran
11891
Månsson
Anders
1837-11-26
Vilhelmina
Lövberg
11892
Månsson
Anders
1809-03-13
Lycksele
Gran
11893
Månsson
Anders
1792-04-04
Lycksele
Vapsten
11894
Månsson
Anders
1860-11-14
Malmöhus
Billingens socken
11895
Månsson
Anders
1824-09-25
Sorsele
Ranbyn
11896
Månsson
Anders
1770 cirka
Norge
Norge
11897
Månsson
Anders
1771-01-14
Sorsele
Gran/Juktan
11898
Månsson
Anders
1803-12-19
Björna
Nyliden
11899
Månsson
Anders
1793
Åsele
Lappmarken
11900
Månsson
Anders
1779-11
Sorsele
Gran
11901
Månsson
Anders
1808-08-28
Sorsele
Rahn
11902
Månsson
Anders Måns
1880-11-12
Arjeplog
Arjeplog
11903
Månsson
Anders Vilhelm
1889-04-06
Sorsele
Dåresvare
11904
Månsson
Anna
1886-02-28
Grundsunda
Dombäcksön
11905
Månsson
Anna Elisabet
1896-08-23
Själevad
Domsjö
11906
Månsson
Astrid Ingeborg
1903-05-22
Össjö (L)
Össjö
11907
Månsson
Bengt Erik Valentin
1934-10-30
Umeå lands
Grisbacka
11908
Månsson
Birger Valfrid
1909-10-06
Själevad
Domsjö
11909
Månsson
Elias
1799-01-16
Fjällsjö
Rudsjö
11910
Månsson
Ellen Viktoria
1905-07-08
Själevad
Domsjö
11911
Månsson
Emanuel
1802-11-07
Sorsele
Sorsele
11912
Månsson
Emmy Signora
1904-06-16
Tärna
Boksjö
11913
Månsson
Erik
1800-02-24
Själevad
Östansjö
11914
Månsson
Erik
1792-01-22
Själevad
Östansjö
11915
Månsson
Erik
1826-09-17
Sorsele
Gran
11916
Månsson
Erik
1804-07-15
Björna
Leding
11917
Månsson
Erik Ejnar
1907-11-08
Själevad
Domsjö
11918
Månsson
Erik Lars
1888-06-13
Arjeplog
Arjeplog
11919
Månsson
Erik Olof
1857-07-03
Nätra
Norrsvedje
11920
Månsson
Erik Olof
1889-01-14
Nätra
Nätra
11921
Månsson
Frans Mattias
1875-07-09
Tärna
Tängvattnet
11922
Månsson
Gunnar Alexis
1915-07-17
Sorsele
Kraddsele
11923
Månsson
Hans
1819-07-11
Överlännäs
Överlännäs
11924
Månsson
Hans
1786-02-02
Grundsunda
Gidböle
11925
Månsson
Hilda
1887-02-06
Kronobergs län
Virestad
11926
Månsson
Hilda
1889-11-21
Grundsunda
Dombäck
11927
Månsson
Hugo Valter
1906-01-24
Ronneby
Ronneby
11928
Månsson
Isak
1819-05-04
Sorsele
Gran
11929
Månsson
Isak Måns
1847-12-19
Sorsele
Gran
11930
Månsson
Jakob
1817-07-20
Nätra
Skule
11931
Månsson
Jakob Gotthard
1890-05-21
Själevad
Domsjö
11932
Månsson
Jenny Teresia
1886-09-24
Ragunda
Ragunda
11933
Månsson
Johan
1796-06-22
Själevad
Östansjö
11934
Månsson
Johan
1861-04-10
Ström
Ström
11935
Månsson
Johan
1842-08-18
Stensele
Forsbäck
11936
Månsson
Johan
1776-11-18
Ramsele
Lungsjö
11937
Månsson
Johan
1808-05-07
Björna
Angsta
11938
Månsson
Johan
1796-06-13
Umeå lands
Vännäs
11939
Månsson
Johan
1781-07-20
Lycksele
Vapsten
11940
Månsson
Johan
1854-09-18
Ström
Ström
11941
Månsson
Johan
1808-09-20
Sorsele
ÖverSansele
11942
Månsson
Johan
1802-06-30
Björna
Leding
11943
Månsson
Johan Abraham Konrad
1891-11-02
Arjeplog
Arjeplog
11944
Månsson
Johan Abram
1878-09-18
Tärna
Tängvattnet
11945
Månsson
Johan Emanuel
1913-08-28
Sorsele
Kraddsele
11946
Månsson
Johan Erik
1844-07-17
Sorsele
Gran
11947
Månsson
Johan Petter
1872-11-28
Umeå lands
Umeå lands
11948
Månsson
Johan Vilhelm
1846-11-22
Sorsele
Sorsele
11949
Månsson
Jonas
1794
Lappmarken
Lappmarken
11950
Månsson
Jonas
1803-11-18
Gräsmark
N Bråne
11951
Månsson
Jonas
1877-01-02
Sorsele
Gran
11952
Månsson
Jonas
1800-02-01
Umeå lands
Vännäs
11953
Månsson
Jonas
1805-11-09
Björna
Nyliden
11954
Månsson
Jonas
1799
Lappmarken
Lappmarken
11955
Månsson
Jonas
1776
Sorsele
Gran
11956
Månsson
Jonas
1801-05-14
Sorsele
Gran
11957
Månsson
Jonas Henrik
1831-09-20
Ramsele
Meåfors
11958
Månsson
Jonas Konrad
1880-11-12
Arjeplog
Arjeplog
11959
Månsson
Jonas Markus
1840-12-04
Stensele
Vapsten
11960
Månsson
Karl
1786-10-07
Lycksele
Vapsten
11961
Månsson
Klement
1789-04-06
Lycksele
Vapsten
11962
Månsson
Klement Anders
1826
Lappmarken
Lappmarken
11963
Månsson
Knut Edvin
1897-10-21
Själevad
Domsjö
11964
Månsson
Kristoffer Anders
1843-06-28
Stensele
Stensele
11965
Månsson
Kristoffer Måns
1826-03-26
Sorsele
Gran
11966
Månsson
Lars
1852-12-13
Arjeplog
Arjeplog
11967
Månsson
Lars
1813-06-21
Sorsele
Gran
11968
Månsson
Lars
1802-03-04
Lycksele
Granbyn
11969
Månsson
Lars
1806-11-03
Lycksele
Umbyn
11970
Månsson
Magnus
1861-07-01
Nätra
Gärden
11971
Månsson
Magnus Kristoffer
1823-03-11
Åsele
Åsele
11972
Månsson
Maria
1784-03-23
Lycksele
Vapsten
11973
Månsson
Mikael Anton
1849-01-18
Sorsele
Gran
11974
Månsson
Måns
1847-02-21
Stensele
Vapsten
11975
Månsson
Måns
1845-08-13
Stensele
Vapsten
11976
Månsson
Måns
1833-11-02
Sorsele
Ran
11977
Månsson
Måns
1799
Lappmarken
Lappmarken
11978
Månsson
Måns
1841-08-19
Sorsele
Gran
11979
Månsson
Måns
1852-09-30
Sorsele
Gran
11980
Månsson
Måns
1836-05-10
Sorsele
Gran
11981
Månsson
Måns
1805-02-21
Lycksele
Gran
11982
Månsson
Måns
1795-03-28
Lycksele
Vapsten
11983
Månsson
Måns
1778-06-15
Sorsele
Gran
11984
Månsson
Måns
1779-12-29
Lycksele
Vapsten
11985
Månsson
Nanna Emma Viktoria
1909-08-28
Tärna
Boksjö
11986
Månsson
Nils
1806-11-21
Vilhelmina
Vilhelmina
11987
Månsson
Nils
1843-06-27
Stensele
Vapsten
11988
Månsson
Nils
1856-09-14
Arjeplog
Arjeplog
11989
Månsson
Nils
1823-01-01
Sorsele
Gran
11990
Månsson
Nils
1784-08-01
Själevad
Locksta
11991
Månsson
Nils
1797-05-10
Själevad
Nyliden
11992
Månsson
Nils
1784
Skellefteå
Skråmträsk
11993
Månsson
Nils
1777-07-01
Sorsele
Gran
11994
Månsson
Nils
1775-11-28
Sorsele
Gran
11995
Månsson
Nils Anders
1874-03-04
Tärna
Tängvattnet
11996
Månsson
Nils Herman August
1860-05-05
Vännäs
Mjösjö
11997
Månsson
Nils Johan
1817-07-17
Vilhelmina
Vilhelmina
11998
Månsson
Nils Petter
1847-02-01
Nätra
Gärden
11999
Månsson
Olof
1775
Åsele
Lulefjäl
12000
Månsson
Olof
1801-09-11
Själevad
Östansjö
12001
Månsson
Paul
1850-08-03
Arjeplog
Arjeplog
12002
Månsson
Per
1836-11-02
Stensele
Ran
12003
Månsson
Per
1772
Norge
Norge
12004
Månsson
Per
1800-09-02
Björna
Nyliden
12005
Månsson
Per Johan
1883-12-09
Arjeplog
Arjeplog
12006
Månsson
Pål
1782-04-24
Sorsele
Gran
12007
Månsson
Rut Vendela
1906-10-20
Själevad
Domsjö
12008
Månsson
Sigfrid
1888-05-11
Grundsunda
Dombäcksön
12009
Månsson
Sjul
1800-11-27
Sorsele
Gran
12010
Månsson
Sjul
1801
Lycksele lappmark
Lycksele lappmark
12011
Månsson
Sjul
1796-05-13
Sorsele
Gran
12012
Månsson
Sjul Anders
1835-04-19
Stensele
Vapsten
12013
Månsson
Stina Astrid
1909-10-06
Själevad
Domsjö
12014
Månsson
Svea Adele
1909-07-09
Stensele
Stensele
12015
Månsson
Sven Teodor
1917-12-20
Sorsele
Kraddsele
12016
Månsson
Tage Arild
1900-11-22
Malmö
Västra Karaby
12017
Månsson
Tekla Elisabet
1905-09-23
Tärna
Boksjö
12018
Månsson
Tomas
1802-06-16
Åsele
Fattmomake
12019
Månsson
Tyra Margareta
1899-08-12
Själevad
Domsjö
12020
Månsson
Östen
1797-03-18
Lycksele
Vapsten
12021
Månsson Näslund
Per
1787-03-23
Dal (Y)
Nordvik
12022
Mård
Ingrid Gudrun
1917-07-08
Trehörningsjö
Trehörningsjö
12023
Mård
Karin Margareta
1915-07-20
Trehörningsjö
Trehörningsjö
12024
Mård
Karin Margareta Elisabet
1889-05-28
Östergörland
Borg
12025
Mård
Karl Olof
1913-07-27
Stockholm
Gustav Vasa
12026
Mård
Karl Oskar August
1883-12-30
Kronobergs län
Nöbbeled
12027
Mård
Kristina
1850-03-03
Mo
Flärke
12028
Mård Jonsson
Jonas
1851-09-18
Mo
Flärke
12029
Mårdberg
Bo
1929-07-13
Dorotea
Lavsjö
12030
Mårdberg
Göta
1927-09-30
Dorotea
Lavsjö
12031
Mårdberg
Ivan Melger
1928-08-29
Gargnäs
Gargnäs
12032
Mårdberg
Jonas Göte
1922-05-06
Vilhelmina
Råsele
12033
Mårdberg
Lars Jonas
1926-01-31
Vilhelmina
Ablosele
12034
Mårdberg
Sonja Margareta
1920-07-31
Vilhelmina
Alblosele
12035
Mårdberg
Vera Johanna
1919-05-07
Vilhelmina
Ablosele
12036
Mårdberg
Viktor Set
1889-01-01
Dorotea
Mårdsjö
12037
Mårdberg Jonsson
Hugo Nikanor
1892-08-04
Dorotea
Mårdsjö
12038
Mårdberg Jonsson
Nikolaus Cornelius
1890-09-23
Dorotea
Mårdsjö
12039
Mårell
Folke Martin
1909-08-03
Frostviken
Gäddede
12040
Mårell
Stafffan Anders Folke
1934-01-15
Vilhelmina
Vilhelmina
12041
Mårell Mårtensson
Anders
1881-03-27
Frostviken
Frostviken
12042
Mårselius
Anna Irene
1926-09-03
Stensele
Åskilje
12043
Mårselius
Elsa Linnea
1921-07-27
Stensele
Åskilje
12044
Mårselius
Herman Valter
1914-10-11
Stensele
Åskilje
12045
Mårselius
Mia Alice Henrietta
1916-11-03
Stensele
Åskilje
12046
Mårselius
Rut Viola
1923-08-30
Stensele
Åskilje
12047
Mårten
Isak Johannes Martin
1898-04-13
Dorotea
Dorotea
12048
Mårtensdotter
Abba Katarina
1853-03-07
Vilhelmina
Andersmark
12049
Mårtensdotter
Albertina
1788-01-27
Nordmaling
Levar
12050
Mårtensdotter
Alma Karolina
1878-02-11
Åsele
Lillögda
12051
Mårtensdotter
Alma Teresia
1894-10-13
Björna
Leding
12052
Mårtensdotter
Amalia
1852-04-09
Bjurholm
Brån
12053
Mårtensdotter
Amanda Gustava
1865-10-28
Nordmaling
Baggård
12054
Mårtensdotter
Amanda Sofia
1893-10-26
Stensele
Höglund
12055
Mårtensdotter
Amelia
1832-07-22
Stensele
Åskilje
12056
Mårtensdotter
Anna
1900-08-11
Anundsjö
Norrflärke
12057
Mårtensdotter
Anna
1804-08-30
Ström
Strand
12058
Mårtensdotter
Anna
1788-09-29
Ström
Lövberga
12059
Mårtensdotter
Anna
1787-02-25
Ström
Hössjön
12060
Mårtensdotter
Anna
1775-09-15
Lövånger
Uttersjön
12061
Mårtensdotter
Anna
1841-11-02
Anundsjö
Kubbe
12062
Mårtensdotter
Anna
1868-06-26
Anundsjö
Västergensjö
12063
Mårtensdotter
Anna
1799-10-30
Nysätra
Skäran
12064
Mårtensdotter
Anna
1792-12-05
Nysätra
Skäran
12065
Mårtensdotter
Anna
1822-10-25
Anundsjö
Västergensjö
12066
Mårtensdotter
Anna
1837-09-29
Anundsjö
Sörmesunda
12067
Mårtensdotter
Anna
1825-05-25
Anundsjö
Kubbe
12068
Mårtensdotter
Anna
1792-03-06
Lycksele
Gran
12069
Mårtensdotter
Anna
1781
Åsele
Siksjö
12070
Mårtensdotter
Anna
1862-02-22
Bodum
Ön
12071
Mårtensdotter
Anna
1774-11-30
Nordmaling
Sunnansjö
12072
Mårtensdotter
Anna
1793-11-30
Lycksele
Kattisavan
12073
Mårtensdotter
Anna
1786-09-04
Lycksele
Örträsk
12074
Mårtensdotter
Anna
1773-12-09
Burträsk
Burträsk
12075
Mårtensdotter
Anna
1772-06-16
Nysätra
Nysätra
12076
Mårtensdotter
Anna
1847-10-31
Nordmaling
Högdal
12077
Mårtensdotter
Anna
1780-10-17
Graninge
Graninge bruk
12078
Mårtensdotter
Anna
1773-06-24
Nysätra
Brände
12079
Mårtensdotter
Anna
1778-06-09
Sidensjö
Byvattnet
12080
Mårtensdotter
Anna
1850-03-13
Anundsjö
Österfannbyn
12081
Mårtensdotter
Anna
1786-04-14
Arnäs
Trehörningen
12082
Mårtensdotter
Anna
1785-11-24
Brände
12083
Mårtensdotter
Anna
1777-03-03
Nysätra
Brände
12084
Mårtensdotter
Anna
1802-01-03
Nora
Nora
12085
Mårtensdotter
Anna
1808-02-23
Anundsjö
Bredbyn
12086
Mårtensdotter
Anna
1869-08-08
Anundsjö
Kubbe
12087
Mårtensdotter
Anna
1779-07-19
Anundsjö
Västergensjö
12088
Mårtensdotter
Anna
1792-07-28
Lycksele
Umbyn
12089
Mårtensdotter
Anna
1778-11-18
Nysätra
Brände
12090
Mårtensdotter
Anna
1787-02-16
Anundsjö
Seltjärn
12091
Mårtensdotter
Anna
1776-07-28
Nysätra
Brände
12092
Mårtensdotter
Anna
1810-01-07
Anundsjö
Västergensjö
12093
Mårtensdotter
Anna
1780-03-23
Burträsk
Bygdeträsk
12094
Mårtensdotter
Anna
1851-10-25
Själevad
Kroksta
12095
Mårtensdotter
Anna
1774-11-23
Bygdeå
Robertsfors
12096
Mårtensdotter
Anna
1798-05-19
Nordingrå
Valmsta
12097
Mårtensdotter
Anna Agata
1864-03-11
Vilhelmina
Tjäl
12098
Mårtensdotter
Anna Amanda
1881-05-14
Trehörningsjö
Kantsjö
12099
Mårtensdotter
Anna Augusta
1857-05-18
Bjurholm
Agnäs
12100
Mårtensdotter
Anna Brita
1836-03-04
Tåsjö
Tåsjö
12101
Mårtensdotter
Anna Brita
1878-11-02
Ström
Sporrsjönäs
12102
Mårtensdotter
Anna Brita
1825-11-10
Sorsele
Ran
12103
Mårtensdotter
Anna Brita
1794
Arjeplog
Arjeplog
12104
Mårtensdotter
Anna Brita
1804-07-09
Nordmaling
Bjurholm
12105
Mårtensdotter
Anna Brita
1787-12-09
Nordmaling
Vitvattnet
12106
Mårtensdotter
Anna Brita
1821-04-21
Nordmaling
Baggård
12107
Mårtensdotter
Anna Brita
1795-10-28
Sorsele
Gargnäs
12108
Mårtensdotter
Anna Charlotta
1819-11-27
Sorsele
Tväråträsk
12109
Mårtensdotter
Anna Charlotta
1815-09-17
Degerfors
Harrsele
12110
Mårtensdotter
Anna Elisabet
1871-11-26
Anundsjö
Vattugården
12111
Mårtensdotter
Anna Elisabet
1837-01-16
Arnäs
Stybbersmark
12112
Mårtensdotter
Anna Elisabet
1844-08-28
Björna
Långviken
12113
Mårtensdotter
Anna Elisabet
1777-05-30
Nordmaling
Bredvik
12114
Mårtensdotter
Anna Elisabet
1802-12-14
Nordmaling
Bredvik
12115
Mårtensdotter
Anna Elisabet
1823-07-19
Arnäs
Smedsbyn
12116
Mårtensdotter
Anna Elisabet
1822-04-09
Arnäs
Smedsbyn
12117
Mårtensdotter
Anna Elisabet
1884-09-05
Åsele
Kvällträsk
12118
Mårtensdotter
Anna Elisabet
1801-07-29
Arnäs
Övervike
12119
Mårtensdotter
Anna Erika
1850-04-09
Stensele
Långbäck
12120
Mårtensdotter
Anna Erika
1860-10-17
Åsele
Solberg
12121
Mårtensdotter
Anna Erika
1846-12-06
Vilhelmina
Vilhelmina
12122
Mårtensdotter
Anna Evelina
1883-07-19
Björna
Björna
12123
Mårtensdotter
Anna Franselina Elvira
1890-08-16
Björna
Björnsjö
12124
Mårtensdotter
Anna Fredrika
1858-08-23
Jörn
Missenträsk
12125
Mårtensdotter
Anna Helena
1816-10-23
Nordmaling
Baggård
12126
Mårtensdotter
Anna Helena
1790-01-11
Nordmaling
Sunnansjö
12127
Mårtensdotter
Anna Helena
1796-07-13
Bygdeå
Junkboda
12128
Mårtensdotter
Anna Johanna
1873-09-11
Bodum
Bölen
12129
Mårtensdotter
Anna Johanna
1828-07-09
Dorotea
Mårdsjö
12130
Mårtensdotter
Anna Johanna
1826-12-27
Dorotea
Mårdsjö
12131
Mårtensdotter
Anna Johanna
1856-12-13
Nysätra
12132
Mårtensdotter
Anna Johanna
1841-05-14
Nordmaling
Ledusjö
12133
Mårtensdotter
Anna Josefina
1858-03-16
Gideå
Byviken
12134
Mårtensdotter
Anna Juliana
1859-05-09
Dorotea
Häggås
12135
Mårtensdotter
Anna Karolina
1842-05-20
Vilhelmina
Fiansjö
12136
Mårtensdotter
Anna Karolina
1828-06-17
Nysätra
Ånäset
12137
Mårtensdotter
Anna Katarina
1829-02-17
Nysätra
Gunsmark
12138
Mårtensdotter
Anna Katarina
1821-11-01
Stensele
Umbyn
12139
Mårtensdotter
Anna Katarina
1869-08-01
Umeå lands
Obbola
12140
Mårtensdotter
Anna Katarina
1804-05-18
Nysätra
Grimsmark
12141
Mårtensdotter
Anna Katarina
1805-09-14
Nysätra
Brände
12142
Mårtensdotter
Anna Katarina
1835-12-07
Sorsele
Stensund
12143
Mårtensdotter
Anna Katarina
1797
??
??
12144
Mårtensdotter
Anna Katarina
1775-06-18
Degerfors
Hjuken
12145
Mårtensdotter
Anna Katarina
1812-07-14
Anundsjö
Brandkäl
12146
Mårtensdotter
Anna Katarina
1810-06-28
Anundsjö
Yttersel
12147
Mårtensdotter
Anna Katarina
1780-04-13
Arnäs
Idbyn
12148
Mårtensdotter
Anna Katarina
1848-12-21
Gideå
Flärke
12149
Mårtensdotter
Anna Katarina
1792-02-03
Nordmaling
Håknäs
12150
Mårtensdotter
Anna Katarina
1802-03-19
Nordmaling
Håknäs
12151
Mårtensdotter
Anna Katarina
1830-03-03
Högsjö
Dalom
12152
Mårtensdotter
Anna Katarina
1807-11-21
Arnäs
Arnäs
12153
Mårtensdotter
Anna Katarina
1792-09-28
Umeå lands
Ön
12154
Mårtensdotter
Anna Kristina
1881-04-18
Junsele
Kläppsjö
12155
Mårtensdotter
Anna Kristina
1881-12-09
Stensele
Fjällsjö
12156
Mårtensdotter
Anna Kristina
1839-10-15
Tåsjö
Björksjönäs
12157
Mårtensdotter
Anna Kristina
1849-09-27
Norge
Hemnäs
12158
Mårtensdotter
Anna Kristina
1825-12-29
Fjällsjö
Orrnäs
12159
Mårtensdotter
Anna Kristina
1883-05-29
Tåsjö
Valnån
12160
Mårtensdotter
Anna Kristina
1815-01-09
Bygdeå
Åsjön
12161
Mårtensdotter
Anna Kristina
1888-10-14
Anundsjö
Myckelgensjö
12162
Mårtensdotter
Anna Kristina
1853-07-21
Anundsjö
Mellansel
12163
Mårtensdotter
Anna Kristina
1890-12-05
Anundsjö
Hädanberg
12164
Mårtensdotter
Anna Kristina
1849-09-27
Norge
Hemnäs
12165
Mårtensdotter
Anna Kristina
1781-10-09
Nordmaling
Agnäs
12166
Mårtensdotter
Anna Kristina
1830-08-08
Bjurholm
Agnäs
12167
Mårtensdotter
Anna Kristina
1832-03-07
Arnäs
Faresta
12168
Mårtensdotter
Anna Kristina
1822-09-01
Gideå
Långvattnet
12169
Mårtensdotter
Anna Kristina
1777-01-17
Nysätra
Nysätra
12170
Mårtensdotter
Anna Kristina
1822-12-30
Lycksele
Örträsk
12171
Mårtensdotter
Anna Kristina
1873-04-15
Trehörningsjö
Trehörningsjö
12172
Mårtensdotter
Anna Kristina
1779-06-07
Nordmaling
Agnäs
12173
Mårtensdotter
Anna Kristina
1830-10-14
Anundsjö
Galasjö
12174
Mårtensdotter
Anna Kristina
1804-01-11
Umeå lands
Innertavle
12175
Mårtensdotter
Anna Kristina
1867-07-29
Anundsjö
Långsele
12176
Mårtensdotter
Anna Lovisa
1818-09-09
Nordmaling
Gräsmyr
12177
Mårtensdotter
Anna Magdalena
1843-07-01
Nysätra
Estermark
12178
Mårtensdotter
Anna Magdalena
1832-01-27
Norsjö
Långträsk
12179
Mårtensdotter
Anna Magdalena
1834-10-09
Bjurholm
Lågsjö
12180
Mårtensdotter
Anna Magdalena
1831-11-05
Bjurholm
Agnäs
12181
Mårtensdotter
Anna Magdalena
1828-11-27
Bjurholm
Bastuträsk
12182
Mårtensdotter
Anna Magdalena
1823-02-06
Nysätra
Klintsjön
12183
Mårtensdotter
Anna Magdalena
1780
Umeå lands
Röbäck
12184
Mårtensdotter
Anna Magdalena
1784-10-20
Umeå lands
Sävar
12185
Mårtensdotter
Anna Margareta
1877-11-22
Anundsjö
Brandkäl
12186
Mårtensdotter
Anna Margareta
1832-12-31
Degerfors
Hjuken
12187
Mårtensdotter
Anna Margareta
1853-09-12
Gideå
Långviken
12188
Mårtensdotter
Anna Margareta
1787-12-25
Lycksele
Örträsk
12189
Mårtensdotter
Anna Margareta
1773-10-14
Nordmaling
Djupsjö
12190
Mårtensdotter
Anna Margareta
1874-10-28
Anundsjö
Högtjäl
12191
Mårtensdotter
Anna Margareta
1805-04-20
Umeå lands
Innertavle
12192
Mårtensdotter
Anna Margareta
1791-02-23
Umeå lands
Ön
12193
Mårtensdotter
Anna Maria
1883-11-18
Tärna
Tärna
12194
Mårtensdotter
Anna Maria
1830-01-02
Nysätra
Estersmark
12195
Mårtensdotter
Anna Maria
1880-05-31
Björna
Leding
12196
Mårtensdotter
Anna Maria
1827-07-30
Stensele
Åskilje
12197
Mårtensdotter
Anna Maria
1791-10-09
Lycksele
Åskiljen
12198
Mårtensdotter
Anna Maria
1771-02-16
Burträsk
Gammelbyn
12199
Mårtensdotter
Anna Maria
1839-10-29
Gideå
Jakobsskatan
12200
Mårtensdotter
Anna Maria
1804-10-22
Arnäs
Svedje
12201
Mårtensdotter
Anna Maria
1825-06-24
Gideå
Getingstabodum
12202
Mårtensdotter
Anna Maria
1802-06-09
Arnäs
Långvattnet
12203
Mårtensdotter
Anna Maria
1796-12-06
Nordmaling
Högås
12204
Mårtensdotter
Anna Maria
1829-04-13
Arnäs
Bodum
12205
Mårtensdotter
Anna Matilda
1857-03-19
Åsele
Åkerberg
12206
Mårtensdotter
Anna Matilda
1857-03-24
Bjurholm
Balsjö
12207
Mårtensdotter
Anna Märta
1861-07-06
Tåsjö
Tåsjö
12208
Mårtensdotter
Anna Märta
1821-12-12
Anundsjö
Kubbe
12209
Mårtensdotter
Anna Märta
1862-09-15
Skorped
Johannesberg
12210
Mårtensdotter
Anna Regina
1833-09-06
Åsele
Forsnäs
12211
Mårtensdotter
Anna Regina
1842-11-28
Bodum
Bölen
12212
Mårtensdotter
Anna Samuella
1820-03-23
Åsele
Långvattnet
12213
Mårtensdotter
Anna Sara
1808
Lycksele
Ran
12214
Mårtensdotter
Anna Sofia
1850-08-08
Lycksele
Malmed
12215
Mårtensdotter
Anna Sofia
1823-01-08
Umeå lands
Baggböle
12216
Mårtensdotter
Anna Sofia
1772-10-09
Lycksele
Skurträsk
12217
Mårtensdotter
Anna Sofia
1794-12-24
Sorsele
Saxnäs
12218
Mårtensdotter
Anna Sofia
1836-11-11
Umeå lands
Grubbe
12219
Mårtensdotter
Anna Sofia
1822-11-10
Burträsk
Fisktjärnsliden
12220
Mårtensdotter
Anneta Zenobia
1874-10-31
Fredrika
Tallsjö
12221
Mårtensdotter
Apollonia
1809-02-09
Lycksele
Kattisavan
12222
Mårtensdotter
Aqvilina Agata
1890-06-13
Vilhelmina
Stensele
12223
Mårtensdotter
Augusta Erika
1890-09-01
Åsele
Hälla
12224
Mårtensdotter
Barbro Katarina
1804-07-14
Nordmaling
Bredvik
12225
Mårtensdotter
Barbro Katarina
1787-01-28
Umeå lands
Sävar
12226
Mårtensdotter
Barbro Katarina
1794-05-10
Umeå lands
Sävar
12227
Mårtensdotter
Barbro Kristina
1789-03-22
Nordmaling
Järnäs
12228
Mårtensdotter
Barbro Kristina
1783-02-01
Bygdeå
Robertsfors
12229
Mårtensdotter
Beata
1779-07-16
Nysätra
Kålaboda
12230
Mårtensdotter
Bengta
1842-09-05
Ramsele
Ramsele
12231
Mårtensdotter
Birgitta Sara
1870-03-08
Johannesberg Skorped (Y)
12232
Mårtensdotter
Brita
1780-06-14
Ström
Näset
12233
Mårtensdotter
Brita
1806-04-10
Dorotea
ÖsterOrmsjö
12234
Mårtensdotter
Brita
1828-11-04
Ström
Stamsele
12235
Mårtensdotter
Brita
1778-10-08
Själevad
Hanabäck
12236
Mårtensdotter
Brita
1785
Åsele
Siksjö
12237
Mårtensdotter
Brita
1872-01-31
Anundsjö
Kubbe
12238
Mårtensdotter
Brita
1785-01-21
Nysätra
Skäran
12239
Mårtensdotter
Brita
1792-12-09
Nordmaling
Järnäs
12240
Mårtensdotter
Brita
1828-12-11
Bygdeå
Åsjön
12241
Mårtensdotter
Brita
1774-12-09
Nysätra
Gunsmark
12242
Mårtensdotter
Brita
1787-08-16
Nordmaling
Järnäs
12243
Mårtensdotter
Brita
1778-12-30
Nordmaling
Håknäs
12244
Mårtensdotter
Brita
1791-12-08
Anundsjö
Västergensjö
12245
Mårtensdotter
Brita Elisabet
1804-09-02
Skog
Herrskog
12246
Mårtensdotter
Brita Elisabet
1820
Anundsjö
Bredbyn
12247
Mårtensdotter
Brita Elisabet
1790-08-28
Nordmaling
Järnäs
12248
Mårtensdotter
Brita Elisabet
1794-05-18
Nordmaling
Håknäs
12249
Mårtensdotter
Brita Helena
1848-08-01
Nordmaling
Håknäs
12250
Mårtensdotter
Brita Johanna
1877-11-10
Vilhelmina
Gitsfjäll
12251
Mårtensdotter
Brita Karolina
1837-11-24
Åsele
Borgsjö
12252
Mårtensdotter
Brita Karolina
1853-09-16
Gideå
Flärke
12253
Mårtensdotter
Brita Karolina
1879-02-25
Björna
Nyliden
12254
Mårtensdotter
Brita Karolina
1879-02-12
Själevad
Västergundsjö
12255
Mårtensdotter
Brita Karolina
1844-03-09
Arjeplog
Gargaur
12256
Mårtensdotter
Brita Karolina
1834
Norge?
Norge?
12257
Mårtensdotter
Brita Katarina
1849-04-03
Nysätra
Grimsmark
12258
Mårtensdotter
Brita Katarina
1832-04-26
Fredrika
Långbäcken
12259
Mårtensdotter
Brita Katarina
1873-09-28
Anundsjö
Norrböle
12260
Mårtensdotter
Brita Katarina
1833-10-05
Lövånger
Näset
12261
Mårtensdotter
Brita Katarina
1821-10-06
Fjällsjö
Orrnäs
12262
Mårtensdotter
Brita Katarina
1800-02-08
Lycksele
Kattisavan
12263
Mårtensdotter
Brita Katarina
1839-04-19
Nordmaling
Sunnansjö
12264
Mårtensdotter
Brita Katarina
1782-12-01
Umeå lands
Röbäck
12265
Mårtensdotter
Brita Katarina
1828-11-14
Bodum
Nagasjöhöjden
12266
Mårtensdotter
Brita Kristina
1861-03-01
Anundsjö
Kubbe
12267
Mårtensdotter
Brita Kristina
1833-03-25
Anundsjö
Seltjärn
12268
Mårtensdotter
Brita Kristina
1818-09-27
Anundsjö
Järvberget
12269
Mårtensdotter
Brita Kristina
1793-02-14
Nordmaling
Sunnansjö
12270
Mårtensdotter
Brita Kristina
1779-05-05
Nordmaling
Järnäs
12271
Mårtensdotter
Brita Kristina
1796-12-05
Nordmaling
Levar
12272
Mårtensdotter
Brita Kristina
1811-11-03
Arnäs
Getingsta
12273
Mårtensdotter
Brita Kristina
1794
Lycksele
Örträsk
12274
Mårtensdotter
Brita Kristina
1812-10-28
Nordmaling
Bredvik
12275
Mårtensdotter
Brita Kristina
1852-09-10
Björna
Mörtsjön
12276
Mårtensdotter
Brita Kristina
1869-02-21
Färila (X)
Färila
12277
Mårtensdotter
Brita Kristina
1798-10-27
Bygdeå
Junkboda
12278
Mårtensdotter
Brita Magdalena
1830-09-25
Gunsmark
12279
Mårtensdotter
Brita Magdalena
1862-04-27
Anundsjö
Mellansel
12280
Mårtensdotter
Brita Margareta
1842-04-18
Nysätra
Estermark
12281
Mårtensdotter
Brita Margareta
1788-06-27
Umeå lands
Sävar
12282
Mårtensdotter
Brita Maria
1876-12-08
Ström
Gärdnäs
12283
Mårtensdotter
Brita Sara
1812
Anundsjö
Bredbyn
12284
Mårtensdotter
Brita Sara
1876-01-31
Skorped
Johannisberg
12285
Mårtensdotter
Brita Sara
1816-05-14
Anundsjö
Hädanberg
12286
Mårtensdotter
Brita Sofia
1844-01-03
Lövånger
Näset
12287
Mårtensdotter
Catharina
1801-06-04
Nysätra
Skäran
12288
Mårtensdotter
Cecilia
1775-01-01
Degerfors
Degerfors
12289
Mårtensdotter
Dagny Linnea
1901-03-11
Dorotea
Bergvattnet
12290
Mårtensdotter
Dorotea
1842-02-14
Vilhelmina
VästerFjällFjäll
12291
Mårtensdotter
Edit Helena
1892-02-27
Åsele
Hälla
12292
Mårtensdotter
Edla Sofia
1907-01-13
Vilhelmina
Västanbäck
12293
Mårtensdotter
Elin Elisabet
1901-07-11
Anundsjö
Norrflärke
12294
Mårtensdotter
Elin Kristina
1889-08-01
Gideå
Jakobsskatan
12295
Mårtensdotter
Elisabet
1790
Åsele
Siksjö
12296
Mårtensdotter
Elisabet
1802-09-27
Arnäs
Getingstabodum
12297
Mårtensdotter
Elisabet
1770-11-30
Lycksele
Ruskträsk
12298
Mårtensdotter
Elisabet
1778-10-17
Arnäs
Idbyn
12299
Mårtensdotter
Elisabet
1868-04-24
Skorped
Johannesberg
12300
Mårtensdotter
Elisabet Karolina
1874-08-24
Tåsjö
Tåsjö
12301
Mårtensdotter
Elisabet Karolina
1828-04-06
Fredrika
Fredrika
12302
Mårtensdotter
Elisabet Katarina
1795-05-11
Bygdeå
Junkboda
12303
Mårtensdotter
Elisabet Katarina
1800-01-07
Umeå lands
Innertavle
12304
Mårtensdotter
Elisabet Katarina
1792-10-17
Umeå lands
Sävar
12305
Mårtensdotter
Elisabet Kristina
1800-12-22
Arnäs
Västergidsjö
12306
Mårtensdotter
Elisabet Margareta
1828-07-19
Arnäs
Gimot
12307
Mårtensdotter
Elisabet Margareta
1837-03-07
Själevad
Kroksta
12308
Mårtensdotter
Elisabet Maria
1839-01-10
Stensele
Gardnäs
12309
Mårtensdotter
Elisabet Sofia
1827-07-27
Bygdeå
Åsjön
12310
Mårtensdotter
Elisabet Sofia
1821-11-11
Bygdeå
Åsjön
12311
Mårtensdotter
Elisabet Sofia
1824-08-23
Bygdeå
Åsjön
12312
Mårtensdotter
Emerentia Margareta
1799-09-22
Dorotea
Ormsjö
12313
Mårtensdotter
Emma
1849-03-27
Umeå lands
Västerteg
12314
Mårtensdotter
Emma Andrietta
1873-06-24
Dorotea
Sörfors
12315
Mårtensdotter
Emma Lovisa
1871-07-11
Tåsjö
Tåsjö
12316
Mårtensdotter
Emmy Kristina
1899-07-25
Mo
Flärke
12317
Mårtensdotter
Erika
1844-06-16
Bjurholm
Stensvattnet
12318
Mårtensdotter
Erika Kristina Elisabet
1854-07-31
Helgum
Gagnet
12319
Mårtensdotter
Erika Matilda
1863-09-13
Tåsjö
Tåsjö
12320
Mårtensdotter
Ester
1883-05-12
Själevad
Sörlungånger
12321
Mårtensdotter
Ester Teresia
1884-11-29
Själevad
Sörlungånger
12322
Mårtensdotter
Eva
1802-11
Degerfors
Mårdsbränna
12323
Mårtensdotter
Eva
1837-08-24
Bygdeå
Åsjön
12324
Mårtensdotter
Eva Johanna
1882-02-08
Åsele
Kvällträsk
12325
Mårtensdotter
Eva Johanna
1828-02-13
Burträsk
Fisktjärnsliden
12326
Mårtensdotter
Eva Karolina
1846-01-29
Stensele
Kaskelougt
12327
Mårtensdotter
Eva Katarina
1843-11-04
Vilhelmina
Vilhelmina
12328
Mårtensdotter
Eva Katarina
1800-11-28
Sorsele
Gargnäs
12329
Mårtensdotter
Eva Katarina
1828-05-14
Lycksele
Vinliden
12330
Mårtensdotter
Eva Kristina
1881-06-02
Vilhelmina
Stensele
12331
Mårtensdotter
Eva Kristina
1821-12-11
Degerfors
Harrsele
12332
Mårtensdotter
Eva Lovisa
1870-05-02
Jörn
Grantjäln
12333
Mårtensdotter
Eva Magdalena
1805-01-05
Lycksele
Örträsk
12334
Mårtensdotter
Eva Margareta
1862-07-22
Åsele
Solberg
12335
Mårtensdotter
Eva Maria
1773-09-13
Lycksele
Rusksele
12336
Mårtensdotter
Eva Maria
1865-10-22
Åsele
Åkerberg
12337
Mårtensdotter
Fredrika
1803
Lycksele
Kattisavan
12338
Mårtensdotter
Fredrika Vilhelmina
1839-06-23
Stensele
Åskilje
12339
Mårtensdotter
Frideborg
1906-02-14
Åsele
Åkerberg
12340
Mårtensdotter
Gerda Frideborg Katarina
1893-11-28
Vilhelmina
Västanbäck
12341
Mårtensdotter
Gertrud Erika
1867-05-09
Dorotea
Häggås
12342
Mårtensdotter
Gertrud Magdalena
1797-10-03
Sorsele
Gargnäs
12343
Mårtensdotter
Gertrud Margareta
1833-10-11
Vilhelmina
Idliden
12344
Mårtensdotter
Greta Lovisa
1867-05-27
Jörn
Grantjäln
12345
Mårtensdotter
Gunilla
1798-06-09
Ström
Lövberga
12346
Mårtensdotter
Gustava
1860-02-11
Åsele
Åkerberget
12347
Mårtensdotter
Gustava Charlotta
1859-10-07
Bjurholm
Balsjö
12348
Mårtensdotter
Gustava Johanna
1829-02-15
Nordmaling
Baggård
12349
Mårtensdotter
Hedvig Ulrika
1848-02-28
Umeå lands
Västerteg
12350
Mårtensdotter
Helena
1789-10-05
Ström
Strand
12351
Mårtensdotter
Helena
1790-07-05
Skog
Kläpp
12352
Mårtensdotter
Helena
1887-03-18
Anundsjö
Vattugården
12353
Mårtensdotter
Helena
1849-05-03
Nordmaling
Högdal
12354
Mårtensdotter
Helena
1774
Skellefteå lands
Skellefteå lands
12355
Mårtensdotter
Helena
1789-04-01
Umeå lands
Hjoggmark
12356
Mårtensdotter
Helena Kristina
1782-02-14
Arnäs
Idbyn
12357
Mårtensdotter
Helena Sofia
1855-08-22
Nysätra
Estermark
12358
Mårtensdotter
Helena Sofia
1784-06-10
Nordmaling
Bjerten
12359
Mårtensdotter
Henny Ulrika
1881-08-12
Själevad
Sörlungånger
12360
Mårtensdotter
Hilda Elisabet
1891-02-21
Stensele
Höglund
12361
Mårtensdotter
Hilma Kristina
1900-06-27
Mo
Flärke
12362
Mårtensdotter
Hulda Elisabet
1872-06-15
Själevad
Sörlungånger
12363
Mårtensdotter
Hulda Elisabet
1871-06-04
Lycksele
Genberg
12364
Mårtensdotter
Hulda Vilhelmina
1882-03-01
Bjurholm
Näsmark
12365
Mårtensdotter
Ida Augusta
1852-08-13
Åsele
Borgsjö
12366
Mårtensdotter
Ida Emilia Katarina
1872-03-02
Åsele
Söråsele
12367
Mårtensdotter
Ida Karolina
1862-10-18
Åsele
Söråsele
12368
Mårtensdotter
Inga Elisabet
1849-11-08
Åsele
Varpsjö
12369
Mårtensdotter
Inga Katarina
1867-04-05
Anundsjö
Högtjäl
12370
Mårtensdotter
Inga Kristina
1852-10-13
Anundsjö
Åbosjön
12371
Mårtensdotter
Inga Kristina
1882-02-08
Åsele
Kvällträsk
12372
Mårtensdotter
Inga Kristina
1845-02-13
Åsele
Åkerberget
12373
Mårtensdotter
Inga Marta
1836-03-20
Anundsjö
Hädanberg
12374
Mårtensdotter
Inga Märta
1872-05-15
Anundsjö
Rösjö
12375
Mårtensdotter
Ingeborg
1773-03-23
Ström
Ön
12376
Mårtensdotter
Ingeborg
1831-05-07
Anundsjö
Västergensjö
12377
Mårtensdotter
Ingeborg
1814-06-19
Anundsjö
Kubbe
12378
Mårtensdotter
Ingeborg
1851-03-31
Anundsjö
Tvärlandsböle
12379
Mårtensdotter
Ingeborg
1828-08-20
Anundsjö
Bredbyn
12380
Mårtensdotter
Ingeborg
1780-09-13
Anundsjö
Hädanberg
12381
Mårtensdotter
Ingeborg
1793-01-08
Anundsjö
Sörmesunda
12382
Mårtensdotter
Ingeborg
1902-07-18
Anundsjö
Norrmesunda
12383
Mårtensdotter
Ingeborg
1887-04-20
Anundsjö
Österfannbyn
12384
Mårtensdotter
Ingeborg
1782-03-15
Anundsjö
Bureborg
12385
Mårtensdotter
Ingeborg
1825-10-21
Anundsjö
Västergensjö
12386
Mårtensdotter
Ingeborg
1803
??
??
12387
Mårtensdotter
Ingeborg
1853-08-29
Anundsjö
Norrflärke
12388
Mårtensdotter
Ingeborg
1856-10-23
Anundsjö
Seltjärn
12389
Mårtensdotter
Ingeborg
1792-08-01
Anundsjö
Mellansel
12390
Mårtensdotter
Ingeborg
1871-09-26
Anundsjö
Kubbe
12391
Mårtensdotter
Ingeborg
1801-10-29
Anundsjö
Kubbe
12392
Mårtensdotter
Ingeborg Bernhardina
1865-12-29
Tåsjö
Tåsjö
12393
Mårtensdotter
Ingeborg Kristina
1899-09-28
Anundsjö
Norrflärke
12394
Mårtensdotter
Ingeborg Kristina
1813-01-22
Åsele
Lomsjö
12395
Mårtensdotter
Ingeborg Maria
1872-06-07
Skorped
Johannesberg
12396
Mårtensdotter
Ingrid
1774-04-25
Fjällsjö
Bölen
12397
Mårtensdotter
Ingrid
1915-07-09
Anundsjö
Seltjärn
12398
Mårtensdotter
Ingrid Magdalena
1835-08-09
Bygdeå
Åsjön
12399
Mårtensdotter
Ingrid Margareta
1840-07-27
Ramsele
Nässjö
12400
Mårtensdotter
Ingrid Margareta
1831-10-08
Anundsjö
Västergensjö
12401
Mårtensdotter
Iris Hillevi
1912-12-19
Vilhelmina
Västanbäck
12402
Mårtensdotter
Jenny Sofia
1864-09-07
Lycksele
Rusksele
12403
Mårtensdotter
Johan
1862-02-17
Själevad
Sörbacksjö
12404
Mårtensdotter
Johanna
1777-10-07
Nordmaling
Sunnansjö
12405
Mårtensdotter
Johanna
1850-01-17
Bjurholm
Lågsjö
12406
Mårtensdotter
Johanna
1799-05-18
Nordmaling
Agnäs
12407
Mårtensdotter
Johanna
1843-04-12
Nordmaling
Nyåker
12408
Mårtensdotter
Johanna Augusta
1888-07-29
Härnösand
Härnösand
12409
Mårtensdotter
Johanna Elisabet
1888-12-25
Frostviken
Håkafot
12410
Mårtensdotter
Johanna Erika
1866-07-21
Bjurholm
Balsjö
12411
Mårtensdotter
Johanna Evelina
1866-07-10
Lycksele
Rusksele
12412
Mårtensdotter
Johanna Gustava
1863-12-21
Nordmaling
Levar
12413
Mårtensdotter
Johanna Gustava
1842-09-25
Nordmaling
Ledusjö
12414
Mårtensdotter
Johanna Karolina
1851-07-22
Åsele
Åkerberg
12415
Mårtensdotter
Johanna Magdalena
1842-08-11
Nordmaling
Djupsjö
12416
Mårtensdotter
Jonas
1859-01-16
Nysätra
Nysätra
12417
Mårtensdotter
Josefina
1840-08-21
Vilhelmina
Kittelfjäll
12418
Mårtensdotter
Juliana
1804-03-17
Dorotea
Öster Ormsjö
12419
Mårtensdotter
Juliana Johanna
1885-02-16
Stensele
Fjällsjö
12420
Mårtensdotter
Justina
1784
Umeå lands
Umeå lands
12421
Mårtensdotter
Karin
1907-02-21
Anundsjö
Österfannbyn
12422
Mårtensdotter
Karolina
1848-04-16
Bjurholm
Agnäs
12423
Mårtensdotter
Karolina
1857-03-12
Nordmaling
Ledusjö
12424
Mårtensdotter
Karolina
1858-06-23
Bjurholm
Balsjö
12425
Mårtensdotter
Karolina
1866-11-25
Själevad
Sörbacksjö
12426
Mårtensdotter
Karolina
1868-11-04
Själevad
Gälven
12427
Mårtensdotter
Karolina Charlotta
1833-02-23
Nysätra
Gunsmark
12428
Mårtensdotter
Katarina
1831-05-23
Ström
Ön
12429
Mårtensdotter
Katarina
1779-03-18
Anundsjö
Kubbe
12430
Mårtensdotter
Katarina
1869-12-11
Ström
Gärdnäs
12431
Mårtensdotter
Katarina
1880-06-20
Mo
Östansjö
12432
Mårtensdotter
Katarina
1794-02-04
Ström
Lövberga
12433
Mårtensdotter
Katarina
1856-08-24
Anundsjö
Norrflärke
12434
Mårtensdotter
Katarina
1821-04-25
Anundsjö
Kubbe
12435
Mårtensdotter
Katarina
1840-09-07
Anundsjö
Kubbe
12436
Mårtensdotter
Katarina
1884-06-22
Anundsjö
Mellansel
12437
Mårtensdotter
Katarina
1839-09-30
Anundsjö
Sörmesunda
12438
Mårtensdotter
Katarina
1782-02-25
Anundsjö
Mellansel
12439
Mårtensdotter
Katarina
1771-12-27
Anundsjö
Järvberget
12440
Mårtensdotter
Katarina
1872-03-02
Anundsjö
Kubbe
12441
Mårtensdotter
Katarina
1885-09-08
Anundsjö
Kubbe
12442
Mårtensdotter
Katarina
1862-05-02
Anundsjö
Tvärlandsböle
12443
Mårtensdotter
Katarina
1858-04-16
Anundsjö
Seltjärn
12444
Mårtensdotter
Katarina
1789-07-25
Anundsjö
Hädanberg
12445
Mårtensdotter
Katarina
1873-09-30
Anundsjö
Kubbe
12446
Mårtensdotter
Katarina
1837-07-11
Anundsjö
Kubbe
12447
Mårtensdotter
Katarina
1874-03-19
Anundsjö
Brandtjäl
12448
Mårtensdotter
Katarina
1799-11-24
Nysätra
Klingsjön
12449
Mårtensdotter
Katarina
1801-08-21
Nysätra
Klingsjön
12450
Mårtensdotter
Katarina
1804-09-17
Sorsele
Gran
12451
Mårtensdotter
Katarina
1800-08-25
Arnäs
Getingsta
12452
Mårtensdotter
Katarina
1779-07-02
Själevad
Mörtsjö
12453
Mårtensdotter
Katarina
1806-11-26
Gide
Svedje
12454
Mårtensdotter
Katarina
1770-07-30
Nordmaling
Bjurholm
12455
Mårtensdotter
Katarina
1813-12-09
Bygdeå
Åsjön
12456
Mårtensdotter
Katarina
1795-04-27
Nordmaling
Sunnansjö
12457
Mårtensdotter
Katarina
1773-04-21
Nordmaling
Bredvik
12458
Mårtensdotter
Katarina
1820-09-02
Gideå
Långvattnet
12459
Mårtensdotter
Katarina
1814-10-22
Nordmaling
Järnäs
12460
Mårtensdotter
Katarina
1894-04-12
Mo
Hållen 1
12461
Mårtensdotter
Katarina
1823-10-08
Anundsjö
Norrböle
12462
Mårtensdotter
Katarina
1815-06-08
Anundsjö
Västergensjö
12463
Mårtensdotter
Katarina
1796-03-06
Själevad
Själand
12464
Mårtensdotter
Katarina
1775-07-02
Nysätra
Brände
12465
Mårtensdotter
Katarina
1890-01-07
Mo
Hållen 1
12466
Mårtensdotter
Katarina
1779-02-20
Anundsjö
Bureborg
12467
Mårtensdotter
Katarina
1799
Nordingrå
Västervalto 1:2
12468
Mårtensdotter
Katarina
1789-02-27
Nysätra
Brände
12469
Mårtensdotter
Katarina
1891-01-27
Anundsjö
Högtjäl
12470
Mårtensdotter
Katarina
1847-04-09
Anundsjö
Norrflärke
12471
Mårtensdotter
Katarina
1838-09-22
Själevad
Västansjö
12472
Mårtensdotter
Katarina
1790-01-22
Burträsk
Bursiljum
12473
Mårtensdotter
Katarina
1791
??
??
12474
Mårtensdotter
Katarina
1777-05-11
Umeå lands
Tväråträsk
12475
Mårtensdotter
Katarina Brita
1866-03-01
Dorotea
Sörfors
12476
Mårtensdotter
Katarina Charlotta
1842-12-10
Umeå lands
Hössjö
12477
Mårtensdotter
Katarina Charlotta
1846-08-08
Umeå lands
Hössjö
12478
Mårtensdotter
Katarina Elisabet
1832-06-20
Nordmaling
Bredvik
12479
Mårtensdotter
Katarina Erika
1847-01-18
Åsele
Åkerberg
12480
Mårtensdotter
Katarina Erika
1829-04-14
Vilhelmina
Östansjö
12481
Mårtensdotter
Katarina Evelina
1872-11-06
Trehörningsjö
Kantsjö
12482
Mårtensdotter
Katarina Johanna
1854-02-12
Dorotea
Häggås
12483
Mårtensdotter
Katarina Johanna
1843-06-02
Stensele
Långbäck
12484
Mårtensdotter
Katarina Johanna
1842-01-11
Stensele
Kaskelougt
12485
Mårtensdotter
Katarina Johanna
1836-11-11
Umeå lands
Grubbe
12486
Mårtensdotter
Katarina Kristina
1858-03-09
Dorotea
Påtas
12487
Mårtensdotter
Katarina Kristina
1807-05-28
Skog
Herrskog
12488
Mårtensdotter
Katarina Kristina
1824-04-28
Dorotea
Svanaby
12489
Mårtensdotter
Katarina Kristina
1887-08-09
Anundsjö
Järvberget
12490
Mårtensdotter
Katarina Kristina
1856-08-19
Bjurholm
Brån
12491
Mårtensdotter
Katarina Kristina
1835-04-12
Nordmaling
Järnäs
12492
Mårtensdotter
Katarina Kristina
1804-07-12
Nordmaling
Baggård
12493
Mårtensdotter
Katarina Kristina
1811-04-18
Anundsjö
Hädanberg
12494
Mårtensdotter
Katarina Kristina
1786-08-28
Sorsele
Saxnäs
12495
Mårtensdotter
Katarina Magdalena
1872-07-15
Vilhelmina
Burgfjäll
12496
Mårtensdotter
Katarina Magdalena
1832-07-23
Umeå lands
Västerteg
12497
Mårtensdotter
Katarina Magdalena
1835-03-01
Umeå lands
Västerteg
12498
Mårtensdotter
Katarina Magdalena
1869-05-22
Anundsjö
Rösjö
12499
Mårtensdotter
Katarina Magdalena
1837-10-05
Vännäs
Pengsjö
12500
Mårtensdotter
Katarina Magdalena
1825-11-09
Umeå lands
Klabböle
12501
Mårtensdotter
Katarina Magdalena
1837-02-26
Stensele
Kaskeluot
12502
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1856-04-29
Helgum
Gagnet
12503
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1805-09-24
Nordingrå
Mädan
12504
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1836-09-27
Umeå lands
Västerteg
12505
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1829-06-19
Bjurholm
Agnäs
12506
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1811-03-30
Nordmaling
Järnäs
12507
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1827-11-21
Björna
Långviken
12508
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1823-06-04
Degerfors
Hjuken
12509
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1835-11-20
Bjurholm
Lågsjö
12510
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1824-07-18
Nordmaling
Bredvik
12511
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1860-10-30
Nordmaling
Baggård
12512
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1819-03-28
Lycksele
Åskilje
12513
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1831-02-14
Dorotea
Mårdsjö
12514
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1811-08-07
Åsele
Lomsjö
12515
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1820-09-16
Robertsfors
Stenfors
12516
Mårtensdotter
Katarina Margareta
1818-10-19
Umeå lands
Gubböle
12517
Mårtensdotter
Klara
1866-01-31
Nordmaling
Ledusjö
12518
Mårtensdotter
Klara Anna Lovisa
1876-03-03
Åsele
Söråsele
12519
Mårtensdotter
Klara Gustava
1841-08-20
Bjurholm
Agnäs
12520
Mårtensdotter
Klara Johanna
1855-05-15
Bjurholm
Aborrfors
12521
Mårtensdotter
Klara Johanna
1850-04-10
Nordmaling
Baggård
12522
Mårtensdotter
Klara Kristina
1874-03-20
Åsele
Lillögda
12523
Mårtensdotter
Klara Lovisa
1830-06-10
Sorsele
Tväråträsk
12524
Mårtensdotter
Klara Margareta
1855-11-16
Bjurholm
Backfors
12525
Mårtensdotter
Klara Maria
1867-07-26
Bjurholm
Brån
12526
Mårtensdotter
Klara Maria
1854-11-25
Gideå
Flärke
12527
Mårtensdotter
Klara Maria
1854-04-12
Bjurholm
Brån
12528
Mårtensdotter
Klara Matilda
1847-02-03
Åsele
Borgsjö
12529
Mårtensdotter
Kristina
1799-02-15
Vilhelmina
Vilhelmina
12530
Mårtensdotter
Kristina
1770-05-16
Fjällsjö
Bölen
12531
Mårtensdotter
Kristina
1798-06-08
Anundsjö
Mellansel
12532
Mårtensdotter
Kristina
1840-10-05
Anundsjö
Österfannby
12533
Mårtensdotter
Kristina
1836-04-12
Anundsjö
Kubbe
12534
Mårtensdotter
Kristina
1854-12-06
Anundsjö
Seltjärn
12535
Mårtensdotter
Kristina
1842-06-18
Anundsjö
Österfannby
12536
Mårtensdotter
Kristina
1877-07-21
Anundsjö
Brandtjäl
12537
Mårtensdotter
Kristina
1852-09-08
Anundsjö
Brandkäl
12538
Mårtensdotter
Kristina
1874-05-02
Anundsjö
Vattugården
12539
Mårtensdotter
Kristina
1815-04-05
Anundsjö
Bredbyn
12540
Mårtensdotter
Kristina
1855-09-06
Anundsjö
Tvärlandsböle
12541
Mårtensdotter
Kristina
1770-06-20
Anundsjö
Hädanberg
12542
Mårtensdotter
Kristina
1822-07-26
Anundsjö
Hädanberg
12543
Mårtensdotter
Kristina
1805-07-10
Sorsele
Gargnäs
12544
Mårtensdotter
Kristina
1782-07-12
Själevad
Björna
12545
Mårtensdotter
Kristina
1799-07-08
Anundsjö
Yttersel
12546
Mårtensdotter
Kristina
1776-11-10
Nordmaling
Håknäs
12547
Mårtensdotter
Kristina
1814-12-26
Gideå
Svedje
12548
Mårtensdotter
Kristina
1779-07-21
Nordmaling
Bredvik
12549
Mårtensdotter
Kristina
1776-07-05
Burträsk
Mjövattnet
12550
Mårtensdotter
Kristina
1871-03-16
Arnäs
Idbyn
12551
Mårtensdotter
Kristina
1780-04-03
Själevad
Själevad
12552
Mårtensdotter
Kristina
1819-03-06
Nordmaling
Järnäs
12553
Mårtensdotter
Kristina
1791-04-02
Själevad
Västerås
12554
Mårtensdotter
Kristina
1774-10-24
Själevad
Björna
12555
Mårtensdotter
Kristina
1770-11-05
Sidensjö
Sidensjö
12556
Mårtensdotter
Kristina
1868-09-25
Arnäs
Idbyn
12557
Mårtensdotter
Kristina
1862-02-15
Arjeplog
Arjeplog
12558
Mårtensdotter
Kristina
1854-12-25
Anundsjö
Norrflärke
12559
Mårtensdotter
Kristina
1777-08-19
Anundsjö
Norrflärke
12560
Mårtensdotter
Kristina
1795-11-02
Anundsjö
Sörmesunda
12561
Mårtensdotter
Kristina
1888-04-26
Mo
Hållen
12562
Mårtensdotter
Kristina
1771-12-27
Sidensjö
Byvattnet
12563
Mårtensdotter
Kristina
1772
Anundsjö
Järvberget
12564
Mårtensdotter
Kristina
1817-03-16
Anundsjö
Västergensjö
12565
Mårtensdotter
Kristina
1775-08-22
Bygdeå
Överklinten
12566
Mårtensdotter
Kristina
1793-08-20
Bygdeå
Junkboda
12567
Mårtensdotter
Kristina
1773-05-01
Nysätra
Gumboda
12568
Mårtensdotter
Kristina
1803-10-26
Anundsjö
Österfannbyn
12569
Mårtensdotter
Kristina
1804
??
??
12570
Mårtensdotter
Kristina
1865-06-19
Anundsjö
Rösjö
12571
Mårtensdotter
Kristina
1797-01-01
Nysätra
Kålaboda
12572
Mårtensdotter
Kristina
1785-07-02
Anundsjö
Bureborg
12573
Mårtensdotter
Kristina
1817-06-20
Själevad
Hållen
12574
Mårtensdotter
Kristina Albertina
1821-03-13
Sorsele
Gran
12575
Mårtensdotter
Kristina Amalia
1876-10-26
Sävar
Johannisfors
12576
Mårtensdotter
Kristina Amalia
1876-10-26
Sävar
Johannisfors
12577
Mårtensdotter
Kristina Elina
1887-08-30
Tärna
Tärna
12578
Mårtensdotter
Kristina Elisabet
1836-03-10
Norsjö
Långträsk
12579
Mårtensdotter
Kristina Elisabet
1887-10-12
Björna
Mattarbodum
12580
Mårtensdotter
Kristina Erika
1826-06-11
Åsele
Lomsjö
12581
Mårtensdotter
Kristina Helena
1793-01-18
Nordmaling
Håknäs
12582
Mårtensdotter
Kristina Johanna
1895-10-11
Björna
Ryssjön
12583
Mårtensdotter
Kristina Karolina
1890-09-21
Anundsjö
Rödvattnet
12584
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1858-01-19
Tåsjö
Tåsjö
12585
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1850-08-26
Tåsjö
Tåsjö
12586
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1833-12-30
Dorotea
Lavsjö
12587
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1840-06-27
Lövånger
Vebomark
12588
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1831-02-07
Burträsk
Hösjöälven
12589
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1792-06-25
Arnäs
Brösta
12590
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1846-11-02
Nysätra
Estermark
12591
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1838-08-03
Gideå
Jakobsskatan
12592
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1777-10-10
Nordmaling
Djupsjö
12593
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1787-11-29
Nordmaling
Sunnansjö
12594
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1795-04-29
Nordmaling
Agnäs
12595
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1796-08-13
Lycksele
Åskilje
12596
Mårtensdotter
Kristina Katarina
1798-11-03
Lycksele
Åskilje
12597
Mårtensdotter
Kristina Katarina Alexandra
1880-12-12
Dorotea
Långsele
12598
Mårtensdotter
Kristina Lovisa
1796-06-12
Nordmaling
Agnäs
12599
Mårtensdotter
Kristina Magdalena
1831
Saltdal (Norge)
Leirjordfall
12600
Mårtensdotter
Kristina Margareta
1851-04-22
Vilhelmina
Andersmark
12601
Mårtensdotter
Kristina Margareta
1864-10-12
Johannesberg Skorped (Y)
12602
Mårtensdotter
Kristina Margareta
1821-03-21
Lycksele
Örträsk
12603
Mårtensdotter
Kristina Maria
1869-05-25
Vilhelmina
Burgfjäll
12604
Mårtensdotter
Kristina Matilda
1836-12-08
Dorotea
Lajksjö
12605
Mårtensdotter
Kristina Matilda
1838-04-25
Fredrika
Långbäcken
12606
Mårtensdotter
Kristina Matilda
1882-01-28
Anundsjö
Mellansel
12607
Mårtensdotter
Kristina Sofia
1849-06-25
Stensele
Gardnäs
12608
Mårtensdotter
Kristina Sofia
1821-12-19
Sorsele
Ran
12609
Mårtensdotter
Kristina Sofia
1831-01-23
Nordmaling
Sunnansjö
12610
Mårtensdotter
Kristina Sofia
1835-12-25
Nordmaling
Sunnasjö
12611
Mårtensdotter
Kristina Sofia
1838-02-15
Bjurholm
Agnäs
12612
Mårtensdotter
Lilly Amanda
1896-06-22
Vilhelmina
Västanbäck
12613
Mårtensdotter
Lina Amanda
1884-08-31
Vilhelmina
Stensele
12614
Mårtensdotter
Lovisa
1855-03-17
Bjurholm
Lågsjö
12615
Mårtensdotter
Lovisa
1779-01-07
Nordmaling
Olofsfors
12616
Mårtensdotter
Lovisa Katarina
1855-08-26
Åsele
Varpsjö
12617
Mårtensdotter
Magdalena
1801-12-26
Robertsfors
??
12618
Mårtensdotter
Magdalena
1791-09-08
Nysätra
Skäran
12619
Mårtensdotter
Magdalena
1786-04-19
Nysätra
Skäran
12620
Mårtensdotter
Magdalena
1783-09-05
Nysätra
Skäran
12621
Mårtensdotter
Magdalena
1824-11-28
Ramsele (Y)
12622
Mårtensdotter
Magdalena
1847-07-15
Bjurholm
Stensvattnet
12623
Mårtensdotter
Magdalena
1780-01-13
Degerfors
Hjuken
12624
Mårtensdotter
Magdalena
1783-03-18
Nysätra
Nybyn
12625
Mårtensdotter
Magdalena
1772-06-22
Arnäs
Rullböle
12626
Mårtensdotter
Magdalena
1772-01-05
Nordmaling
Djupsjö
12627
Mårtensdotter
Magdalena
1776-04-05
Lycksele
Skurträsk
12628
Mårtensdotter
Magdalena
1823-01-26
Burträsk
Bygdeträsk
12629
Mårtensdotter
Magdalena
1783-08-20
Burträsk
Bygdeträsk
12630
Mårtensdotter
Magdalena
1771-05-03
Umeå lands
Nyby
12631
Mårtensdotter
Magdalena
1805-12-01
Fjällsjö
Rudsjö
12632
Mårtensdotter
Magdalena
1801-04-15
Umeå lands
Innertavle
12633
Mårtensdotter
Magdalena
1781-01-19
Umeå lands
Umeå lands
12634
Mårtensdotter
Magdalena
1792-07-03
Lycksele
Kattisavan
12635
Mårtensdotter
Magdalena Johanna
1871-07-21
Vilhelmina
Vilhelmina
12636
Mårtensdotter
Magdalena Johanna
1820-06-17
Sorsele
Saxnäs
12637
Mårtensdotter
Magdalena Karolina
1854-04-15
Åsele
Tegelträsk
12638
Mårtensdotter
Magdalena Karolina
1856-01-06
Lycksele
Genberg
12639
Mårtensdotter
Magdalena Kristina
1797-11-30
Umeå lands
Sävar
12640
Mårtensdotter
Magdalena Åström
1783
??
??
12641
Mårtensdotter
Margareta
1828-05-06
Bodum
Ön
12642
Mårtensdotter
Margareta
1853-12-17
Stensele
Gardnäs
12643
Mårtensdotter
Margareta
1802-03-01
Skog
Kläpp
12644
Mårtensdotter
Margareta
1859-07-25
Anundsjö
Västergensjö
12645
Mårtensdotter
Margareta
1874-10-02
Anundsjö
Kubbe
12646
Mårtensdotter
Margareta
1848-08-04
Nordingrå
Mädan 3:2
12647
Mårtensdotter
Margareta
1880-05-03
Anundsjö
Brandtjäl
12648
Mårtensdotter
Margareta
1825-01-08
Anundsjö
Seltjärn
12649
Mårtensdotter
Margareta
1794-11-10
Skellefteå lands
Pärlström
12650
Mårtensdotter
Margareta
1786-08-16
Arnäs
Sörgidsjö
12651
Mårtensdotter
Margareta
1822-04-28
Nordmaling
Järnäs
12652
Mårtensdotter
Margareta
1772-07-26
Lycksele
Ruskträsk
12653
Mårtensdotter
Margareta
1786-12-13
Nordmaling
Sunnansjö
12654
Mårtensdotter
Margareta
1863-02-05
Anundsjö
Rösjö
12655
Mårtensdotter
Margareta
1771-04-06
Nysätra
Brände
12656
Mårtensdotter
Margareta
1772-04-15
Burträsk
Bygdeträsk
12657
Mårtensdotter
Margareta
1793
??
??
12658
Mårtensdotter
Margareta
1799-03-28
Anundsjö
Seltjärn
12659
Mårtensdotter
Margareta
1808
Lappmarken
Vapsten
12660
Mårtensdotter
Margareta Cecilia
1781-01-19
Nordmaling
Bjerten
12661
Mårtensdotter
Margareta Charlotta
1853-01-18
Nysätra
Estermark
12662
Mårtensdotter
Margareta Elisabet
1832-09-17
Högsjö
Dalom
12663
Mårtensdotter
Margareta Johanna
1828-11-28
Sorsele
Tväråträsk
12664
Mårtensdotter
Margareta Katarina
1858-11-01
Sorsele
Ran Norrska
12665
Mårtensdotter
Margareta Katarina
1789-09-18
Umeå lands
Sävar
12666
Mårtensdotter
Margareta Katarina
1859-01-22
Arjeplog
Arjeplog
12667
Mårtensdotter
Margareta Katarina
1795-07-25
Umeå lands
Sävar
12668
Mårtensdotter
Margareta Katarina
1816-08-17
Degerfors
Harrsele
12669
Mårtensdotter
Margareta Kristina
1822-01-17
Skellefteå lands
Hedesbyn
12670
Mårtensdotter
Margareta Kristina
1845-11-23
Bjurholm
Stensvattnet
12671
Mårtensdotter
Margareta Kristina
1844-10-21
Nordmaling
Baggård
12672
Mårtensdotter
Margareta Kristina
1863-05-31
Bjurholm
Brån
12673
Mårtensdotter
Margareta Kristina
1795-09-29
Degerfors
Hjuken
12674
Mårtensdotter
Margareta Kristina
1779-03-12
Umeå lands
Kroksjö
12675
Mårtensdotter
Margareta Kristina
1814-03-15
Degerfors
Ramsele
12676
Mårtensdotter
Margareta Martina
1795-10-27
Umeå lands
Ön
12677
Mårtensdotter
Margareta Sofia
1838-05-07
Arjeplog
Gargaur
12678
Mårtensdotter
Margareta Sofia
1804-03-27
Sorsele
Gargnäs
12679
Mårtensdotter
Maria
1776-11-25
Finland
Österbotten
12680
Mårtensdotter
Maria
1838
??
??
12681
Mårtensdotter
Maria
1778-12-06
Fjällsjö
Bölen
12682
Mårtensdotter
Maria
1810
Lycksele
Ran
12683
Mårtensdotter
Maria
1824-04-05
Ström
Ön
12684
Mårtensdotter
Maria
1807-06-19
Skellefteå lands
Skellefteå lands
12685
Mårtensdotter
Maria
1875-08-11
Anundsjö
Kubbe
12686
Mårtensdotter
Maria
1817-08-31
Nordmaling
Järnäs
12687
Mårtensdotter
Maria
1799-09-08
Nordmaling
Öre
12688
Mårtensdotter
Maria
1850-07-25
Bjurholm
Stensvattnet
12689
Mårtensdotter
Maria
1863-08-09
Själevad
Sörbacksjö
12690
Mårtensdotter
Maria
1778-05-25
Nysätra
Gumboda
12691
Mårtensdotter
Maria
1782-05-09
Själevad
Kasta
12692
Mårtensdotter
Maria
1786-10-17
Nysätra
Kålaboda
12693
Mårtensdotter
Maria
1829-02-12
Umeå lands
Svallet
12694
Mårtensdotter
Maria
1771
Degerfors?
Degerfors?
12695
Mårtensdotter
Maria
1788-10-23
Sorsele
Gran
12696
Mårtensdotter
Maria
1776-11-06
Bygdeå
Överklinten
12697
Mårtensdotter
Maria
1860-12-24
Björna
Mörtsjö
12698
Mårtensdotter
Maria
1790-01-01
Lycksele
Gran
12699
Mårtensdotter
Maria
1786-09-25
Lycksele
Umbyn
12700
Mårtensdotter
Maria Albertina
1871-07-11
Tåsjö
Tåsjö
12701
Mårtensdotter
Maria Albertina
1887-05-15
Anundsjö
Aldertjärn
12702
Mårtensdotter
Maria Amanda
1860-04-07
Jörn
Missenträsk
12703
Mårtensdotter
Maria Apollina
1827-03-09
Lycksele
Vinliden
12704
Mårtensdotter
Maria Beata
1787
??
??
12705
Mårtensdotter
Maria Brita
1788-03-10
Sorsele
Saxnäs
12706
Mårtensdotter
Maria Brita
1799-07-30
Umeå lands
Ön
12707
Mårtensdotter
Maria Charlotta
1845-10-30
Umeå lands
Västerteg
12708
Mårtensdotter
Maria Charlotta
1819-01-07
Bygdeå
Åsjön
12709
Mårtensdotter
Maria Elisabet
1879-10-04
Härnösand
Härnösand
12710
Mårtensdotter
Maria Elisabet
1846-02-07
Vilhelmina
Blomsterdal
12711
Mårtensdotter
Maria Elisabet
1791-01-08
Nordmaling
Sunnansjö
12712
Mårtensdotter
Maria Elisabet
1809-05-03
Nordmaling
Baggård
12713
Mårtensdotter
Maria Elisabet
1804-07-12
Finland
Vasa
12714
Mårtensdotter
Maria Elisabet
1823-01-19
Björna
Björna by
12715
Mårtensdotter
Maria Helena
1839-08-19
Burträsk
Hösjöälven
12716
Mårtensdotter
Maria Johanna
1834-07-16
Bjurholm
Agnäs
12717
Mårtensdotter
Maria Johanna
1881-01-20
Björna
Nyliden
12718
Mårtensdotter
Maria Karolina
1848-01-11
Arnäs
Stybbersmark
12719
Mårtensdotter
Maria Karolina
1843-06-04
Nordmaling
Baggård
12720
Mårtensdotter
Maria Karolina
1855-09-30
Örträsk
Adamstorp
12721
Mårtensdotter
Maria Karolina
1832-05-05
Lycksele
Vinliden
12722
Mårtensdotter
Maria Katarina
1778-02-01
Nordmaling
Agnäs
12723
Mårtensdotter
Maria Katarina
1838-12-06
Stensele
Kaskeluot
12724
Mårtensdotter
Maria Katarina
1827-07-27
Burträsk
Burträsk
12725
Mårtensdotter
Maria Katarina
1821-07-07
Burträsk
Fisktjärnsliden
12726
Mårtensdotter
Maria Kristina
1818-06-07
Vilhelmina
Risträsk
12727
Mårtensdotter
Maria Kristina
1844-12-15
Norge
Hemnäs
12728
Mårtensdotter
Maria Kristina
1824-08-15
Sorsele
Tväråträsk
12729
Mårtensdotter
Maria Kristina
1826-06-15
Sorsele
Tväråträsk
12730
Mårtensdotter
Maria Kristina
1839-07-30
Sorsele
Ran
12731
Mårtensdotter
Maria Kristina
1844-12-15
Norge
Hemnäs
12732
Mårtensdotter
Maria Kristina
1789-03-23
Arnäs
Idbyn
12733
Mårtensdotter
Maria Kristina
1845-05-30
Bjurholm
Lågsjö
12734
Mårtensdotter
Maria Kristina
1792-04-01
Nordmaling
Bjerten
12735
Mårtensdotter
Maria Kristina
1825-01-07
Degerfors
Hjuken
12736
Mårtensdotter
Maria Kristina
1838-10-20
Bjurholm
Lågsjö
12737
Mårtensdotter
Maria Kristina
1799-04-08
Bygdeå
Robertsfors
12738
Mårtensdotter
Maria Kristina
1800-11-01
Degerfors
Mårdsbrännan
12739
Mårtensdotter
Maria Kristina
1773-07-14
Burträsk
Bygdeträsk
12740
Mårtensdotter
Maria Kristina
1783-12-17
Umeå lands
Sävar
12741
Mårtensdotter
Maria Kristina
1857-10-03
Anundsjö
Kubbe
12742
Mårtensdotter
Maria Kristina
1785-10-05
Umeå lands
Sävar
12743
Mårtensdotter
Maria Lovisa
1838-02-12
Nordmaling
Ledusjö
12744
Mårtensdotter
Maria Magdalena
1802-07-22
Umeå lands
Innertavle
12745
Mårtensdotter
Maria Magdalena
1805-01-05
Nysätra
Klintsjön
12746
Mårtensdotter
Maria Margareta
1845-06-08
Nysätra
Gunsmark
12747
Mårtensdotter
Maria Margareta
1853-01-25
Nysätra
Nysätra
12748
Mårtensdotter
Maria Margareta
1778-03-28
Nordmaling
Järnäs
12749
Mårtensdotter
Maria Margareta
1794-09-11
Nordmaling
Bjurholm
12750
Mårtensdotter
Maria Margareta
1853-05-11
Bjurholm
Aborrfors
12751
Mårtensdotter
Maria Margareta
1846-04-01
Vännäs
Pengsjö
12752
Mårtensdotter
Maria Margareta
1798-08-23
Lycksele
Kattisavan
12753
Mårtensdotter
Maria Margareta
1837-05-17
Anundsjö
Galasjö
12754
Mårtensdotter
Maria Margareta
1832-11-17
Anundsjö
Hädanberg
12755
Mårtensdotter
Maria Margareta
1822-03-17
Anundsjö
Bredbyn
12756
Mårtensdotter
Maria Sofia
1772-02-16
Nordmaling
Håknäs
12757
Mårtensdotter
Maria Ulrika
1833-06-07
Umeå lands
Västerhiske
12758
Mårtensdotter
Maria Viktoria
1885-01-23
Åsele
Lillögda
12759
Mårtensdotter
Marin
1789-12-05
Ström
Tullingsås
12760
Mårtensdotter
Marin
1791-12-07
Ström
Lövberga
12761
Mårtensdotter
Marta
1840-06-23
Tåsjö
Tåsjö by
12762
Mårtensdotter
Marta
1855-10-09
Anundsjö
Kubbe
12763
Mårtensdotter
Marta Erika
1853-03-07
Vilhelmina
Andersmark
12764
Mårtensdotter
Marta Karolina
1849-03-03
Vilhelmina
Järvsjö
12765
Mårtensdotter
Marta Katarina
1859-07-23
Anundsjö
Mellansel
12766
Mårtensdotter
Marta Katarina
1817-09-04
Dorotea
Arksjö
12767
Mårtensdotter
Marta Margareta
1866-01-22
Dorotea
Ullsjö
12768
Mårtensdotter
Martina Karolina
1883-02-12
Junsele
Kläppsjö
12769
Mårtensdotter
Martina Lovisa
1820-01-13
Lycksele
Vinliden
12770
Mårtensdotter
Matilda
1854-02-23
Umeå lands
Västerteg
12771
Mårtensdotter
Matilda
1852-05-22
Umeå lands
Västerteg
12772
Mårtensdotter
Matilda Helena
1858-01-11
Helgum
Gagnet
12773
Mårtensdotter
Matilda Johanna
1845-10-10
Nordmaling
Håknäs
12774
Mårtensdotter
Matilda Johanna Agneta
1864-01-21
Dorotea
Sörfors
12775
Mårtensdotter
Märit
1796-08-14
Ström
Lövberga
12776
Mårtensdotter
Märit
1792-01-18
Anundsjö
Seltjärn
12777
Mårtensdotter
Märit
1824-08-02
Frostviken
Frostviken
12778
Mårtensdotter
Märit
1788-02-05
Anundsjö
Mellansel
12779
Mårtensdotter
Märta
1879-03-23
Anundsjö
Norrböle
12780
Mårtensdotter
Märta
1875-11-25
Mo
Östansjö
12781
Mårtensdotter
Märta
1886-03-29
Anundsjö
Mellansel
12782
Mårtensdotter
Märta
1820-04-08
Mo
Hållen
12783
Mårtensdotter
Märta
1860-04-09
Anundsjö
Seltjärn
12784
Mårtensdotter
Märta
1870-12-18
Anundsjö
Västergensjö
12785
Mårtensdotter
Märta
1797
Anundsjö
Yttersel
12786
Mårtensdotter
Märta
1869-04-11
Anundsjö
Kubbe
12787
Mårtensdotter
Märta
1894-10-16
Anundsjö
Högtjäl
12788
Mårtensdotter
Märta
1845-12-04
Anundsjö
Kubbe
12789
Mårtensdotter
Märta
1828-11-07
Anundsjö
Västergensjö
12790
Mårtensdotter
Märta
1817-06-30
Anundsjö
Kubbe
12791
Mårtensdotter
Märta
1816-07-22
Anundsjö
Yttersel
12792
Mårtensdotter
Märta
1837-07-13
Själevad
Norrvästansjö
12793
Mårtensdotter
Märta
1820-04-08
Själevad
Hållen
12794
Mårtensdotter
Märta
1802-11-13
Anundsjö
Kubbe
12795
Mårtensdotter
Märta
1820-06-19
Björna
Björnsjö
12796
Mårtensdotter
Märta
1828-05-15
Högsjö
Dalom
12797
Mårtensdotter
Märta Amalia
1858-10-12
Åsele
Borgsjö
12798
Mårtensdotter
Märta Elisabet
1818-11-13
Fjällsjö
Orrnäs
12799
Mårtensdotter
Märta Elisabet
1833-07-01
Anundsjö
Galasjö
12800
Mårtensdotter
Märta Helena
1826-08-19
Anundsjö
Bredbyn
12801
Mårtensdotter
Märta Katarina
1904-12-24
Anundsjö
Östergensjö
12802
Mårtensdotter
Märta Katarina
1821-11-21
Arnäs
Getingstabodum
12803
Mårtensdotter
Märta Katarina
1857-01-07
Åsele
Tegelträsk
12804
Mårtensdotter
Märta Kristina
1855-04-19
Björna
Mörtsjön
12805
Mårtensdotter
Märta Kristina
1872-07-05
Anundsjö
Högtjäl
12806
Mårtensdotter
Märta Lovisa
1863-07-02
Åsele
Åkerberg
12807
Mårtensdotter
Märta Margareta
1806-05-06
Nordmaling
Baggård
12808
Mårtensdotter
Märta Maria
1876-06-27
Vilhelmina
Vikenvik
12809
Mårtensdotter
Nelly Maria
1889-07-05
Anundsjö
Vattugården
12810
Mårtensdotter
Nora Margareta
1920-06-14
Anundsjö
Brattsjö
12811
Mårtensdotter
Olga Martina
1896-03-20
Åsele
Åsele
12812
Mårtensdotter
Olivia
1887-10-13
Åsele
Hälla
12813
Mårtensdotter
Otta Regina
1891-09-02
Vilhelmina
Stensele
12814
Mårtensdotter
Petronella
1839-04-26
Vilhelmina
Idliden
12815
Mårtensdotter
Rakel
1792-04-30
Nordmaling
Bjurholm
12816
Mårtensdotter
Rakel Johanna
1823-12-25
Nordmaling
Baggård
12817
Mårtensdotter
Regina
1788-02-18
Ström
Tullingsås
12818
Mårtensdotter
Sara
1776-10-02
Fjällsjö
Bölen
12819
Mårtensdotter
Sara
1841-11-04
Själevad
Kroksta
12820
Mårtensdotter
Sara
1810-03-30
Fjällsjö
Sil
12821
Mårtensdotter
Sara
1881-09-16
Anundsjö
Norrböle
12822
Mårtensdotter
Sara
1792-07-17
Fjällsjö
Orrnäs
12823
Mårtensdotter
Sara
1845-11-09
Själevad
Kroksta
12824
Mårtensdotter
Sara
1805
Arjeplog
Arjeplog
12825
Mårtensdotter
Sara
1835-08-16
Vilhelmina
Idliden
12826
Mårtensdotter
Sara
1829-01-30
Anundsjö
Norrböle
12827
Mårtensdotter
Sara
1886-10-02
Anundsjö
Kubbe
12828
Mårtensdotter
Sara
1852-07-09
Anundsjö
Österfannby
12829
Mårtensdotter
Sara
1785-09-03
Arnäs
Sörgidsjö
12830
Mårtensdotter
Sara
1792-01-29
Arnäs
Idbyn
12831
Mårtensdotter
Sara
1811-05-14
Sorsele
Gargnäs
12832
Mårtensdotter
Sara
1775-10-11
Nysätra
Nybyn
12833
Mårtensdotter
Sara
1840-05-05
Själevad
Norrvästansjö
12834
Mårtensdotter
Sara
1798
??
??
12835
Mårtensdotter
Sara
1795
Nordingrå
Valmsta
12836
Mårtensdotter
Sara Agata
1823-05-18
Lycksele
Åskilje
12837
Mårtensdotter
Sara Brita
1843-10-30
Bodum
Bölen
12838
Mårtensdotter
Sara Brita
1812-07-09
Nätra
Nyland
12839
Mårtensdotter
Sara Brita
1881-01-30
Anundsjö
Vattugården
12840
Mårtensdotter
Sara Brita
1850-03-05
Gideå
Jakobsskatan
12841
Mårtensdotter
Sara Elisabet
1844-12-28
Norge
Rödvik
12842
Mårtensdotter
Sara Elisabet
1827-04-15
Degerfors
Hjuken
12843
Mårtensdotter
Sara Erika
1879-06-14
Ström
Gärdnäs
12844
Mårtensdotter
Sara Eulalia
1887-03-20
Frostviken
Håkafot
12845
Mårtensdotter
Sara Helena
1812-02-17
Gideå
Svedje
12846
Mårtensdotter
Sara Helena
1798-05-07
Arnäs
Idbyn
12847
Mårtensdotter
Sara Helena
1808-07-29
Sorsele
Gargnäs
12848
Mårtensdotter
Sara Ingeborg
1902-12-14
Anundsjö
Aldertjärn
12849
Mårtensdotter
Sara Johanna
1840-01-31
Nysätra
Gunsmark
12850
Mårtensdotter
Sara Johanna
1877-12-19
Tåsjö
Tåsjö
12851
Mårtensdotter
Sara Johanna
1858-11-16
Åsele
Solberg
12852
Mårtensdotter
Sara Johanna
1831-03-11
Burträsk
Fisktjernsliden
12853
Mårtensdotter
Sara Karolina
1846-07-14
Bodum
Böle
12854
Mårtensdotter
Sara Karolina
1880-05-01
Åsele
Tegelträsk
12855
Mårtensdotter
Sara Katarina
1792-05-30
Arnäs
Sörgidsjö
12856
Mårtensdotter
Sara Katarina
1814-01-05
Arnäs
Smedsbyn
12857
Mårtensdotter
Sara Katarina
1851-02-17
Arnäs
Stybbersmark
12858
Mårtensdotter
Sara Katarina
1836-02-04
Anundsjö
Hädanberg
12859
Mårtensdotter
Sara Katarina
1818-02-11
Anundsjö
Bredbyn
12860
Mårtensdotter
Sara Kristina
1799-08-26
Anundsjö
Österfannbyn
12861
Mårtensdotter
Sara Kristina
1811-08-20
Anundsjö
Österfannby
12862
Mårtensdotter
Sara Kristina
1841-08-06
Björna
Långviken
12863
Mårtensdotter
Sara Kristina
1834-03-04
Högsjö
Dalom
12864
Mårtensdotter
Sara Kristina
1824-09-11
Sorsele
Stensund
12865
Mårtensdotter
Sara Kristina
1842-06-03
Högsjö
Dalom
12866
Mårtensdotter
Sara Kristina
1827-02-05
Fredrika
Fredrika
12867
Mårtensdotter
Sara Kristina
1814-06-17
Själevad
Västerbacke
12868
Mårtensdotter
Sara Magdalena
1829-07-22
Lycksele
Vinliden
12869
Mårtensdotter
Sara Margareta
1865-04-26
Dorotea
Häggås
12870
Mårtensdotter
Sara Margareta
1847-04-01
Vilhelmina
Bengtestjärn
12871
Mårtensdotter
Sara Margareta
1797-05-17
Nordmaling
Håknäs
12872
Mårtensdotter
Sara Margareta
1785-01-28
Nordmaling
Agnäs
12873
Mårtensdotter
Sara Margareta
1856-04-06
Anundsjö
Mellansel
12874
Mårtensdotter
Sara Margareta
1859-09-16
Björna
Mörtsjön
12875
Mårtensdotter
Sara Maria
1883-05-02
Björna
Nyliden
12876
Mårtensdotter
Sara Matilda
1837-10-26
Dorotea
Mårdsjö
12877
Mårtensdotter
Sara Ottilia
1883-11-20
Själevad
Västergundsjö
12878
Mårtensdotter
Sara Sofia
1795-06-22
Lycksele
Kattisavan
12879
Mårtensdotter
Segrid
1793-04-25
Vilhelmina
Siksjö
12880
Mårtensdotter
Segrid
1802-02-11
Anundsjö
Kubbe
12881
Mårtensdotter
Segrid
1804-12-22
Anundsjö
Yttersel
12882
Mårtensdotter
Segrid
1781-12-29
Nordmaling
Järnäs
12883
Mårtensdotter
Segrid
1774-08-13
Anundsjö
Hädanberg
12884
Mårtensdotter
Segrid
1819-12-18
Anundsjö
Hädanberget
12885
Mårtensdotter
Segrid
1793-03-05
Anundsjö
Västergensjö
12886
Mårtensdotter
Segrid
1802-12-02
Anundsjö
Västergensjö
12887
Mårtensdotter
Segrid Brita
1862-03-23
Dorotea
Påtas
12888
Mårtensdotter
Segrid Brita
1814-04-26
Anundsjö
Hädanberg
12889
Mårtensdotter
Segrid Fredrika
1876-07-18
Vilhelmina
Gitsfjäll
12890
Mårtensdotter
Segrid Märta
1836-03-30
Anundsjö
Hemsjö
12891
Mårtensdotter
Selma Karolina
1890-12-05
Anundsjö
Hädanberg
12892
Mårtensdotter
Signe Maria
1890-01-29
Själevad
Sörlungånger
12893
Mårtensdotter
Sigrid
1863-07-28
Anundsjö
Norrböle
12894
Mårtensdotter
Sigrid
1836-02-20
Anundsjö
Seltjärn
12895
Mårtensdotter
Sigrid
1866-07-21
Anundsjö
Kubbe
12896
Mårtensdotter
Sigrid
1878-11-07
Anundsjö
Hädanberg
12897
Mårtensdotter
Sigrid
1836-10-01
Anundsjö
Norrböle
12898
Mårtensdotter
Sigrid Katarina
1857-04-18
Skorped
Mosjö
12899
Mårtensdotter
Sigrid Katarina
1865-12-25
Anundsjö
Norrmesunda
12900
Mårtensdotter
Sigrid Kristina
1876-12-23
Anundsjö
Norrböle
12901
Mårtensdotter
Sigrid Maria
1879-12-27
Anundsjö
Sörböle
12902
Mårtensdotter
Sigrid Märta
1891-12-16
Anundsjö
Norrflärke
12903
Mårtensdotter
Sofia
1812-05-05
Umeå lands
Ön
12904
Mårtensdotter
Sofia
1790-12-27
Lycksele
Örträsk
12905
Mårtensdotter
Sofia Albertina
1825-03-02
Sorsele
Gran
12906
Mårtensdotter
Sofia Albertina
1826-09-06
Bjurholm
Bastuträsk
12907
Mårtensdotter
Sofia Amalia
1847-10-08
Nysätra
Grimsmark
12908
Mårtensdotter
Sofia Magdalena
1848-04-27
Sorsele
Saxnäs
12909
Mårtensdotter
Tekla Dorotea
1841-12-22
Lycksele
Vinliden
12910
Mårtensdotter
Tekla Dorotea
1843-02-07
Åsele
Borgsjö
12911
Mårtensdotter
Tilda Johanna
1887-03-14
Stensele
Fjällsjö
12912
Mårtensdotter
Ulrika
1775-11-26
Lycksele
Ruskträsk
12913
Mårtensdotter
Ulrika
1802-07-23
Sorsele
Gargnäs
12914
Mårtensdotter
Ulrika
1806-02-23
Degerfors
Mårdsbränna
12915
Mårtensdotter
Ulrika Antonia
1818-09-18
Lycksele
Rusksele
12916
Mårtensdotter
Ulrika Johanna
1855-09-22
Nordmaling
Baggård
12917
Mårtensdotter
Ulrika Kristina
1821-03-21
Lycksele
Åskilje
12918
Mårtensdotter
Ulrika Kristina
1842-08-29
Nysätra
Gunsmark
12919
Mårtensdotter
Ulrika Kristina
1829-07-30
Burträsk
Fisktjärnsliden
12920
Mårtensdotter
Vendela Katarina
1804-11-02
Umeå stads
Umeå stads
12921
Mårtensdotter
Vilhelmina Helena
1823-07-15
Lycksele
Rusele
12922
Mårtensdotter Söderlind
Sara
1865-03-22
Själevad
Sörbacksjö
12923
MårtensdotterMårtensdotter
Katarina
1791-09-14
Arnäs
Brösta
12924
Mårtensdottern
Ulrika
1802-09-08
Lycksele
Abborrträsk
12925
Mårtensson
Abner Andreas
1895-09-03
Vilhelmina
Stensele
12926
Mårtensson
Abraham
1783-05-17
Styrnäs
Dämsta
12927
Mårtensson
Abraham
1830-07-18
Anundsjö
Bredbyn
12928
Mårtensson
Abraham
1789-09-09
Lycksele
Örträsk
12929
Mårtensson
Abraham
1787-04-29
Nordmaling
Agnäs
12930
Mårtensson
Abraham
1833-05-05
Anundsjö
Västergensjö
12931
Mårtensson
Abraham
1817-07-03
Själevad
Västerbacke
12932
Mårtensson
Abraham
1793-11-26
Lycksele
Åskilje
12933
Mårtensson
Abraham
1789-07-08
Umeå lands
Pengsjö
12934
Mårtensson
Abraham
1781-02-05
Anundsjö
Västergensjö
12935
Mårtensson
Abraham
1777-12-17
Anundsjö
Mellansel
12936
Mårtensson
Abraham Emil
1860
Gnosjö
Gnosjö
12937
Mårtensson
Ada Margareta Linnea
1923-02-20
Stensele
Nordanås
12938
Mårtensson
Adam
1801-01-18
Lycksele
Örträsk
12939
Mårtensson
Adils
1921-02-04
Dorotea
Långsele
12940
Mårtensson
Adolf
1881-12-09
Umeå lands
Obbola
12941
Mårtensson
Agnes Katarina
1900-01-05
Dorotea
Häggås
12942
Mårtensson
Agnes Severina
1893-07-11
Åsele
Lillögda
12943
Mårtensson
Aina Maria
1924-05-18
Stensele
Luspholm
12944
Mårtensson
Albin
1902-09-09
Arnäs
Idbyn
12945
Mårtensson
Alda Maria
1912-12-28
Skellefteå lands
Sjöbotten
12946
Mårtensson
Alf
1929-06-22
Vilhelmina
Skog
12947
Mårtensson
Alice
1900-08-22
USA
Wyoming
12948
Mårtensson
Alma Johanna
1912-09-06
Anundsjö
Norrböle
12949
Mårtensson
Alma Katarina
1909-04-03
Anundsjö
Hädanberg
12950
Mårtensson
Alma Kristina
1888-05-25
Anundsjö
Aldertjärn
12951
Mårtensson
Alva Teolinda
1909-06-04
Arnäs
Idbyn
12952
Mårtensson
Amon Albin
1896-04-12
Dorotea
Sörfors
12953
Mårtensson
Ander Reinhold
1866-02-08
Jörn
Grantjäln
12954
Mårtensson
Anders
1811-11-11
Vilhelmina
Järvsjö
12955
Mårtensson
Anders
1836-10-23
Stensele
Åskilje
12956
Mårtensson
Anders
1854-02-18
Arjeplog
Arjeplog
12957
Mårtensson
Anders
1836-04-01
Stensele
Kaskelougt
12958
Mårtensson
Anders
1847-02-16
Lövånger
Yttre Vebomark
12959
Mårtensson
Anders
1817-11-07
Bygdeå
Åsjön
12960
Mårtensson
Anders
1835-03-29
Burträsk
Hösjöälven
12961
Mårtensson
Anders
1814-06-20
Nysätra
Klintsjön
12962
Mårtensson
Anders
1870-06-08
Anundsjö
Vattugården
12963
Mårtensson
Anders
1879-10-15
Anundsjö
Kubbe
12964
Mårtensson
Anders
1906-03-05
Anundsjö
Östergensjö
12965
Mårtensson
Anders
1787
Nysätra
Skäran
12966
Mårtensson
Anders
1799
Arjeplog
Arjeplog
12967
Mårtensson
Anders
1787-02-26
Skellefteå lands
Bjurvattner
12968
Mårtensson
Anders
1791-07-27
Vilhelmina
Siksjö
12969
Mårtensson
Anders
1863-01-22
Jörn
Missenträsk
12970
Mårtensson
Anders
1869-10-11
Arnäs
Idbyn
12971
Mårtensson
Anders
1783-01-17
Nordmaling
Sunnansjö
12972
Mårtensson
Anders
1797-06-23
Arnäs
Arnäs
12973
Mårtensson
Anders
1806-01-24
Arnäs
Västergidsjö
12974
Mårtensson
Anders
1842-06-14
Arnäs
Tävra
12975
Mårtensson
Anders
1795-09-30
Arnäs
Idbyn
12976
Mårtensson
Anders
1815-01-24
Gideå
Svedje
12977
Mårtensson
Anders
1820-09-06
Bygdeå
Åsjön
12978
Mårtensson
Anders
1783-08-01
Arnäs
Sörgidsjö
12979
Mårtensson
Anders
1793-01-14
Arnäs
Idbyn
12980
Mårtensson
Anders
1774-09-08
Nysätra
Brände
12981
Mårtensson
Anders
1782-12-15
Graninge
Graninge bruk
12982
Mårtensson
Anders
1785-09-23
Degerfors
Lappmarken
12983
Mårtensson
Anders
1791-06-14
Degerfors
Hjuken
12984
Mårtensson
Anders
1775-12-28
Nysätra
Brände
12985
Mårtensson
Anders
1812-10-20
Bygdeå
Åsjön
12986
Mårtensson
Anders
1787-01-28
Burträsk
Villvattnet
12987
Mårtensson
Anders
1784
Skellefteå lands
Skellefteå lands
12988
Mårtensson
Anders
1797-07-22
Bygdeå
Junkboda
12989
Mårtensson
Anders
1811-04-23
Nysätra
Klintsjön
12990
Mårtensson
Anders
1824-01-05
Själevad
Hållen
12991
Mårtensson
Anders
1783-11-19
Nysätra
Kålaboda
12992
Mårtensson
Anders
1822-01-19
Degerfors
Hjuken
12993
Mårtensson
Anders
1854-02-18
Arjeplog
Arjeplog
12994
Mårtensson
Anders
1805-06-04
Sorsele
Vapsten
12995
Mårtensson
Anders
1814-09-01
Bygdeå
Åkullsjön
12996
Mårtensson
Anders
1789-04-02
Degerfors
Lappmarken
12997
Mårtensson
Anders
1809-02-25
Nysätra
Klintsjön
12998
Mårtensson
Anders Alfred
1854-02-23
Nordmaling
Baggård
12999
Mårtensson
Anders Elias
1905-09-09
Risbäck
Tvärsele
13000
Mårtensson
Anders Fredrik
1817-03-22
Lycksele
Rusksele
13001
Mårtensson
Anders Gottfrid
1893-07-20
Anundsjö
Aldertjärn
13002
Mårtensson
Anders Gustav
1820-12-25
Sorsele
Tväråträsk
13003
Mårtensson
Anders Gustav
1822-01-01
Lycksele
Vinliden
13004
Mårtensson
Anders Gustav
1825-03-30
Umeå lands
Svallet
13005
Mårtensson
Anders Magbus
1908-01-02
Tåsjö
Tåsjö
13006
Mårtensson
Anders Martin
1880-03-31
Tärna
Tärna
13007
Mårtensson
Anders Olof
1842-12-31
Nordmaling
Håknäs
13008
Mårtensson
Anders Vilhelm
1848-08-13
Umeå lands
Västerhiske
13009
Mårtensson
Andreas
1798-02-08
Bygdeå
Överklinten
13010
Mårtensson
Andreas
1804-03-07
Nysätra
Skäran
13011
Mårtensson
Andreas
1794-10-28
Nysätra
Skäran
13012
Mårtensson
Anna
1897-06-13
Arnäs
Idbyn
13013
Mårtensson
Anna
1904-03-20
Åsele
Kvällträsk
13014
Mårtensson
Anna
1905-09-12
Anundsjö
Vattugården
13015
Mårtensson
Anna Astrid
1916-11-25
Anundsjö
Aldertjärn
13016
Mårtensson
Anna Elisabet
1930-02-04
Stensele
Nordanås
13017
Mårtensson
Anna Elisabet
1900-04-06
Anundsjö
Högtjäl
13018
Mårtensson
Anna Kristina
1880-10-09
Bodum
Bodum
13019
Mårtensson
Anna Linnea
1908-05-14
Anundsjö
Kubbe
13020
Mårtensson
Anna Lisa
1920-10-16
Vilhelmina
Västanbäck
13021
Mårtensson
Anna Lovisa
1894-08-14
Dorotea
Långsele
13022
Mårtensson
Anna Margareta
1919-10-11
Vilhelmina
Råsele
13023
Mårtensson
Anna Margareta
1872-12-06
Arnäs
Idbyn
13024
Mårtensson
Anna Margareta
1903-08-05
Anundsjö
Hädanberg
13025
Mårtensson
Anna Maria
1892-04-08
Bodum
Orrnäs
13026
Mårtensson
Anna Maria
1918-02-17
Anundsjö
Kubbe
13027
Mårtensson
Anna Martina
1924-12-06
Vilhelmina
Tjärnäs
13028
Mårtensson
Anna Ottilia
1905-09-26
Anundsjö
Norrflärke
13029
Mårtensson
Anny Katarina
1923-12-04
Björna
Leding
13030
Mårtensson
Anton
1843-01-17
Vilhelmina
Sjulsmark
13031
Mårtensson
Anton Vilhelm
1889-08-12
Dorotea
Lavsjö
13032
Mårtensson
Aron
1886-07-01
Björna
Leding
13033
Mårtensson
Artur August
1863-06-02
Bjurholm
Balsjö
13034
Mårtensson
Arvid
1912-07-16
Bodum
Bölen
13035
Mårtensson
Arvid Isidor
1906-01-03
Anundsjö
Mellansel
13036
Mårtensson
Arvid Johannes
1916-01-29
Stensele
Nordanås
13037
Mårtensson
Assar Johan
1914-10-11
Stensele
Nordanås
13038
Mårtensson
Asta
1935-07-10
Björna
Björna
13039
Mårtensson
Astrid
1909-11-26
Anundsjö
Seltjärn
13040
Mårtensson
Astrid Anna-Lisa
1929-02-22
Åsele
Åsele
13041
Mårtensson
Astrid Elisabet
1917-09-30
Åsele
Torvsjö
13042
Mårtensson
Astrid Helga Maria
1912-11-21
Tärna
Tärna
13043
Mårtensson
August
1889-08-28
Mo
Östansjö
13044
Mårtensson
August
1847-03-03
Nordmaling
Baggård
13045
Mårtensson
August Henning
1883-12-07
Härnösand
Härnösand
13046
Mårtensson
Axel
1932-05-28
Vilhelmina
Tjärnäs
13047
Mårtensson
Axel
1805-01-14
Lycksele
Kattisavan
13048
Mårtensson
Axel Arne
1907-08-04
Dorotea
Mårdsjö
13049
Mårtensson
Axel Bernhard
1894-04-22
Malmöhus län
Odanlöf
13050
Mårtensson
Axel Einar
1927-06-07
Stensele
Luspholm
13051
Mårtensson
Axel Emil
1896-03-15
Sollefteå
Rösta
13052
Mårtensson
Axel Leonard
1895-06-10
Frostviken
Håkafot
13053
Mårtensson
Axel Rickard
1892-01-21
Björna
Björnsjö
13054
Mårtensson
Axel Rudolf
1920-02-05
Stensele
Nordanås
13055
Mårtensson
Axel Rudolf
1903-12-29
Tåsjö
Tåsjö östra by
13056
Mårtensson
Bengt
1839
Sorsele
Ran Norska
13057
Mårtensson
Bengt Göte
1913-02-18
Dorotea
Mårdsjö
13058
Mårtensson
Benjamin
1782-10-04
Lycksele
Åskiljen
13059
Mårtensson
Berit Marie
1932-02-11
Vilhelmina
Vilhelmina
13060
Mårtensson
Bernt Roland
1943-07-19
Tärna
Tärna
13061
Mårtensson
Bert Ture
1937-12-22
Risbäck
Lillånäs
13062
Mårtensson
Bertil
1814-08-30
Fjällsjö
Orrnäs
13063
Mårtensson
Birgit Adeli
1922-09-05
Vännäs
Vännäs
13064
Mårtensson
Birgit Elisabet
1934-09-12
Vilhelmina
Stensele Norra
13065
Mårtensson
Bo Lennart
1951-08-19
Vilhelmina
Stensele
13066
Mårtensson
Bo Uno
1939-12-14
Tärna
Tärna
13067
Mårtensson
Brita
1911-02-01
Anundsjö
Norrböle
13068
Mårtensson
Brita Eugenia
1891-01-17
Anundsjö
Kubbe
13069
Mårtensson
Brita Helena Elvira
1899-05-16
Ström
Gärdnäs
13070
Mårtensson
Brita Katarina
1923-01-05
Anundsjö
Kubbe
13071
Mårtensson
Brita Maria
1898-05-26
Anundsjö
Högtjäl
13072
Mårtensson
Britt Inger
1951-04-25
Tärna
Tärna
13073
Mårtensson
Britt Malin
1926-01-18
Dorotea
Långsele
13074
Mårtensson
Bror Herman
1914-06-11
Åsele
Kvällträsk
13075
Mårtensson
Bror Johan
1911-06-18
Åsele
Torvsjö
13076
Mårtensson
Bror Jonas
1893-08-29
Åsele
Åsele
13077
Mårtensson
Bror Tage
1923-12-05
Mo
Östansjö
13078
Mårtensson
Clary Kristina
1923-12-19
Dorotea
Häggås
13079
Mårtensson
Dagny Katarina
1916-09-11
Anundsjö
Fälltjäl
13080
Mårtensson
Dan Olof Peder
1952-07-30
Dikanäs
Dikanäs
13081
Mårtensson
Daniel
1816-12-20
Stensele
Vapsten
13082
Mårtensson
Daniel
1780-10-11
Nordmaling
Järnäs
13083
Mårtensson
Daniel
1776-12-26
Nordmaling
Järnäs
13084
Mårtensson
Daniel
1791-02-26
Nordmaling
Levar
13085
Mårtensson
Daniel
1803-09-17
Umeå lands
Ön
13086
Mårtensson
Ebba Karolina
1929-01-16
Anundsjö
Anundsjö
13087
Mårtensson
Ebba Viktoria Valborg
1920-04-08
Frostviken
Norrsjön
13088
Mårtensson
Edla Nanny Matilda
1914-02-02
Risbäck
Rissjön
13089
Mårtensson
Edvard
1849-02-23
Anundsjö
Brandkäl
13090
Mårtensson
Edvard
1890-10-24
Björna
Leding
13091
Mårtensson
Elias
1797-04-09
Dorotea
Ormsjö
13092
Mårtensson
Elias Magnus
1859-05-25
Tåsjö
Tåsjö
13093
Mårtensson
Elna
1859-06-26
Cimris
Cimris
13094
Mårtensson
Elnart Viktor
1903-07-14
Dorotea
Tvärsele
13095
Mårtensson
Elsy Gerd
1933-09-26
Vilhelmina
Västanbäck
13096
Mårtensson
Emanuel
1815-03-05
Umeå lands
Skravelsjö
13097
Mårtensson
Emanuel
1785-01-26
Umeå lands
Röbäck
13098
Mårtensson
Emma Kristina
1900-06-10
Dorotea
Risbäck
13099
Mårtensson
Emma Kristina
1872-11-11
Umeå lands
Obbola
13100
Mårtensson
Emma Kristina
1914-10-04
Anundsjö
Aldertjärn
13101
Mårtensson
Emmy
1896-01-09
Arnäs
Idbyn
13102
Mårtensson
Emmy Anita
1952-12-18
Tärna
Tärna
13103
Mårtensson
Emmy Maria
1896-03-17
Arnäs
Arnäs
13104
Mårtensson
Enok Alfred
1849-11-05
Åsele
Borgsjö
13105
Mårtensson
Erik
1816-02-06
Själevad
Hållen
13106
Mårtensson
Erik
1805-07-18
Robertsfors
Robertsfors
13107
Mårtensson
Erik
1785-11-02
Ström
Tullingsås
13108
Mårtensson
Erik
1882-03-17
Ström
Ström
13109
Mårtensson
Erik
1834-12-01
Tåsjö
Granberget
13110
Mårtensson
Erik
1796-11-03
Bygdeå
Överklinten
13111
Mårtensson
Erik
1857-04-27
Åsele
Varpsjö
13112
Mårtensson
Erik
1817-04-25
Lycksele
Åskilje
13113
Mårtensson
Erik
1838-02-25
Tåsjö
Tåsjö
13114
Mårtensson
Erik
1813-04-10
Nysätra
Grimsmark
13115
Mårtensson
Erik
1822
Vilhelmina
Risträsk
13116
Mårtensson
Erik
1840-08-24
Vilhelmina
Idliden
13117
Mårtensson
Erik
1920-08-06
Anundsjö
Kubbe
13118
Mårtensson
Erik
1883-01-29
Anundsjö
Brandtjäl
13119
Mårtensson
Erik
1839-09-10
Anundsjö
Kubbe
13120
Mårtensson
Erik
1858-09-08
Anundsjö
Kubbe
13121
Mårtensson
Erik
1798-04-20
Nordmaling
Högås
13122
Mårtensson
Erik
1797-02-02
Nordmaling
Bjurholm
13123
Mårtensson
Erik
1783-02-26
Nordmaling
Järnäs
13124
Mårtensson
Erik
1776-12-26
Nordmaling
Järnäs
13125
Mårtensson
Erik
1786-01-16
Nordmaling
Bjerten
13126
Mårtensson
Erik
1816
Mo
Gottne
13127
Mårtensson
Erik
1770-01-18
Arnäs
Rullböle
13128
Mårtensson
Erik
1789-02-06
Arnäs
Sörgidsjö
13129
Mårtensson
Erik
1803-02-06
Nordmaling
Baggård
13130
Mårtensson
Erik
1815-07-04
Nordmaling
Baggård
13131
Mårtensson
Erik
1785-07-24
Lycksele
Örträsk
13132
Mårtensson
Erik
1838-01-06
Nordmaling
Baggård
13133
Mårtensson
Erik
1814-11-29
Arnäs
Getingsta
13134
Mårtensson
Erik
1800-03-31
Arnäs
Svedje
13135
Mårtensson
Erik
1789-02-22
Fjällsjö
Orrnäs
13136
Mårtensson
Erik
1810-02-14
Själevad
Västerbacke
13137
Mårtensson
Erik
1817-05-22
Åsele
Långvattnet
13138
Mårtensson
Erik
1792-07-13
Skog
Kläpp
13139
Mårtensson
Erik
1783-08-20
Arnäs
Hornön
13140
Mårtensson
Erik
1832-04-16
Ström
Ström
13141
Mårtensson
Erik
1835-05-28
Anundsjö
Galasjö
13142
Mårtensson
Erik
1797-07-24
Anundsjö
Seltjärn
13143
Mårtensson
Erik
1770-08-24
Anundsjö
Kubbe
13144
Mårtensson
Erik
1805-02-15
Umeå lands
Ön
13145
Mårtensson
Erik
1808-08-10
Sorsele
Gran
13146
Mårtensson
Erik
1831-01-21
Umeå lands
Svallet
13147
Mårtensson
Erik
1874-01-03
Björna
Nyliden
13148
Mårtensson
Erik
1770-02-17
Anundsjö
Järvberget
13149
Mårtensson
Erik
1821-06-07
Dorotea
Mårdsjö
13150
Mårtensson
Erik Adolf
1892-09-06
Fjällsjö
Norr-Edsta
13151
Mårtensson
Erik Albert
1905-07-26
Åsele
Kvällträsk
13152
Mårtensson
Erik Albert
1826-03-01
Lycksele
Vinliden
13153
Mårtensson
Erik Alfred
1880-07-27
Åsele
Lillögda
13154
Mårtensson
Erik Anton
1828-09-06
Umeå lands
Tväråmark
13155
Mårtensson
Erik Artur
1901-04-15
Åsele
Åsele
13156
Mårtensson
Erik Axel
1930-06-27
Dorotea
Mårdsjö
13157
Mårtensson
Erik Bernhard
1815-07-03
Lycksele
Vinliden
13158
Mårtensson
Erik Brynolf
1920-02-18
Anundsjö
Norrflärke
13159
Mårtensson
Erik Emanuel
1893-12-25
Bodum
Örrnäs
13160
Mårtensson
Erik Gustav
1837-04-30
Stensele
Stensele
13161
Mårtensson
Erik Gustav
1841-11-05
Stensele
Långbäck
13162
Mårtensson
Erik Gustav
1858-08-24
Nordmaling
Baggård
13163
Mårtensson
Erik Helmer
1919-10-10
Anundsjö
Norrböle
13164
Mårtensson
Erik Hildebrand
1914-03-15
Dorotea
Långsele
13165
Mårtensson
Erik Johan
1853-12-12
Gideå
Långviken
13166
Mårtensson
Erik Johan
1784-03-14
Lycksele
Örträsk
13167
Mårtensson
Erik Johan
1820-03-30
Lycksele
Rusele
13168
Mårtensson
Erik Johan
1801-10-18
Lycksele
Kattisavan
13169
Mårtensson
Erik Kjell
1917-05-14
Dorotea
Bergvattnet
13170
Mårtensson
Erik Mårtensson
1828-09-26
Bodum
Orrnäs
13171
Mårtensson
Erik Olof
1852-08-02
Sorsele
Jukta
13172
Mårtensson
Erik Olof
1818-09-12
Nordmaling
Baggård
13173
Mårtensson
Erik Olof
1848-12-02
Bjurholm
Stensvattnet
13174
Mårtensson
Erik Olof
1851-09-25
Bjurholm
Agnäs
13175
Mårtensson
Erik Oskar
1914-10-11
Stensele
Nordanås
13176
Mårtensson
Erik Robert
1864-10-08
Åsele
Söråsele
13177
Mårtensson
Erik Verner
1902-08-17
Tåsjö
Tåsjö
13178
Mårtensson
Erik Viard
1886-05-19
Dorotea
Häggås
13179
Mårtensson
Erika Matilda
1902-01-01
Dorotea
Häggås
13180
Mårtensson
Ernst Viktor
1886-03-21
Härnösand
Härnösand
13181
Mårtensson
Eskil
1785-01-19
Nordmaling
Järnäs
13182
Mårtensson
Eskil Alexander
1919-02-28
Dorotea
Långsele
13183
Mårtensson
Ester Kristina
1900-10-30
Bodum
Böle
13184
Mårtensson
Ester Kristina
1905-07-14
Arnäs
Idbyn
13185
Mårtensson
Ester Margareta
1892-06-10
Dorotea
Bergvattnet
13186
Mårtensson
Ester Ulrika
1910-01-20
Tåsjö
Tåsjö
13187
Mårtensson
Estrid Katarina
1904-11-27
Anundsjö
Kubbe
13188
Mårtensson
Eva
1924-06-06
Vilhelmina
Västanbäck
13189
Mårtensson
Eva Kristina
1909-12-02
Åsele
Lillögda
13190
Mårtensson
Eva Maj-Britt
1955-10-23
Vilhelmina
Tresund
13191
Mårtensson
Eva Majlis
1949-05-05
Stensele
Stensele
13192
Mårtensson
Eva Viola
1915-05-27
Åsele
Torvsjö
13193
Mårtensson
Fredrik
1829-02-12
Stensele
Åskilje
13194
Mårtensson
Fredrik
1850-10-20
Stensele
Blassan
13195
Mårtensson
Fredrik
1778-11-03
Finland
Österbotten
13196
Mårtensson
Frits Martin
1890-12-26
Härnösand
Härnösand
13197
Mårtensson
Fritz Göte
1932-12-14
Dorotea
Bellvik
13198
Mårtensson
Gabriel
1878-05-28
Tärna
Tärna
13199
Mårtensson
Gabriel
1853
Helgeland
Hemnäs
13200
Mårtensson
Gabriel
1853-08-14
Sorsele
Ran Norska
13201
Mårtensson
Gabriel
1807-02-22
Lycksele
Norska Ran
13202
Mårtensson
Gabriel
1772-02
Nordmaling
Bjurholm
13203
Mårtensson
Gabriel
1806-04-03
Lycksele
Umbyn
13204
Mårtensson
Gudrun Jenette
1951-03-18
Dikanäs
Dikanäs
13205
Mårtensson
Gulik
1783-08-20
Anundsjö
Seltjärn
13206
Mårtensson
Gulik
1834-03-07
Anundsjö
Seltjärn
13207
Mårtensson
Gunborg Elisabet
1903-12-08
Dorotea
Bergvattnet
13208
Mårtensson
Gunhild Elisabet
1918-10-04
Dorotea
Dorotea
13209
Mårtensson
Gunhild Mary-Ann
1935-02-24
Risbäck
Harrsjö
13210
Mårtensson
Gunnar Valentin
1918-09-19
Vilhelmina
Västanbäck
13211
Mårtensson
Gunnel Anita
1935-11-23
Vilhelmina
Nästansjö
13212
Mårtensson
Gustav
1824-11-27
Sorsele
Jukta
13213
Mårtensson
Gustav
1935-08-18
Dorotea
Mårdsjö
13214
Mårtensson
Gustav
1834-03-18
Stensele
Åskilje
13215
Mårtensson
Gustav
1856-03-01
Arjeplog
Njarg
13216
Mårtensson
Gustav
1797-12-12
Degerfors
Hjuken
13217
Mårtensson
Gustav
1804-09-20
Degerfors
Mårdsbrännan
13218
Mårtensson
Gustav
1850-10-28
Umeå lands
Västerhiske
13219
Mårtensson
Gustav
1807-05-03
Sorsele
Gargnäs
13220
Mårtensson
Gustav Adolf
1892-11-16
Vilhelmina
Stensele
13221
Mårtensson
Gustav Adolf
1848-08-20
Nordmaling
Baggård
13222
Mårtensson
Gustav Roland
1934-09-04
Dorotea
Mårdsjö
13223
Mårtensson
Gösta
1919-01-26
Anundsjö
Seltjärn
13224
Mårtensson
Göta Astrid
1912-09-23
Arnäs
Idbyn
13225
Mårtensson
Göte
1908-01-27
Åsele
Lillögda
13226
Mårtensson
Hanna Laura
1915-01-15
Dorotea
Ormsjö
13227
Mårtensson
Hans
1782-09-26
Nysätra
Trehörningen
13228
Mårtensson
Hans
1777-03-15
Själevad
Hanabäck
13229
Mårtensson
Hans
1830-08-13
Umeå lands
Västerteg
13230
Mårtensson
Hans
1777-10-15
Anundsjö
Västergensjö
13231
Mårtensson
Hans
1787-10-27
Graninge
Graninge bruk
13232
Mårtensson
Hans
1830-01-10
Degerfors
Hjuken
13233
Mårtensson
Hans Erik
1884-12-12
Dorotea
Långsele
13234
Mårtensson
Hans Erik
1868-04-13
Tåsjö
Tåsjö östra by
13235
Mårtensson
Hans Ludvig
1844-03-31
Bjurholm
Agnäs
13236
Mårtensson
Hans Ragnar
1937-06-21
Vilhelmina
Stensele
13237
Mårtensson
Hans Rikard
1915-02-07
Tåsjö
Tåsjö
13238
Mårtensson
Hans Roger
1952-12-03
Åsele
Åsele
13239
Mårtensson
Harald Natanael
1908-01-30
Vilhelmina
Västanbäck
13240
Mårtensson
Hasse
1935-01-10
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
13241
Mårtensson
Helga Erika
1911-10-13
Tåsjö
Tåsjö
13242
Mårtensson
Helga Kristina
1906-07-02
Dorotea
Häggås
13243
Mårtensson
Helge Mauritz
1904-09-01
Vilhelmina
Västanbäck
13244
Mårtensson
Henrik
1832-02-22
Anundsjö
Galasjö
13245
Mårtensson
Henrik
1868-07-17
Vilhelmina
Tjäl
13246
Mårtensson
Henrik
1839-07-08
Anundsjö
Galasjö
13247
Mårtensson
Henrik Anton
1848-05-03
Tåsjö
Tåsjö
13248
Mårtensson
Hilda Kristina
1921-04-14
Vilhelmina
Råsele
13249
Mårtensson
Hilding
1917-02-07
Anundsjö
Seltjärn
13250
Mårtensson
Hildur Gun Mari
1946-05-30
Tärna
Tärna
13251
Mårtensson
Hilma Kristina
1914-08-08
Anundsjö
Kubbe
13252
Mårtensson
Hilma Margareta
1899-10-07
Dorotea
Långsele
13253
Mårtensson
Hjalmar
1928-07-27
Vilhelmina
Västanbäck
13254
Mårtensson
Hjördis Yvonne
1950-05-20
Stensele
Stensele
13255
Mårtensson
Hulda
1871-05-22
Nordmaling
Baggård
13256
Mårtensson
Hulda Edit Karolina
1882-11-06
Dorotea
Häggås
13257
Mårtensson
Hulda Karolina
1911-12-09
Åsele
Åsele
13258
Mårtensson
Hulda Margareta Karolina
1884-01-30
Dorotea
Häggås
13259
Mårtensson
Hulda Martina
1882-12-29
Åsele
Lillögda
13260
Mårtensson
Håkan
1883-03-17
Anundsjö
Myckelgensjö
13261
Mårtensson
Ida Elisabet
1887-10-16
Åsele
Lillögda
13262
Mårtensson
Inga Kristina
1896-08-23
Anundsjö
Högtjäl
13263
Mårtensson
Ingeborg Erika
1920-02-07
Tåsjö
Backsvedjan
13264
Mårtensson
Ingeborg Kristina Albertina
1902-03-04
Dorotea
Långsele
13265
Mårtensson
Ingemar
1932-05-28
Björna
Björna
13266
Mårtensson
Ingrid
1917-02-27
Frostviken
Frostviken
13267
Mårtensson
Ingrid
1918-08-20
Anundsjö
Österfanby
13268
Mårtensson
Ingrid Sibylla
1933-11-27
Risbäck
Stornäs
13269
Mårtensson
Iris Anita
1950-06-19
Vilhelmina
Stensele
13270
Mårtensson
Isak
1784-09-01
Graninge
Graninge bruk
13271
Mårtensson
Isak Amandus
1917-07-01
Dorotea
Långsele
13272
Mårtensson
Isak Fredrik
1814-06-11
Lycksele
Vinliden
13273
Mårtensson
Isak Otto Engelbert
1897-06-04
Dorotea
Långsele
13274
Mårtensson
Israel
1846-04-25
Tåsjö
Tåsjö
13275
Mårtensson
Israel
1834-08-10
Anundsjö
Kubbe
13276
Mårtensson
Israel
1796-12-11
Anundsjö
Mellansel
13277
Mårtensson
Israel
1817-03-16
Lycksele
Vinliden
13278
Mårtensson
Israel
1838-07-16
Anundsjö
Kubbe
13279
Mårtensson
Israel
1774-02-03
Anundsjö
Kubbe
13280
Mårtensson
Israel
1797-04-12
Lycksele
Kattisavan
13281
Mårtensson
Israel Vilhelm
1818-04-20
Lycksele
Vinliden
13282
Mårtensson
Ivar Mårten
1914-08-12
Anundsjö
Seltjärn
13283
Mårtensson
Jakob
1840-05-30
Åsele
Borgsjö
13284
Mårtensson
Jakob
1786-09-09
Kälviä, Öaterbotten
Peltokorpi
13285
Mårtensson
Jakob
1843-01-21
Finland
Vörå
13286
Mårtensson
Jakob
1861-07-06
Jörn
Missenträsk
13287
Mårtensson
Jakob
1866-08-08
Anundsjö
Tvärlandsböle
13288
Mårtensson
Jakob
1775-03-23
Nordmaling
Håknäs
13289
Mårtensson
Jakob
1796-11-16
Arnäs
Långvattnet
13290
Mårtensson
Jakob
1787-08-28
Nordmaling
Bjerten
13291
Mårtensson
Jakob
1819-04-26
Åsele
Lomsjö
13292
Mårtensson
Jakob
1795-08-29
Anundsjö
Mellansel
13293
Mårtensson
Jakob Albert
1871-09-08
Tärna
Björkfors
13294
Mårtensson
Jakob Alrik
1913-07-02
Åsele
Torvsjö
13295
Mårtensson
Jakob Elias
1875-03-10
Dorotea
Sörfors
13296
Mårtensson
Jakob Levi
1877-05-12
Åsele
Tegelträsk
13297
Mårtensson
Jan-Ola
1938-02-24
Vilhelmina
Västanbäck
13298
Mårtensson
Johan
1907-09-25
Bodum
Bölen
13299
Mårtensson
Johan
1808-09-18
Dorotea
Öster-Ormsjö
13300
Mårtensson
Johan
1854-03-13
Dorotea
Sörfors
13301
Mårtensson
Johan
1829-06-20
Bodum
Flyn
13302
Mårtensson
Johan
1844-12-16
Åsele
Varpsjö
13303
Mårtensson
Johan
1782-08-20
Finland
Österbotten
13304
Mårtensson
Johan
1823-01-13
Bygdeå
Åsjön
13305
Mårtensson
Johan
1896-02-09
Anundsjö
Norrflärke
13306
Mårtensson
Johan
1836-12-16
Sorsele
Gran
13307
Mårtensson
Johan
1845-01-31
Sorsele
Saxnäs
13308
Mårtensson
Johan
1811
13309
Mårtensson
Johan
1794-07-30
Nordmaling
Järnäs
13310
Mårtensson
Johan
1841-01-19
Bjurholm
Lågsjö
13311
Mårtensson
Johan
1855-06-12
Bjurholm
Brån
13312
Mårtensson
Johan
1780-03-20
Själevad
Björna
13313
Mårtensson
Johan
1788-11-16
Nordmaling
Bjerten
13314
Mårtensson
Johan
1809-09-27
Gideå
Svedje
13315
Mårtensson
Johan
1783-04-17
Nordmaling
Bjerten
13316
Mårtensson
Johan
1858-04-24
Bjurholm
Brån
13317
Mårtensson
Johan
1799-04-29
Arnäs
Svedje
13318
Mårtensson
Johan
1781-01-02
Nordmaling
Bredvik
13319
Mårtensson
Johan
1820-11-20
Degerfors
Hjuken
13320
Mårtensson
Johan
1812-11-17
Arnäs
Smedsbyn
13321
Mårtensson
Johan
1792-09-03
Lycksele
Åskilje
13322
Mårtensson
Johan
1799-09-03
Lycksele
Örträsk
13323
Mårtensson
Johan
1780-07-04
Arnäs
Sörgidsjö
13324
Mårtensson
Johan
1828-05-28
Bjurholm
Agnäs
13325
Mårtensson
Johan
1809-01-09
Nordmaling
Järnäs
13326
Mårtensson
Johan
1786-03-11
Nordmaling
Järnäs
13327
Mårtensson
Johan
1796-11-16
Arnäs
Långvattnet
13328
Mårtensson
Johan
1792-10-13
Nordmaling
Agnäs
13329
Mårtensson
Johan
1797-07-13
Umeå lands
Gravmark
13330
Mårtensson
Johan
1789-06-19
Nordmaling
Levar
13331
Mårtensson
Johan
1781-03-31
Nysätra
Nybyn
13332
Mårtensson
Johan
1807-04-15
Nordmaling
Öre
13333
Mårtensson
Johan
1844-12-25
Gideå
Jakobsskatan
13334
Mårtensson
Johan
1807-01-10
Lycksele
Kattisavan
13335
Mårtensson
Johan
1793-05-07
Nordmaling
Agnäs
13336
Mårtensson
Johan
1858-11-06
Nordmaling
Ledusjö
13337
Mårtensson
Johan
1774-05-01
Arnäs
Hornön
13338
Mårtensson
Johan
1816-04-15
Arnäs
Smedsbyn
13339
Mårtensson
Johan
1841-05-22
Nordmaling
Baggård
13340
Mårtensson
Johan
1797-10-14
Nordmaling
Bjerten
13341
Mårtensson
Johan
1799-01-24
Sorsele
Gargnäs
13342
Mårtensson
Johan
1812-10-20
Nysätra
Klintsjön
13343
Mårtensson
Johan
1778-06-17
Umeå lands
Röbäck
13344
Mårtensson
Johan
1795-07-05
Skog
Kläpp
13345
Mårtensson
Johan
1771-07-25
Anundsjö
Norrflärke
13346
Mårtensson
Johan
1844-11-05
Umeå lands
Hössjö
13347
Mårtensson
Johan
1792-01-10
Sorsele
Saxnäs
13348
Mårtensson
Johan
1852-09-16
Själevad
Yttergundsjö
13349
Mårtensson
Johan
1891-01-03
Mo
Hållen
13350
Mårtensson
Johan
1851-03-20
Björna
Mörtsjön
13351
Mårtensson
Johan
1786-12-07
Nysätra
Brände
13352
Mårtensson
Johan
1806-07-10
Själevad
Västerbacke
13353
Mårtensson
Johan
1804-04-30
Sorsele
Umbyn
13354
Mårtensson
Johan
1796
??
??
13355
Mårtensson
Johan
1822-01-26
Sorsele
Saxnäs
13356
Mårtensson
Johan Algot
1913-09-21
Anundsjö
Norrflärke
13357
Mårtensson
Johan Alvar
1912-10-19
Arnäs
Idbyn
13358
Mårtensson
Johan Anton
1875-10-02
Umeå lands
Obbola
13359
Mårtensson
Johan Axel
1900-03-05
Anundsjö
Seltjärn
13360
Mårtensson
Johan Bengt
1904-03-21
Mo
Flärke
13361
Mårtensson
Johan Daniel
1859-06-05
Vilhelmina
Andersmark
13362
Mårtensson
Johan Edvard
1875-06-12
Åsele
Tegelträsk
13363
Mårtensson
Johan Efraim
1812-11-27
Lycksele
Vinliden
13364
Mårtensson
Johan Erik
1860-05-29
Helgum
Hörnefors bruk
13365
Mårtensson
Johan Erik
1862-05-09
Helgum
Gagnet
13366
Mårtensson
Johan Erik
1862-03-20
Bjurholm
Balsjö
13367
Mårtensson
Johan Erik
1800-12-24
Arnäs
Idbyn
13368
Mårtensson
Johan Erik
1812-10-22
Umeå lands
Skravelsjö
13369
Mårtensson
Johan Erik
1835-02-09
Högsjö
Dalom
13370
Mårtensson
Johan Erik
1820-10-04
Umeå lands
Klabböle
13371
Mårtensson
Johan Fredrik
1787-03-19
Burträsk
Bygdeträsk
13372
Mårtensson
Johan Gabriel
1821-11-26
Själevad
Själevad
13373
Mårtensson
Johan Gustav
1884-04-04
Arjeplog
Arjeplog
13374
Mårtensson
Johan Gustav
1825-07-23
Lycksele
Örträsk
13375
Mårtensson
Johan Helmer
1887-08-04
Själevad
Sörlungånger
13376
Mårtensson
Johan Kjell
1933-08-14
Vilhelmina
Västanbäck
13377
Mårtensson
Johan Leonard
1892-01-23
Vilhelmina
Västanbäck
13378
Mårtensson
Johan Olof
1838-08-27
Lövånger
Näset
13379
Mårtensson
Johan Olof
1835-04-04
Fredrika
Långbäcken
13380
Mårtensson
Johan Olof
1842-10-05
Lövånger
ebomark
13381
Mårtensson
Johan Olof
1840-07-06
Arnäs
Tävra
13382
Mårtensson
Johan Olof
1835-12-05
Björna
Långviken
13383
Mårtensson
Johan Olof
1841-07-21
Nordmaling
Håknäs
13384
Mårtensson
Johan Oskar
1860-12-01
Dorotea
Häggås
13385
Mårtensson
Johan Petter
1814-03-29
Nordmaling
Baggård
13386
Mårtensson
Johan Petter
1793-09-21
Umeå lands
Gravmark
13387
Mårtensson
Johan Petter
1786-12-04
Umeå lands
Skravelsjö
13388
Mårtensson
Johan Sivert
1875-08-11
Tärna
Tärna
13389
Mårtensson
Johanna
1904-12-31
Bodum
Böle
13390
Mårtensson
Johanna
1835-11-25
Umeå lands
Svallet
13391
Mårtensson
Johanna
1902-06-24
Anundsjö
Högtjäl
13392
Mårtensson
Johanna Amanda Kristina
1880-08-10
Dorotea
Häggås
13393
Mårtensson
John Ivar
1922-03-13
Anundsjö
Kubbe
13394
Mårtensson
John Nikanor
1908-04-26
Åsele
Åsele
13395
Mårtensson
Jonas
1835-10-25
Nysätra
Gunsmark
13396
Mårtensson
Jonas
1883-04-08
Mo
Östansjö
13397
Mårtensson
Jonas
1823-02-18
Tuna
Tunbyn
13398
Mårtensson
Jonas
1820-08-13
Tuna
Tunbyn
13399
Mårtensson
Jonas
1855-06-12
Dorotea
Häggås
13400
Mårtensson
Jonas
1893-09-26
Anundsjö
Norrflärke
13401
Mårtensson
Jonas
1800-03-27
Själevad
Nyland
13402
Mårtensson
Jonas
1815-06-21
Anundsjö
Kubbe
13403
Mårtensson
Jonas
1891-08-11
Anundsjö
Mellansel
13404
Mårtensson
Jonas
1791-02-28
Skellefteå lands
Pärlström
13405
Mårtensson
Jonas
1830-12-25
Anundsjö
Norrböle
13406
Mårtensson
Jonas
1794-04-28
Anundsjö
Seltjärn
13407
Mårtensson
Jonas
1813
Anundsjö
Kubbe
13408
Mårtensson
Jonas
1872-04-05
Anundsjö
Kubbe
13409
Mårtensson
Jonas
1842-08-14
Anundsjö
Hemsjö
13410
Mårtensson
Jonas
1888-08-09
Anundsjö
Brandkäl
13411
Mårtensson
Jonas
1865-08-31
Anundsjö
Brandkäl
13412
Mårtensson
Jonas
1828-11-28
Anundsjö
Seltjärn
13413
Mårtensson
Jonas
1775-10-31
Anundsjö
Hädanberg
13414
Mårtensson
Jonas
1859-02-21
Anundsjö
Seltjärn
13415
Mårtensson
Jonas
1820-01-01
Anundsjö
Kubbe
13416
Mårtensson
Jonas
1818-06-16
Anundsjö
Kubbe
13417
Mårtensson
Jonas
1882-12-23
Anundsjö
Kubbe
13418
Mårtensson
Jonas
1863-11-08
Anundsjö
Brandkäl
13419
Mårtensson
Jonas
1831-05-06
Vilhelmina
Idliden
13420
Mårtensson
Jonas
1870-12-22
Anundsjö
Rörsjö
13421
Mårtensson
Jonas
1864-03-27
Jörn
Grantjäln
13422
Mårtensson
Jonas
1825-06-09
Mo
Gottne
13423
Mårtensson
Jonas
1832-11-20
Nordmaling
Sunnansjö
13424
Mårtensson
Jonas
1806-12-19
Nordmaling
Bredvik
13425
Mårtensson
Jonas
1793-09-22
Nordmaling
Bjurholm
13426
Mårtensson
Jonas
1811-07-24
Nordmaling
Baggård
13427
Mårtensson
Jonas
1796-03-06
Nordmaling
Håknäs
13428
Mårtensson
Jonas
1828-01-08
Nordmaling
Baggård
13429
Mårtensson
Jonas
1818-07-21
Arnäs
Smedsbyn
13430
Mårtensson
Jonas
1786-11-14
Arnäs
Idbyn
13431
Mårtensson
Jonas
1821-04-11
Arnäs
Smedsbyn
13432
Mårtensson
Jonas
1798-09-09
Arnäs
Sörgidsjö
13433
Mårtensson
Jonas
1813-03-19
Nordmaling
Järnäs
13434
Mårtensson
Jonas
1820-01-30
Arnäs
Smedsbyn
13435
Mårtensson
Jonas
1805-01-18
Anundsjö
Mellansel
13436
Mårtensson
Jonas
1858-04-06
Bjurholm
Aborrfors
13437
Mårtensson
Jonas
1782-09-07
Nordmaling
Aspeå
13438
Mårtensson
Jonas
1869-03-23
Nordmaling
Baggård
13439
Mårtensson
Jonas
1840-02-22
Nordmaling
Baggård
13440
Mårtensson
Jonas
1772-03-18
Nordmaling
Bredvik
13441
Mårtensson
Jonas
1828-02-28
Arnäs
Bodum
13442
Mårtensson
Jonas
1770-12-06
Nysätra
Gunsmark
13443
Mårtensson
Jonas
1866-01-22
Trehörningsjö
Trehörningsjö
13444
Mårtensson
Jonas
1850-06-11
Själevad
Yttergundsjö
13445
Mårtensson
Jonas
1850-08-02
Mo
Gottne
13446
Mårtensson
Jonas
1889-08-10
Anundsjö
Norrflärke
13447
Mårtensson
Jonas
1772-11-29
Anundsjö
Kubbe
13448
Mårtensson
Jonas
1777-10-27
Umeå lands
Umeå lands
13449
Mårtensson
Jonas
1794-08-01
Anundsjö
Västergensjö
13450
Mårtensson
Jonas
1825-08-31
Åsele
Långvattnet
13451
Mårtensson
Jonas
1857-10-30
Mo
Gottne
13452
Mårtensson
Jonas
1793-01-20
Umeå lands
Sävar
13453
Mårtensson
Jonas
1877-12-09
Björna
Nyliden
13454
Mårtensson
Jonas
1780 cirka
??
??
13455
Mårtensson
Jonas
1790-07-11
Själevad
Nyland
13456
Mårtensson
Jonas
1837-02-22
Arnäs
Brösta
13457
Mårtensson
Jonas
1837-08-31
Nordmaling
Nyåker
13458
Mårtensson
Jonas
1771-11-08
Nora
Berg
13459
Mårtensson
Jonas
1826-04-04
Själevad
Hållen
13460
Mårtensson
Jonas
1797-05-11
Nysätra
Skäran
13461
Mårtensson
Jonas
1845-05-20
Anundsjö
Hemsjö
13462
Mårtensson
Jonas
1787-01-20
Arnäs
Övervike
13463
Mårtensson
Jonas
1784-04-17
Arnäs
Norrgidsjö
13464
Mårtensson
Jonas
1777-04-12
Sidensjö
Byvattnet
13465
Mårtensson
Jonas
1772-09-12
Burträsk
Bursiljum
13466
Mårtensson
Jonas
1794-01-06
Anundsjö
Västergensjö
13467
Mårtensson
Jonas
1771-08-04
Bygdeå
Robertsfors
13468
Mårtensson
Jonas
1775-05-18
Anundsjö
Norrflärke
13469
Mårtensson
Jonas
1791-01-03
Anundsjö
Sörmesunda
13470
Mårtensson
Jonas
1839-11-08
Själevad
Kroksta
13471
Mårtensson
Jonas Adam
1852-06-24
Anundsjö
Tvärlandsböle
13472
Mårtensson
Jonas Albert
1862-06-20
Åsele
Varpsjö
13473
Mårtensson
Jonas Alfred
1899-04-26
Vilhelmina
Västanbäck
13474
Mårtensson
Jonas Algot
1913-01-04
Mo
Östansjö
13475
Mårtensson
Jonas Anders
1873-12-24
Vilhelmina
Burgfjäll
13476
Mårtensson
Jonas Anton
1835-10-18
Umeå lands
Österteg
13477
Mårtensson
Jonas Arne
1934-04-21
Dorotea
Mårdsjö
13478
Mårtensson
Jonas Arvid
1877-03-12
Bodum
Bölen
13479
Mårtensson
Jonas Bruno
1925-07-02
Åsele
Hälla
13480
Mårtensson
Jonas Edvard
1855-05-09
Nordmaling
Ledusjö
13481
Mårtensson
Jonas Edvard
1920-10-06
Åsele
Kvällträsk
13482
Mårtensson
Jonas Erik
1855-09-07
Vilhelmina
Bengtestjärn
13483
Mårtensson
Jonas Helmer
1904-10-10
Dorotea
Långsele
13484
Mårtensson
Jonas Kristian
1886-06-10
Dorotea
Sörfors
13485
Mårtensson
Jonas Mikael
1959-02-02
Örebro län
Hallsberg
13486
Mårtensson
Jonas Nikanor
1898-01-24
Dorotea
Bergvattnet
13487
Mårtensson
Jonas Olof
1866-12-02
Åsele
Söråsele
13488
Mårtensson
Jonas Olof
1914-12-31
Anundsjö
Norrböle
13489
Mårtensson
Jonas Olof
1897-07-29
Stensele
Höglund
13490
Mårtensson
Jonas Olof
1916-06-05
Anundsjö
Norrböle
13491
Mårtensson
Jonas Vilhelm
1846-08-03
Lövånger
Näset
13492
Mårtensson
Jonatan
1796-11-29
Nordmaling
Sunnansjö
13493
Mårtensson
Jöns
1836-07-09
Ström
Ön
13494
Mårtensson
Jöns
1785-10-06
Ström
Lövberga
13495
Mårtensson
Jöns Emanuel
1911-07-19
Risbäck
Rissjön
13496
Mårtensson
Jöns Martin
1882-01-21
Ström
Sporrsjönäs
13497
Mårtensson
Kaj
1922-08-16
Ström
Storön
13498
Mårtensson
Kajsa
1927-06-14
Vilhelmina
Västanbäck
13499
Mårtensson
Karin Elisabet
1958-12-10
Arjeplog
Laisvall
13500
Mårtensson
Karl
1896-03-15
Frostviken
Gäddede
13501
Mårtensson
Karl
1844-09-25
Vilhelmina
Vilhelmina
13502
Mårtensson
Karl
1794-08-08
Sorsele
Gran
13503
Mårtensson
Karl
1830-11-14
Umeå lands
Klabböle
13504
Mårtensson
Karl Abraham
1818-08-26
Sorsele
Tväråträsk
13505
Mårtensson
Karl Arvid
1881-09-15
Härnösand
Härnösand
13506
Mårtensson
Karl August
1888-09-09
Vilhelmina
Stensele
13507
Mårtensson
Karl Axel
1934-04-20
Dorotea
Bellvik
13508
Mårtensson
Karl Edvard
1908-05-26
Åsele
Åkerberg
13509
Mårtensson
Karl Emil
1878-05-29
Själevad
Sörlungånger
13510
Mårtensson
Karl Erik
1920-07-14
Mo
Östansjö
13511
Mårtensson
Karl Erik
1829-05-19
Skellefteå lands
Hedesbyn
13512
Mårtensson
Karl Erik
1865-06-24
Bjurholm
Brån
13513
Mårtensson
Karl Fredrik
1847-11-18
Stensele
Blassan
13514
Mårtensson
Karl Fredrik
1828-01-18
Umeå lands
Klabböle
13515
Mårtensson
Karl Gustav
1930-08-17
Vilhelmina
Stensele Norra
13516
Mårtensson
Karl Gustav
1784-07-12
Degerfors
Degerfors
13517
Mårtensson
Karl Gustav Agaton
1910-02-05
Dorotea
Mårdsjö
13518
Mårtensson
Karl Gustav Gotte
1930-07-28
Åsele
Åsele
13519
Mårtensson
Karl Helmer
1877-06-02
Bjurholm
Balsjö
13520
Mårtensson
Karl Hjalmar
1903-04-22
Åsele
Åsele
13521
Mårtensson
Karl Ivar
1932-04-11
Vilhelmina
Västanbäck
13522
Mårtensson
Karl Johan
1879-06-21
Vilhelmina
Tjernäs
13523
Mårtensson
Karl Martin
1882-06-10
Fredrika
Berget
13524
Mårtensson
Karl Petter
1821-12-16
Umeå lands
Klabböle
13525
Mårtensson
Karl Sören
1936-06-12
Risbäck
Harrsjö
13526
Mårtensson
Karl Valter
1909-04-07
Ström
Gärdnäs
13527
Mårtensson
Karolina
1846-11-06
Umeå lands
Västerteg
13528
Mårtensson
Katarina
1907-09-12
Anundsjö
Norrflärke
13529
Mårtensson
Katarina Matilda
1887-08-30
Dorotea
Långsele
13530
Mårtensson
Klas Lennnart
1924-08-10
Vilhelmina
Stensele
13531
Mårtensson
Klas Yngve
1902-03-05
Åsele
Söråsele
13532
Mårtensson
Knut Alvar
1909-01-12
Åsele
Kvällträsk
13533
Mårtensson
Knut Aron
1904-01-14
Arnäs
Idbyn
13534
Mårtensson
Konrad
1827-11-12
Sorsele
Tväråträsk
13535
Mårtensson
Kristian
1855-03-21
Dorotea
Sörfors
13536
Mårtensson
Kristian Mattias Teofil
1906-10-13
Risbäck
Sörfors
13537
Mårtensson
Kristina
1902-09-19
Anundsjö
Norrflärke
13538
Mårtensson
Kristina
1885-09-29
Anundsjö
Seltjärn
13539
Mårtensson
Kristina
1883-07-11
Anundsjö
Seltjern
13540
Mårtensson
Kristina
1906-08-04
Åsele
Kvällträsk
13541
Mårtensson
Kristina
1891-09-05
Anundsjö
Sörmesunda
13542
Mårtensson
Kristoffer
1780 cirka
??
??
13543
Mårtensson
Kristoffer
1814-09-13
Åsele
Lomsjö
13544
Mårtensson
Kristoffer
1868-06-18
Anundsjö
Solberg
13545
Mårtensson
Kristoffer
1803-05-18
Anundsjö
Mellansel
13546
Mårtensson
Kristoffer
1859-02-13
Anundsjö
Österfannby
13547
Mårtensson
Kristoffer
1896-06-30
Anundsjö
Norrmesunda
13548
Mårtensson
Kristoffer
1820-02-28
Anundsjö
Kubbe
13549
Mårtensson
Kristoffer
1830-08-20
Björna
Långviken
13550
Mårtensson
Kristoffer
1826-09-28
Björna
Långviken
13551
Mårtensson
Kristoffer
1853-07-17
Anundsjö
Kubbe
13552
Mårtensson
Kristoffer
1886-04-16
Anundsjö
Aldertjärn
13553
Mårtensson
Kristoffer Olof
1848-10-20
Åsele
Åkerberget
13554
Mårtensson
Kristoffer Valfrid
1890-02-15
Anundsjö
Aldertjärn
13555
Mårtensson
Kurt Henning
1925-10-26
Vilhelmina
Stensele
13556
Mårtensson
Kurt Ove Ludvig
1930-07-23
Vännäs
Köping
13557
Mårtensson
König
1810-04-23
Sorsele
Gargnäs
13558
Mårtensson
Lars
1775-01-22
Anundsjö
Lappmarken
13559
Mårtensson
Lars
1803-11-08
Lycksele
Vapsten
13560
Mårtensson
Lars
1775-06-28
Nordmaling
Toböle
13561
Mårtensson
Lars
1770-08-03
Nysätra
Gumboda
13562
Mårtensson
Lars
1794-01-02
Nysätra
Kålaboda
13563
Mårtensson
Lars
1809-08-25
Anundsjö
Bredbyn
13564
Mårtensson
Lars
1787-11-27
Sorsele
Gran
13565
Mårtensson
Lars
1770 cirka
Lappmarken
Lappmarken
13566
Mårtensson
Lars
1785-05-04
Degerfors
Lappmarken
13567
Mårtensson
Lars Börje
1924-03-17
Dorotea
Långsele
13568
Mårtensson
Lars Johan
1844-05-07
Tåsjö
Tåsjö
13569
Mårtensson
Lars Johan
1842-07-20
Stensele
Gardnäs
13570
Mårtensson
Lars Johan
1795-01-30
Umeå lands
Gravmark
13571
Mårtensson
Lars Johan
1801-05-10
Finland
Vasa
13572
Mårtensson
Lars Mattias
1967-06-27
Stockholm
Hilleshög
13573
Mårtensson
Lars Olof
1937-11-10
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
13574
Mårtensson
Lars Petter
1824-04-11
Lycksele
Åskilje
13575
Mårtensson
Lena Margareta
1956-04-11
Puottaure
Puottaure
13576
Mårtensson
Leornard
1839-11-16
Lycksele
Vinliden
13577
Mårtensson
Levina Augusta
1916-03-16
Åsele
Åsele
13578
Mårtensson
Lilly Inga Britt
1927-10-08
Björna
Berg
13579
Mårtensson
Lisa
1924-10-03
Vilhelmina
Västanbäck
13580
Mårtensson
Lydia Brita Antonia
1916-03-11
Frostviken
Norrsjön
13581
Mårtensson
Magda Gunilla
1920-01-02
Mo
Östansjö
13582
Mårtensson
Magnus Alfred
1886-04-14
Älmhult
Älmhult
13583
Mårtensson
Magnus Anders
1867-11-10
Vilhelmina
Nyluspen
13584
Mårtensson
Maj Ejvor
1933-05-06
Åsele
Lomsjö
13585
Mårtensson
Margareta
1898-01-26
Anundsjö
Seltjärn
13586
Mårtensson
Margareta
1895-09-25
Anundsjö
Seltjärn
13587
Mårtensson
Margit Ingegärd
1922-10-09
Mo
Östansjö
13588
Mårtensson
Margit Irene
1922-08-17
Vilhelmina
Stensele
13589
Mårtensson
Maria Albertina
1891-03-22
Anundsjö
Aldertjärn
13590
Mårtensson
Maria Kristina Albertina
1890-02-26
Dorotea
Långsele
13591
Mårtensson
Martin
1913-04-16
Anundsjö
Österfanby
13592
Mårtensson
Martin
1899-03-02
Arnäs
Idbyn
13593
Mårtensson
Martin
1894-11-23
Arnäs
Idbyn
13594
Mårtensson
Martin Georg
1921-08-23
Åsele
Åsele
13595
Mårtensson
Martin Halvard
1910-05-12
Mo
Östansjö
13596
Mårtensson
Martin Helmer
1907-08-24
Risbäck
Sörfors
13597
Mårtensson
Martin Olof
1896-01-13
Ström
Gärdnäs
13598
Mårtensson
Martin Rudolf
1905-09-12
Åsele
Åsele
13599
Mårtensson
Mary
1930-11-17
Vilhelmina
Västanbäck
13600
Mårtensson
Mary Ademera
1922-03-04
Dorotea
Bergvattnet
13601
Mårtensson
Mary Elisabet
1923-12-20
Åsele
Kvällträsk
13602
Mårtensson
Matts
1790-08-16
Lycksele
Kattisavan
13603
Mårtensson
Matts
1782-04-18
Nordmaling
Bjerten
13604
Mårtensson
Matts Erik
1947-08-28
Vilhelmina
Nästansjö
13605
Mårtensson
Mikael
1799-01-04
Nordmaling
Bjurholm
13606
Mårtensson
Mikael Agustin
1869-02-04
Vilhelmina
Vikennäs
13607
Mårtensson
Mårten
1816-12-05
Fjällsjö
Orrnäs
13608
Mårtensson
Mårten
1804-09-21
Anundsjö
Kubbe
13609
Mårtensson
Mårten
1842-10-20
Tåsjö
Tåsjö
13610
Mårtensson
Mårten
1796
Vilhelmina
Siksjö
13611
Mårtensson
Mårten
1831-09-15
Nysätra
Klintsjön
13612
Mårtensson
Mårten
1849-01-13
Stensele
Blassan
13613
Mårtensson
Mårten
1820-05-31
Lycksele
Rusksele
13614
Mårtensson
Mårten
1831-05-20
Anundsjö
Kubbe
13615
Mårtensson
Mårten
1887-04-27
Mo
Östansjö
13616
Mårtensson
Mårten
1805-04-14
Anundsjö
Kubbe
13617
Mårtensson
Mårten
1930-04-02
Åsele
Lomsjö
13618
Mårtensson
Mårten
1803-08-20
Arnäs
Ravesta
13619
Mårtensson
Mårten
1926-01-18
Tärna
Strimasund
13620
Mårtensson
Mårten
1851-07-25
Åsele
Varpsjö
13621
Mårtensson
Mårten
1856-11-12
Dorotea
Häggås
13622
Mårtensson
Mårten
1776-06-20
Fjällsjö
Sil
13623
Mårtensson
Mårten
1913-11-02
Anundsjö
Norrböle
13624
Mårtensson
Mårten
1833-06-25
Anundsjö
Norrböle
13625
Mårtensson
Mårten
1845-04-22
Stensele
Långbäck
13626
Mårtensson
Mårten
1883-12-17
Anundsjö
Norrböle
13627
Mårtensson
Mårten
1857-08-04
Dorotea
Sörfors
13628
Mårtensson
Mårten
1894-01-28
Anundsjö
Myckelgensjö
13629
Mårtensson
Mårten
1885-03-23
Anundsjö
Myckelgensjö
13630
Mårtensson
Mårten
1800-11-02
Nordingrå
Mädan
13631
Mårtensson
Mårten
1854-04-19
Nysätra
Estermark
13632
Mårtensson
Mårten
1855-01-03
Anundsjö
Kubbe
13633
Mårtensson
Mårten
1789-05-13
Anundsjö
Seltjärn
13634
Mårtensson
Mårten
1855-01-03
Anundsjö
Brandkäl
13635
Mårtensson
Mårten
1883-12-03
Anundsjö
Österfannbyn
13636
Mårtensson
Mårten
1790-12-10
Anundsjö
Mellansel
13637
Mårtensson
Mårten
1888-09-15
Anundsjö
Mellansel
13638
Mårtensson
Mårten
1889-08-28
Anundsjö
Mellansel
13639
Mårtensson
Mårten
1890-02-02
Anundsjö
Österfanby
13640
Mårtensson
Mårten
1798-01-12
Anundsjö
Mellansel
13641
Mårtensson
Mårten
1858-04-17
Anundsjö
Tvärlandsböle
13642
Mårtensson
Mårten
1801-05-15
Anundsjö
Mellansel
13643
Mårtensson
Mårten
1806-10-06
Nysätra
Skäran
13644
Mårtensson
Mårten
1818-06-03
Anundsjö
Hädanberg
13645
Mårtensson
Mårten
1829-04-04
Anundsjö
Västergensjö
13646
Mårtensson
Mårten
1899-08-18
Anundsjö
Norrmesunda
13647
Mårtensson
Mårten
1867-03-12
Anundsjö
Solberg
13648
Mårtensson
Mårten
1805-09-15
Anundsjö
Österfannbyn
13649
Mårtensson
Mårten
1881-07-26
Anundsjö
Kubbe
13650
Mårtensson
Mårten
1878-07-09
Anundsjö
Vattugården
13651
Mårtensson
Mårten
1801-03-20
Anundsjö
Västergensjö
13652
Mårtensson
Mårten
1860-04-05
Anundsjö
Seltjärn
13653
Mårtensson
Mårten
1844-07-13
Anundsjö
Österfannby
13654
Mårtensson
Mårten
1911-01-22
Anundsjö
Vattugården
13655
Mårtensson
Mårten
1774-05-07
Sidensjö
Byvattnet
13656
Mårtensson
Mårten
1903-06-25
Anundsjö
Norrflärke
13657
Mårtensson
Mårten
1912-11-26
Anundsjö
Kubbe
13658
Mårtensson
Mårten
1824-08-03
Anundsjö
Västergensjö
13659
Mårtensson
Mårten
1832-08-03
Skellefteå lands
Tjärnliden
13660
Mårtensson
Mårten
1866-05-01
Johannesberg Skorped (Y)
13661
Mårtensson
Mårten
1846-09-18
Björna
Långviken
13662
Mårtensson
Mårten
1784-11-30
Arnäs
Indbyn
13663
Mårtensson
Mårten
1794-02-13
Arnäs
Trehörningsjö
13664
Mårtensson
Mårten
1838-12-16
Arnäs
Arnäs
13665
Mårtensson
Mårten
1811-05-29
Arnäs
Smedsbyn
13666
Mårtensson
Mårten
1770-10-16
Burträsk
Mjövattnet
13667
Mårtensson
Mårten
1807-10-09
Nordmaling
Bjurholm
13668
Mårtensson
Mårten
1806-03-13
Arnäs
Getingsta
13669
Mårtensson
Mårten
1813-07-22
Anundsjö
Västergensjö
13670
Mårtensson
Mårten
1797-10-11
Arnäs
Långvattnet
13671
Mårtensson
Mårten
1774-07-10
Nordmaling
Bredvik
13672
Mårtensson
Mårten
1820-02-28
Nordmaling
Baggård
13673
Mårtensson
Mårten
1793-10-08
Nordmaling
Bjerten
13674
Mårtensson
Mårten
1793
Degerfors
Hjuken
13675
Mårtensson
Mårten
1784-12-18
Nordmaling
Sunnansjö
13676
Mårtensson
Mårten
1785-11-29
Nordmaling
Djupsjö
13677
Mårtensson
Mårten
1817-03-23
Gideå
Svedje
13678
Mårtensson
Mårten
1773-01-14
Nordmaling
Sunnansjö
13679
Mårtensson
Mårten
1777-04-13
Arnäs
Hornön
13680
Mårtensson
Mårten
1800-07-15
Nordmaling
Agnäs
13681
Mårtensson
Mårten
1800-07-15
Lycksele
Åskilje
13682
Mårtensson
Mårten
1781-10-13
Nordmaling
Sunnansjö
13683
Mårtensson
Mårten
1780-06-04
Nysätra
Brände
13684
Mårtensson
Mårten
1910-03-01
Anundsjö
Norrflärke
13685
Mårtensson
Mårten
1818-09-08
Sorsele
Saxnäs
13686
Mårtensson
Mårten
1819
Lappmarken
Vapsten
13687
Mårtensson
Mårten
1790-01-05
Sorsele
Saxnäs
13688
Mårtensson
Mårten
1782-06-07
Anundsjö
Västergensjö
13689
Mårtensson
Mårten
1843-11-13
Anundsjö
Kubbe
13690
Mårtensson
Mårten
1881-03-30
Anundsjö
Seltjern
13691
Mårtensson
Mårten
1778-11-03
Arnäs
Arnäs
13692
Mårtensson
Mårten
1791-11-21
Nysätra
Kålaboda
13693
Mårtensson
Mårten
1854-03-11
Anundsjö
Seltjärn
13694
Mårtensson
Mårten
1814-01-19
Vilhelmina
Risträsk
13695
Mårtensson
Mårten
1826-11-13
Anundsjö
Seltjärn
13696
Mårtensson
Mårten
1796-03-02
Umeå lands
Gravmark
13697
Mårtensson
Mårten
1877-04-03
Anundsjö
Hädanberg
13698
Mårtensson
Mårten
1876
Själevad
Västergundsjö
13699
Mårtensson
Mårten
1781-12-26
Lycksele
Umbyn
13700
Mårtensson
Mårten
1881-04-15
Skorped
Önskan
13701
Mårtensson
Mårten
1786-12-04
Anundsjö
Hädanberg
13702
Mårtensson
Mårten
1887-01-22
Anundsjö
Norrflärke
13703
Mårtensson
Mårten
1843-05-16
Björna
Långviken
13704
Mårtensson
Mårten
1825-08-17
Anundsjö
Hädanberg
13705
Mårtensson
Mårten
1838-04-26
Umeå lands
Västerhiske
13706
Mårtensson
Mårten
1808-08-14
Umeå lands
Innertavle
13707
Mårtensson
Mårten
1775-10-19
Nysätra
Gumboda
13708
Mårtensson
Mårten
1798-07-24
Skog
Kläpp
13709
Mårtensson
Mårten
1856-07-12
Mo
Gala
13710
Mårtensson
Mårten
1817-07-15
Åsele
Lomsjö
13711
Mårtensson
Mårten Alexander
1891-11-15
Dorotea
Långsele
13712
Mårtensson
Mårten Alfred
1917-07-29
Åsele
Kvällträsk
13713
Mårtensson
Mårten Anton
1892-03-13
Anundsjö
Kubbe
13714
Mårtensson
Mårten Anton
1834-12-13
Lövånger
Näset
13715
Mårtensson
Mårten Daniel
1925-01-16
Åsele
Åsele
13716
Mårtensson
Mårten Edvard
1920-05-28
Åsele
Torvsjö
13717
Mårtensson
Mårten Einar
1901-10-11
Anundsjö
Hädanberg
13718
Mårtensson
Mårten Elof
1901-06-28
Ström
Gärdnäs
13719
Mårtensson
Mårten Enok
1829-01-02
Fredrika
Långbäcken
13720
Mårtensson
Mårten Erling
1916-06-27
Åsele
Kvällträsk
13721
Mårtensson
Mårten Evald
1877-08-08
Trehörningsjö
Kantsjö
13722
Mårtensson
Mårten Ferdinand
1906-01-12
Tåsjö
Tåsjö
13723
Mårtensson
Mårten Gunnar
1923-11-10
Anundsjö
Högtjäl
13724
Mårtensson
Mårten Gunnar
1918-10-15
Anundsjö
Kubbe
13725
Mårtensson
Mårten Gösta
1918-10-30
Anundsjö
Myckelgensjö
13726
Mårtensson
Mårten Hjalmar
1926-10-16
Anundsjö
Aldertjärn
13727
Mårtensson
Mårten Holmfrid
1914-04-22
Mo
Östansjö
13728
Mårtensson
Mårten Ireneus
1887-12-28
Dorotea
Sörfors
13729
Mårtensson
Mårten Kristian
1796-06-14
Lycksele
Örträsk
13730
Mårtensson
Mårten Ludvig
1885-07-11
Anundsjö
Brandtjäl
13731
Mårtensson
Mårten Luther
1824-01-21
Lycksele
Rusksele
13732
Mårtensson
Mårten Mikael
1850-03-12
Vilhelmina
Bengtestjärn
13733
Mårtensson
Mårten Petter
1841-05-07
Bodum
Bölen
13734
Mårtensson
Mårten Ragnar
1919-12-31
Anundsjö
Myckelgensjö
13735
Mårtensson
Mårten Teodor
1907-11-09
Risbäck
Rissjön
13736
Mårtensson
Mårten Valfrid
1854-07-31
Nordmaling
Baggård
13737
Mårtensson
Märta
1880-03-01
Anundsjö
Seltjern
13738
Mårtensson
Märta Emilia
1920-06-13
Dorotea
Långsele
13739
Mårtensson
Märta Irene
1936-03-12
Vilhelmina
Bäsksjö
13740
Mårtensson
Märta Maria
1907-10-02
Arnäs
Idbyn
13741
Mårtensson
Najma Kristina
1921-11-29
Mo
Östansjö
13742
Mårtensson
Nils
1847-06-11
Stensele
Långbäck
13743
Mårtensson
Nils
1777-08-15
Ström
Näset
13744
Mårtensson
Nils
1776
Åsele
Siksjö
13745
Mårtensson
Nils
1819-02-05
Sorsele
Ran
13746
Mårtensson
Nils
1878-03-01
Mo
Östansjö
13747
Mårtensson
Nils
1772-05-31
Fjällsjö
Bölen
13748
Mårtensson
Nils
1863-07-06
Dorotea
Häggås
13749
Mårtensson
Nils
1869-08-29
Anundsjö
Brandtjäl
13750
Mårtensson
Nils
1822-05-27
Anundsjö
Norrböle
13751
Mårtensson
Nils
1867-03-28
Anundsjö
Västergensjö
13752
Mårtensson
Nils
1857-12-22
Anundsjö
Mellansel
13753
Mårtensson
Nils
1796-03-26
Nysätra
Skäran
13754
Mårtensson
Nils
1800-11-21
Anundsjö
Österfannbyn
13755
Mårtensson
Nils
1837-11-20
Anundsjö
Hädanberg
13756
Mårtensson
Nils
1883-08-04
Anundsjö
Vattugården
13757
Mårtensson
Nils
1801-11-11
Anundsjö
Mellansel
13758
Mårtensson
Nils
1790-05-20
Nysätra
Skäran
13759
Mårtensson
Nils
1833-12-29
Umeå lands
Västerteg
13760
Mårtensson
Nils
1794-08-19
Sorsele
Gargnäs
13761
Mårtensson
Nils
1795-06-22
Lycksele
Åskilje
13762
Mårtensson
Nils
1804-01-03
Arnäs
Getingsta
13763
Mårtensson
Nils
1770-10-03
Nysätra
Nysätra
13764
Mårtensson
Nils
1771-01-24
Nordmaling
Bredvik
13765
Mårtensson
Nils
1815-08-03
Degerfors
Hjuken
13766
Mårtensson
Nils
1833-10-07
Nordmaling
Bredvik
13767
Mårtensson
Nils
1795-06-12
Anundsjö
Västergensjö
13768
Mårtensson
Nils
1771-04-11
Burträsk
Åsträsk
13769
Mårtensson
Nils
1787-11-22
Anundsjö
Västergensjö
13770
Mårtensson
Nils
1783-03-27
Nysätra
Brände
13771
Mårtensson
Nils
1818-09-06
Stensele
Ran
13772
Mårtensson
Nils
1783-03-16
Degerfors
Lappmarken
13773
Mårtensson
Nils
1813
Lycksele
Ran
13774
Mårtensson
Nils
1855-09-28
Anundsjö
Seltjärn
13775
Mårtensson
Nils
1784-06-28
Degerfors
Lappmarken
13776
Mårtensson
Nils
1820-07-02
Degerfors
Harrsele
13777
Mårtensson
Nils
1793-07-13
Nysätra
Trehörningen
13778
Mårtensson
Nils
1806-07-04
Nysätra
Klintsjön
13779
Mårtensson
Nils
1798-07-24
Skog
Kläpp
13780
Mårtensson
Nils
1808-02-01
Lövånger
Hötjärn
13781
Mårtensson
Nils
1827-03-07
Anundsjö
Norrböle
13782
Mårtensson
Nils
1797-03-02
Anundsjö
Västergensjö
13783
Mårtensson
Nils Folke
1914-10-31
Mo
Östansjö 4
13784
Mårtensson
Nils Gunnar
1921-03-18
Mo
Östansjö
13785
Mårtensson
Nils Ingemar
1887
Själevad
Västergundsjö
13786
Mårtensson
Nils Jakob
1865-08-16
Bodum
Orrnäs
13787
Mårtensson
Nils Jakob
1810-12-27
Bjurholm
Högås
13788
Mårtensson
Nils Johan
1918-01-05
Anundsjö
Norrböle
13789
Mårtensson
Nils Johan
1855-03-19
Jörn
Missenträsk
13790
Mårtensson
Nils Johan
1826-11-02
Bjurholm
Berg
13791
Mårtensson
Nils Johan
1796-09-17
Umeå lands
Sävar
13792
Mårtensson
Nils Johan
1816-11-08
Bygdeå
Åsjön
13793
Mårtensson
Nils Johannes
1838-06-24
Umeå lands
Västerteg
13794
Mårtensson
Nils Lage
1954-03-21
Åsele
Åsele
13795
Mårtensson
Nils Magnus
1816-03-29
Vilhelmina
Risträsk
13796
Mårtensson
Nils Martin
1897-12-06
Åsele
Lillögda
13797
Mårtensson
Nils Martin
1906-06-22
Mo
Flärke
13798
Mårtensson
Nils Mårten
1856-02-18
Gideå
Långviken
13799
Mårtensson
Nils Mårten
1849-10-11
Gideå
Långviken
13800
Mårtensson
Nils Mårten
1812
Lappmarken
Vapsten
13801
Mårtensson
Nils Olof
1810-01-12
Nysätra
Nysätra
13802
Mårtensson
Nils Olof
1817-06-16
Umeå lands
Gubböle
13803
Mårtensson
Nils Otto
1848-05-03
Tåsjö
Tåsjö
13804
Mårtensson
Nils Petter
1846-11-13
Stensele
Gardnäs
13805
Mårtensson
Nils Petter
1821-07-11
Lycksele
Rusksele
13806
Mårtensson
Nils Petter
1869-01-13
Trehörningsjö
Kantsjö
13807
Mårtensson
Nils Petter
1816-01-11
Nordmaling
Järnäs
13808
Mårtensson
Nils Petter
1780-12-18
Umeå lands
Sävar
13809
Mårtensson
Nils Petter
1806-08-12
Umeå lands
Innertavle
13810
Mårtensson
Nils Petter
1809-05-01
Umeå lands
Gravmark
13811
Mårtensson
Nils Petter
1798-11-05
Umeå lands
Gravmark
13812
Mårtensson
Nils Petter
1790-07-23
Degerfors
Degerfors
13813
Mårtensson
Nils Valfrid
1903-09-13
Anundsjö
Seltjärn
13814
Mårtensson
Nils Vallentin
1891-01-28
Björna
Mattarbodum
13815
Mårtensson
Ola Leonard
1891-09-27
Frostviken
Håkafot
13816
Mårtensson
Olle
1921-09-29
Vilhelmina
Västanbäck
13817
Mårtensson
Olof
1824-08-01
Ström
Stamsele
13818
Mårtensson
Olof
1874-01-07
Ström
Gårdnäs
13819
Mårtensson
Olof
1812-02-07
Fjällsjö
Orrnäs
13820
Mårtensson
Olof
1792-05-10
Föllinge
Skärvången
13821
Mårtensson
Olof
1806-03-02
Arnäs
Ravesta
13822
Mårtensson
Olof
1831-05-07
Hammerdal
Hammerdal
13823
Mårtensson
Olof
1897-09-04
Hammerdal
Sikås
13824
Mårtensson
Olof
1836-11-26
Lövånger
Näset
13825
Mårtensson
Olof
1782-10-21
Själevad
Hanabäck
13826
Mårtensson
Olof
1781-12-26
Anundsjö
Hädanberg
13827
Mårtensson
Olof
1824-06-15
Anundsjö
Bredbyn
13828
Mårtensson
Olof
1802-10-23
Nysätra
Klingsjön
13829
Mårtensson
Olof
1886-08-10
Anundsjö
Norrmesunda
13830
Mårtensson
Olof
1798-08-22
Nysätra
Klingsjön
13831
Mårtensson
Olof
1857-09-10
Anundsjö
Brandkäl
13832
Mårtensson
Olof
1797-03-21
Nysätra
Klingsjön
13833
Mårtensson
Olof
1772-10-13
Anundsjö
Hädanberg
13834
Mårtensson
Olof
1825-02-21
Vilhelmina
Risträsk
13835
Mårtensson
Olof
1807-06-26
Anundsjö
Österfannbyn
13836
Mårtensson
Olof
1868-11-11
Anundsjö
Norrmesunda
13837
Mårtensson
Olof
1857-01-06
Anundsjö
Kubbe
13838
Mårtensson
Olof
1844-11-22
Anundsjö
Kubbe
13839
Mårtensson
Olof
1813-03-14
Anundsjö
Kubbe
13840
Mårtensson
Olof
1878-10-05
Anundsjö
Kubbe
13841
Mårtensson
Olof
1891-08-27
Anundsjö
Tvärlandsböle
13842
Mårtensson
Olof
1889-03-25
Anundsjö
Hädanberg
13843
Mårtensson
Olof
1863-08-13
Anundsjö
Kubbe
13844
Mårtensson
Olof
1841-03-02
Ström
Hillsand
13845
Mårtensson
Olof
1794-04-06
Nordmaling
Agnäs
13846
Mårtensson
Olof
1773-11-27
Nordmaling
Håknäs
13847
Mårtensson
Olof
1807-06-20
Nordmaling
Baggård
13848
Mårtensson
Olof
1808-07-23
Anundsjö
Kubbe
13849
Mårtensson
Olof
1773-01-01
Nordmaling
Toböle
13850
Mårtensson
Olof
1801-10-06
Nordmaling
Högås
13851
Mårtensson
Olof
1773-08-11
Nysätra
Nysätra
13852
Mårtensson
Olof
1771-01-30
Arnäs
Hornön
13853
Mårtensson
Olof
1779-09-19
Nordmaling
Djupsjö
13854
Mårtensson
Olof
1798-02-08
Lycksele
Örträsk
13855
Mårtensson
Olof
1780-02-16
Nordmaling
Genberg
13856
Mårtensson
Olof
1792-04-08
Arnäs
Trehörningen
13857
Mårtensson
Olof
1892-09-16
Anundsjö
Högtjäl
13858
Mårtensson
Olof
1897-02-05
Anundsjö
Kubbe
13859
Mårtensson
Olof
1886-07-14
Anundsjö
Seltjern
13860
Mårtensson
Olof
1829-12-18
Anundsjö
Hädanberg
13861
Mårtensson
Olof
1861-11-28
Anundsjö
Seltjärn
13862
Mårtensson
Olof
1810-02-14
Själevad
Västerbacke
13863
Mårtensson
Olof
1825-10-07
Lycksele
Åskilje
13864
Mårtensson
Olof
1813-05-18
Anundsjö
Bredbyn
13865
Mårtensson
Olof
1807-10-03
Nysätra
Klintsjön
13866
Mårtensson
Olof
1778-11-17
Graninge
Graninge bruk
13867
Mårtensson
Olof
1860-03-03
Anundsjö
Brattsjö
13868
Mårtensson
Olof
1806-11-23
Umeå lands
Gunnismark
13869
Mårtensson
Olof
1908-06-25
Anundsjö
Österfanby
13870
Mårtensson
Olof
1875-05-04
Björna
Nyliden
13871
Mårtensson
Olof
1790-09-29
Umeå lands
Sävar
13872
Mårtensson
Olof
1778-01-26
Nysätra
Brände
13873
Mårtensson
Olof
1781-01-05
Anundsjö
Mellansel
13874
Mårtensson
Olof
1833
Norge
Saltdal, Leirjordfall
13875
Mårtensson
Olof Alfred
1882-01-31
Björna
Björna
13876
Mårtensson
Olof Allan
1920-02-09
Anundsjö
Myckelgensjö
13877
Mårtensson
Olof August
1882-01-22
Björna
Leding
13878
Mårtensson
Olof Bertil
1926-12-10
Dorotea
Mårdsjö
13879
Mårtensson
Olof Daniel
1844-06-20
Vilhelmina
Bengtestjärn
13880
Mårtensson
Olof Daniel
1844-05-23
Åsele
Borgsjö
13881
Mårtensson
Olof Edvard
1835-12-15
Åsele
Forsnäs
13882
Mårtensson
Olof Edvard
1869-03-01
Bjurholm
Balsjö
13883
Mårtensson
Olof Gunnar
1911-08-18
Anundsjö
Seltjärn
13884
Mårtensson
Olof Harry
1916-03-28
Mo
Östansjö
13885
Mårtensson
Olof Henning
1911-07-12
Mo
Östansjö
13886
Mårtensson
Olof Ingemar
1901-08-29
Dorotea
Bergvattnet
13887
Mårtensson
Olof Oskar
1870-09-07
Bjurholm
Balsjö
13888
Mårtensson
Olof Petter
1860-03-01
Dorotea
Påtas
13889
Mårtensson
Olof Petter
1781-10-02
Nysätra
Brände
13890
Mårtensson
Olof Petter Martin
1887-05-10
Fjällsjö
Sihl
13891
Mårtensson
Olof Viktor
1902-03-23
Mo
Flärke
13892
Mårtensson
Oskar
1862-01-19
Dorotea
Sörfors
13893
Mårtensson
Oskar
1860-06-10
Skellefteå lands
Dalbäck
13894
Mårtensson
Oskar
1902-08-04
Björna
Leding
13895
Mårtensson
Oskar
1898-12-01
Björna
Leding
13896
Mårtensson
Oskar Arvid
1896-06-14
Dorotea
Bergvattnet
13897
Mårtensson
Oskar Bruno Alexius
1937-06-25
Tärna
Tärna
13898
Mårtensson
Oskar Kristian Sören
1911-02-12
Risbäck
Lillånäset
13899
Mårtensson
Paul Johan
1826-12-12
Vilhelmina
Risträsk
13900
Mårtensson
Per
1815-05-25
Nysätra
Klintsjön
13901
Mårtensson
Per
1836-01-08
Själevad
Norr Lungånger
13902
Mårtensson
Per
1859-02-06
Dorotea
Sörfors
13903
Mårtensson
Per
1858-02-03
Dorotea
Häggås
13904
Mårtensson
Per
1832-09-03
Anundsjö
Kubbe
13905
Mårtensson
Per
1830-04-01
Bygdeå
Åsjön
13906
Mårtensson
Per
1861-12-08
Anundsjö
Västergensjö
13907
Mårtensson
Per
1847-07-15
Anundsjö
Österfannby
13908
Mårtensson
Per
1786-02-17
Anundsjö
Västergensjö
13909
Mårtensson
Per
1907-06-12
Anundsjö
Östergensjö
13910
Mårtensson
Per
1890-09-09
Anundsjö
Myckelgensjö
13911
Mårtensson
Per
1820-09-06
Vilhelmina
Risträsk
13912
Mårtensson
Per
1815-02-25
Anundsjö
Yttersel
13913
Mårtensson
Per
1859-04-22
Skorped
Johannisberg
13914
Mårtensson
Per
1850-10-26
Anundsjö
Brandkäl
13915
Mårtensson
Per
1841-01-01
Sorsele
Ran Norska
13916
Mårtensson
Per
1778-12-21
Arnäs
Sörgidsjö
13917
Mårtensson
Per
1799-10-15
Nordmaling
Högås
13918
Mårtensson
Per
1774-12-06
Burträsk
Bodbyn
13919
Mårtensson
Per
1867-04-15
Trehörningsjö
Trehörningsjö
13920
Mårtensson
Per
1804-07-10
Nordmaling
Balfors
13921
Mårtensson
Per
1833-06-20
Bygdeå
Åsjön
13922
Mårtensson
Per
1838-12-27
Bygdeå
Åsjön
13923
Mårtensson
Per
1808-04-29
Arnäs
Getingsta
13924
Mårtensson
Per
1793-09-21
Lycksele
Örträsk
13925
Mårtensson
Per
1782-01-14
Nordmaling
Djupsjö
13926
Mårtensson
Per
1780-05-15
Arnäs
Hornön
13927
Mårtensson
Per
1800-07-27
Arnäs
Långvattnet
13928
Mårtensson
Per
1778-03-20
Burträsk
Bygdeträsk
13929
Mårtensson
Per
1779-04-03
Nysätra
Nybyn
13930
Mårtensson
Per
1834-01-10
Nordmaling
Djupsjö
13931
Mårtensson
Per
1779-06-24
Nysätra
Brände
13932
Mårtensson
Per
1830-12-05
Anundsjö
Seltjärn
13933
Mårtensson
Per
1782-01-04
Umeå lands
Sävar
13934
Mårtensson
Per
1797-11-28
Umeå lands
Ön
13935
Mårtensson
Per
1815-01-30
Åsele
Långvattnet
13936
Mårtensson
Per
1818-05-25
Anundsjö
Kubbe
13937
Mårtensson
Per
1816-10-18
Anundsjö
Kubbe
13938
Mårtensson
Per
1848-03-01
Nordmaling
Djupsjö
13939
Mårtensson
Per
1795-09-25
Bygdeå
Överklinten
13940
Mårtensson
Per
1898-10-09
Anundsjö
Kubbe
13941
Mårtensson
Per
1892-09-16
Anundsjö
Högtjäl
13942
Mårtensson
Per
1800-02-20
Umeå lands
Sävar
13943
Mårtensson
Per
1781
Skellefteå lands
Skellefteå lands
13944
Mårtensson
Per Alfred
1869-02-28
Åsele
Söråsele
13945
Mårtensson
Per August
1859-05-08
Nordmaling
Håknäs
13946
Mårtensson
Per Edvin
1914-07-15
Anundsjö
Hädanberg
13947
Mårtensson
Per Elias Vilhelm
1882-07-08
Dorotea
Långsele
13948
Mårtensson
Per Emanuel
1884-07-30
Frostviken
Håkafot
13949
Mårtensson
Per Erik
1844-08-05
Arnäs
Tävra
13950
Mårtensson
Per Erik Mauritz
1957-07-14
Vilhelmina
Tresund
13951
Mårtensson
Per Jakob
1864-10-16
Åsele
Solberg
13952
Mårtensson
Per Johan
1839-12-29
Stensele
Långbäck
13953
Mårtensson
Per Johan
1840-11-24
Stensele
Kaskelougt
13954
Mårtensson
Per Magnus
1961-01-15
Örebro län
Katrineholm
13955
Mårtensson
Per Mårten
1834-01-26
Umeå lands
Ön
13956
Mårtensson
Per Olof
1913-02-20
Tåsjö
Backsvedjan
13957
Mårtensson
Per Olof
1825-05-10
Lycksele
Rusele
13958
Mårtensson
Per Olof
1839-12-21
Stensele
Kaskeluot
13959
Mårtensson
Per Oskar
1879-12-06
Stensele
Fjällsjö
13960
Mårtensson
Per Otto
1922-07-20
Anundsjö
Norrböle
13961
Mårtensson
Per Rolf
1923-01-08
Anundsjö
Myckelgensjö
13962
Mårtensson
Peter
1794-09-21
Bygdeå
Överklinten
13963
Mårtensson
Petrus
1878-06-23
Anundsjö
Myckelgensjö
13964
Mårtensson
Petrus
1895-08-01
Mo
Backe
13965
Mårtensson
Petter Reinhold
1883-02-11
Vilhelmina
Stensele Norra
13966
Mårtensson
Pål
1774-11-09
Nordmaling
Djupsjö
13967
Mårtensson
Pål
1779
Arjeplog
Arjeplog
13968
Mårtensson
Ragna Dagny Mariana
1908-04-04
Frostviken
Norrsjön
13969
Mårtensson
Ragnar Ottomar
1915-09-10
Dorotea
Långsele
13970
Mårtensson
Ragnhild Katarina
1919-11-12
Vilhelmina
Västanbäck
13971
Mårtensson
Rikard
1918-06-22
Tåsjö
Backsvedjan
13972
Mårtensson
Rolf Erik
1921-10-22
Åsele
Åsele
13973
Mårtensson
Rosa Gunhild Teresi
1915-06-24
Dorotea
Avaträsk
13974
Mårtensson
Runa Ingegerd Alexandra
1925-02-17
Frostviken
Norrsjön
13975
Mårtensson
Rut Alma Angneta
1913-05-23
Frostviken
Norrsjön
13976
Mårtensson
Rut Gunhild Margareta
1913-07-04
Risbäck
Lillånäset
13977
Mårtensson
Rut Ingegärd
1927-12-20
Björna
Leding
13978
Mårtensson
Sally Maria
1923-09-20
Vilhelmina
Fianberg
13979
Mårtensson
Salomon
1849-06-04
Anundsjö
Norrflärke
13980
Mårtensson
Salomon
1792-06-17
Anundsjö
Hädanberg
13981
Mårtensson
Salomon
1819-01-21
Anundsjö
Västergensjö
13982
Mårtensson
Salomon
1851-12-17
Anundsjö
Norrflärke
13983
Mårtensson
Samuel
1792-04-28
Lycksele
Örträsk
13984
Mårtensson
Samuel
1822-09-23
Åsele
Långvattnet
13985
Mårtensson
Sara Adele
1905-02-24
Ström
Gärdnäs
13986
Mårtensson
Sara Elly
1925-12-06
Mo
Östansjö
13987
Mårtensson
Sara Gunhild
1918-06-26
Mo
Östansjö
13988
Mårtensson
Sara Johanna
1969-12-31
Stockholm
Skå
13989
Mårtensson
Sara Maria
1885-01-20
Själevad
Västergundsjö
13990
Mårtensson
Sara Martina
1909-01-09
Mo
Östansjö
13991
Mårtensson
Sara Ragnild Adelia
1903-04-03
Ström
Gärdnäs
13992
Mårtensson
Segrid Brita
1898-01-30
Dorotea
Risbäck
13993
Mårtensson
Selma Ingeborg
1939-02-20
Vilhelmina
Tresund
13994
Mårtensson
Seth Hilliard
1901-12-16
Vilhelmina
Västanbäck
13995
Mårtensson
Signe
1901-02-26
Arnäs
Idbyn
13996
Mårtensson
Signe Amalia
1910-01-30
Bodum
Bölen
13997
Mårtensson
Signe Maria
1918-06-12
Anundsjö
Aldertjärn
13998
Mårtensson
Sigrid Amanda
1907-04-18
Anundsjö
Hädanberg
13999
Mårtensson
Sigrid Margareta
1926-04-05
Vilhelmina
Vilhelmina
14000
Mårtensson
Sigvard
1921-05-01
Anundsjö
Österfanby
14001
Mårtensson
Siv
1932-10-13
Vilhelmina
Skog
14002
Mårtensson
Siv Maud
1923-12-18
Ström
Storön
14003
Mårtensson
Sixten Alexander
1899-05-04
Dorotea
Bergvattnet
14004
Mårtensson
Sjul
1822-12-15
Sorsele
Gran
14005
Mårtensson
Stefan
1776-06-14
Burträsk
Bursiljum
14006
Mårtensson
Sten Sture
1932-10-11
Dorotea
Mårdsjö
14007
Mårtensson
Stig Eskil
1928-07-09
Dorotea
Mårdsjö
14008
Mårtensson
Stina
1923-03-05
Vilhelmina
Västanbäck
14009
Mårtensson
Sune
1921-10-18
Frostviken
Frostviken
14010
Mårtensson
Svea Kristina
1921-07-19
Anundsjö
Tjärn
14011
Mårtensson
Sven
1772-01-01
Ström
Näset
14012
Mårtensson
Sven
1887-04-27
Mo
Östansjö
14013
Mårtensson
Sven
1790-02-27
Anundsjö
Västergensjö
14014
Mårtensson
Sven
1785-04-25
Anundsjö
Mellansel
14015
Mårtensson
Sven
1822-03-26
Anundsjö
Seltjärn
14016
Mårtensson
Sven
1854-06-17
Anundsjö
Kubbe
14017
Mårtensson
Sven
1830-03-03
Anundsjö
Risbäck
14018
Mårtensson
Sven
1855-06-23
Anundsjö
Österfannbyn
14019
Mårtensson
Sven
1791-01-03
Anundsjö
Sörmesunda
14020
Mårtensson
Sven
1897-12-22
Anundsjö
Norrflärke
14021
Mårtensson
Sven
1869-02-09
Anundsjö
Östergensjö
14022
Mårtensson
Sven
1854-01-08
Anundsjö
Tvärlandsböle
14023
Mårtensson
Sven
1820-11-17
Anundsjö
Seltjärn
14024
Mårtensson
Sven
1887-02-14
Anundsjö
Rödvattnet
14025
Mårtensson
Sven
1802-05-13
Anundsjö
Österfannbyn
14026
Mårtensson
Sven
1865-07-16
Anundsjö
Storborgaren
14027
Mårtensson
Sven
1876-01-30
Anundsjö
Vattugården
14028
Mårtensson
Sven
1800-02-02
Anundsjö
Västergensjö
14029
Mårtensson
Sven
1806-07-04
Anundsjö
Yttersel
14030
Mårtensson
Sven
1872-07-08
Själevad
Västergundsjö
14031
Mårtensson
Sven
1870-01-25
Anundsjö
Högtjäl
14032
Mårtensson
Sven
1772-11-29
Anundsjö
Kubbe
14033
Mårtensson
Sven Erik
1924-09-26
Mo
Östansjö
14034
Mårtensson
Sven Holger
1916-10-05
Mo
Östansjö
14035
Mårtensson
Sven Kristoffer
1921-07-22
Anundsjö
Norrböle
14036
Mårtensson
Syrene Margareta
1916-03-25
Dorotea
Bergvattnet
14037
Mårtensson
Syster Inger
1909-11-07
Åsele
Torvsjö
14038
Mårtensson
Titus
1871-05-20
Dorotea
Sörfors
14039
Mårtensson
Tor
1953-09-12
Vilhelmina
Skog
14040
Mårtensson
Tora Elisabet
1928-12-22
Vilhelmina
Västanbäck
14041
Mårtensson
Tore Birger
1929-04-01
Vilhelmina
Myrheden
14042
Mårtensson
Tyko Valentin
1893-04-24
Björna
Mattarbodum
14043
Mårtensson
Tyra Kristina
1908-10-25
Anundsjö
Seltjärn
14044
Mårtensson
Ulf Gustav
1957-09-24
Vilhelmina
Stensele
14045
Mårtensson
Ulla Margret
1948-05-14
Åsele
Åsele
14046
Mårtensson
Uno Viktor Alexius
1915-07-24
Tärna
Vilasund
14047
Mårtensson
Valdemar
1918-08-21
Mo
Östansjö
14048
Mårtensson
Viking
1938-03-25
Dorotea
Mårdsjö
14049
Mårtensson
Viktor Vilhelm
1912-03-22
Dorotea
Långsele
14050
Mårtensson
Vilma Ingegerd
1915-02-21
Vilhelmina
Västanbäck
14051
Mårtensson
Vivi-Ann
1933-06-03
Dorotea
Mårdsjö
14052
Mårtensson
Vivi-Ann
1953-01-04
Vilhelmina
Stensele
14053
Mårtensson
Zakarias
1861-01-16
Johannesberg Skorped (Y)
14054
Mårtensson
Zakris
1774-06-04
Ström
Näset
14055
Mårtensson
Zakris
1783-12-17
Anundsjö
Hädanberg
14056
Mårtensson
Zakris
1776-04-24
Burträsk
Bygdeträsk
14057
Mårtensson
Åke
1924-05-08
Tärna
Strimasund
14058
Mårtensson
Östen
1770-11-21
Nordmaling
Djupsjö
14059
Mårtensson
Östen
1802-11-04
Själevad
Västerbacke
14060
Mårtensson Byström
Sven
1893-12-29
Anundsjö
Norrmesunda
14061
Mårtensson Gavelin
Erik Olof
1919-10-31
Dorotea
Avaträsk
14062
Mårtensson Hällqvist
Jonas Olof
1858-06-09
Vilhelmina
Andersmark
14063
Mårtensson Hällqvist
Karl Oskar
1873-11-16
Vilhelmina
Tjäl
14064
Mårtensson Hällqvist
Mårten August
1855-05-23
Vilhelmina
Andersmark
14065
Mårtensson Hällqvist
Per Erik
1849-02-22
Vilhelmina
Andersmark
14066
Mårtensson Lindgren
Magnus Alfred
1874-01-01
Vilhelmina
Vikenvik
14067
Mårtensson Martin
Jonas August
1879-08-04
Vilhelmina
Vikennäs
14068
Mårtensson Mattlin
Erik
1775-04-01
Finland
Oravais
14069
Mårtensson Sandin
Jonas
1796-07-26
Nordingrå
Själand 4:2
14070
Mårtensson Wallgren
Nils Amandus
1853-10-22
Åsele
Varpsjö
14071
Mårtinsson
Nils Johan
1820-02-04
Burträsk
Bygdeträsk
14072
Mårtzen
Anna
1917-02-05
Vilhelmina
Kyrkbyn
14073
Mårtzen
Elsa Erene
1925-05-18
Vilhelmina
Vilhelmina
14074
Mårtzen
Elsa Kristina
1920-07-06
Vilhelmina
Vilhelmina
14075
Mårtzen
Karl Runo
1918-05-10
Vilhelmina
Kyrkbyn
14076
Mårtzen
Lars Runo
1944-05-13
Vilhelmina
Vilhelmina
14077
Mårtzen
Lotten Margareta
1936-06-05
Vilhelmina
Vilhelmina
14078
Mårtzen
Maud Mariann
1938-11-30
Härnösand
Härnösand
14079
Mårtzen
Nils Egon
1937-03-15
Vilhelmina
Vilhelmina
14080
Mårtzen
Nils Östen
1917-02-05
Vilhelmina
Kyrkbyn
14081
Mårtzen
Sven Emil
1916-02-09
Vilhelmina
Vilhelmina
14082
Mårtzen
Sven Mårten
1935-01-08
Vilhelmina
Vilhelmina
14083
Mårtzen
Tor Helge
1922-09-09
Vilhelmina
Vilhelmina
14084
Mårtzen Mårtensson
Seth Robert
1886-08-15
Vilhelmina
Stensele
14085
Måsa Tomasson
Tomas
1823-06-06
Vilhelmina
Marsfjäll
14086
Mått Sjulsson
Sjul
1827-03-22
Arvidsjaur
Nallejaur
14087
Mähler
Alma Margareta
1898-12-16
Skorped
Lännäs
14088
Mähler
Anders Peter
1858-01-06
Resele
Norrtannflo
14089
Mähler
Anna
1792-07-14
Sollefteå
Bruket
14090
Mähler
Anna Helena
1818-10-16
Resele
Yttersel
14091
Mähler
Anna Kristina
1859-08-30
Resele
Norrtannflo
14092
Mähler
Anna Magdalena
1887-02-05
Skorped
Lännäs
14093
Mähler
Anna Magdalena
1866-02-19
Ådals-Liden
Svanåsen
14094
Mähler
August
1900-01-28
Ådals-Liden
Svanåsen
14095
Mähler
Barbro Elisabet
1806-03-28
Sollefteå
Sollefteå Bruk
14096
Mähler
Barbro Elisabet
1822-10-26
Resele
Norrtannflo
14097
Mähler
Brita Elisabet
1896-08-25
Ådals-Liden
Svanåsen
14098
Mähler
Erik Petter
1890-06-08
Ådals-Liden
Svanåsen
14099
Mähler
Fanny Margarerta
1906-06-12
Resele
Resele
14100
Mähler
Gunhild Maria
1919-07-12
Anundsjö
Degersjöberg
14101
Mähler
Helena
1795-03-16
Sollefteå
Bruket
14102
Mähler
Hulda Magdalena
1895-02-27
Ådals Liden
Ådals Liden
14103
Mähler
Ingrid Viola
1915-07-06
Anundsjö
Degersjö
14104
Mähler
Jakob
1904-01-25
Anundsjö
Anundsjö
14105
Mähler
Jakob Alfred
1893-09-30
Skorped
Lännäs
14106
Mähler
Johan
1786-02-12
Sollefteå
Bruket
14107
Mähler
Johan Alfred
1891-08-02
Ådals-Liden
Svanåsen
14108
Mähler
Johan Jakob
1857-08-08
Junsele
Degersjöberget
14109
Mähler
Johan Olof
1864-04-06
Resele
Resele
14110
Mähler
Karl August
1872-01-29
Ådals-Liden
Svanåsen
14111
Mähler
Karl Bertil
1930-05-28
Resele
Resele
14112
Mähler
Karl Fredrik
1826-10-19
Resele
Norrtannflo
14113
Mähler
Karl Fredrik
1790-05-03
Sollefteå
Sollefteå Bruk
14114
Mähler
Karl Fredrik
1790-05-03
Sollefteå
Bruket
14115
Mähler
Karl Hillbert
1909-08-01
Resele
Resele
14116
Mähler
Karl Markus
1893-03-07
Ådals-Liden
Svanåsen
14117
Mähler
Karl Olof
1856-05-19
Resele
Norrtannflo
14118
Mähler
Karolina
1854-01-21
Resele
14119
Mähler
Katarina Brita
1860-11-19
Junsele
Degersjöberget
14120
Mähler
Kristina Margareta
1821-01-28
Resele
Norrtannflo
14121
Mähler
Margareta Dorotea
1861-12-30
Ådals-Liden
Svanåsen
14122
Mähler
Margreta
1784-05-01?
Sollefteå
Bruket
14123
Mähler
Margreta
1772-03-01
Sollefteå
Sollefteå Bruk
14124
Mähler
Margreta Johanna
1869-06-25
Ådals-Liden
Svanåsen
14125
Mähler
Maria Nikolina
1902-02-28
Ådals-Liden
Svanåsen
14126
Mähler
Markus
1863-08-21
Junsele
Degersjöberg
14127
Mähler
Markus
1788-02-03
Sollefteå
Bruket
14128
Mähler
Märta
1801-04-05
Sollefteå Bruk (Y)
14129
Mähler
Märta Brita
1824-09-11
Resele
Norrtannflo
14130
Mähler
Märta Helena
1850-08-04
Resele
Norrtannflo
14131
Mähler
Nils
1809-04-14
Sollefteå Bruk (Y)
14132
Mähler
Nils Algot
1898-07-21
Ådals-Liden
Svanåsen
14133
Mähler
Oskar Andreas
1905-04-18
Ådals-Liden
Svanåsen
14134
Mähler
Otto Emanuel
1901-01-23
Ådals-Liden
Svanåsen
14135
Mähler
Per Erik
1822-05-12
Ed
Formo
14136
Mähler
Sara
1803-12-20
Sollefteå Bruk (Y)
14137
Mähler
Signe Maria
1913-11-15
Anundsjö
Degersjöberg
14138
Mähler Persson
Erik Petter
1855-08-05
Junsele
Degersjöberget
14139
Mähler Strindlund
Johan
1776-09-28
Sollefteå
Sollefteå Bruk
14140
Mäler
Anna Margareta
1877-07-22
Ådalsliden
Ådalsliden
14141
Mäler
Beda Karolina
1913-05-07
Fredrika
Klippen
14142
Mäler
Brita Helena
1834-05-29
Långsele
Nässe
14143
Mäler
Ebba Maria
1912-02-26
Fredrika
Tallsjö
14144
Mäler
Ida Margareta
1920-09-26
Fredrika
Tallsjö
14145
Mäler
Ingrid Augusta
1918-12-08
Fredrika
Tallsjö
14146
Mäler
Karl Fredrik
1812-06-03
Ed
Forsmo
14147
Mäler
Karl Gösta
1914-08-15
Fredrika
Tallsjö
14148
Mäler
Markus
1788-02-03
Sollefteå
Sollefteå bruk
14149
Mäler
Nils Abraham
1875-02-01
Ådalsliden
Ådalsliden
14150
Mäler
Nils Folke
1916-12-15
Fredrika
Tallsjö
14151
Mässing
Maria Ottiia
1872-02-02
Hässjö
Hässjö
14152
Määnpää
Helge Valdemar
1925-04-21
Robertsfors
Robertsfors
14153
Määnpää
Johan Kristian
1896-02-13
Finland
Gamla karleby
14154
Määnpää
Sara Vilhelmina
1923-03-07
Robertsfors
Robertsfors
14155
Mö Persson
Per
1782
??
??
14156
Möllberg
Maria Katarina
1798-07-31
Stockholm?
Stockholm?
14157
Möllbrink
Harald Magnus
1910-03-12
Holmsund
Holmsund
14158
Möllbrink
Kjell Olof Hartvig
1936-05-10
Holmsund
Lövön
14159
Möller
Amalia Johanna
1883-06-15
Nordmaling
Rundvik
14160
Möller
Anders Hilding
1905-10-04
Degerfors
Degerfors
14161
Möller
Anna
1819-04-25
Nordmaling
Lögdeå
14162
Möller
Anna Gunborg Viola
1915-10-06
Nordmaling
Lögdeå
14163
Möller
Anna Katarina
1847-12-06
Grundsunda
Ava
14164
Möller
Anna Matilda
1871-12-08
Nordmaling
Lögdeå
14165
Möller
Anna Märta Karolina
1925-09-08
Nordmaling
Ava
14166
Möller
Augusta Charlotta
1833-01-07
Umeå stads
Umeå stad
14167
Möller
Berta Amalia
1901-01-18
Nordmaling
Lögdeå
14168
Möller
Berta Karolina
1907-06-18
Jörn
Jörn
14169
Möller
Brita Aurora
1830-01-28
Umeå stads
Umeå stad
14170
Möller
Dagny Maria
1903-11-05
Gällivari
Gällivari
14171
Möller
Edit Adele
1903-08-17
Degerfors
Degerfors
14172
Möller
Emma Kristina
1884-07-23
Nordmaling
Rönnholm
14173
Möller
Erik August
1847-02-04
Bjurholm
Vitvattnet
14174
Möller
Erik Gustav
1826-05-24
Nordmaling
Lögdeå
14175
Möller
Erik Olof
1853-08-04
Nordmaling
Lögdeå
14176
Möller
Erik Reinhold
1828-09-26
Umeå stads
Umeå stad
14177
Möller
Erika Katarina
1862-09-06
Nordmaling
Lögdeå
14178
Möller
Ester Maria
1893-09-06
Nordmaling
Ava
14179
Möller
Evy Linnea
1909-12-29
Vännäs
Nyby
14180
Möller
Filip Anders Alfred
1916-01-03
Nordmaling
Lögdeå
14181
Möller
Frideborg Johanna
1911-10-19
Vännäs
Vännäs
14182
Möller
Frits Severin
1894-10-23
Nordmaling
Ava
14183
Möller
Gabriel Edvard
1774
Umeå stads
Umeå stad
14184
Möller
Gudrun Mildred Johanna
1911-07-21
Nordmaling
Lögdeå
14185
Möller
Gustav Bernhard
1891-09-04
Nordmaling
Ava
14186
Möller
Gustav Jakob
1855-02-12
Nordmaling
Lögdeå
14187
Möller
Gösta Olner Lennart
1909-09-28
Nordmaling
Lögdeå
14188
Möller
Hanna Josefina
1881-10-04
Nordmaling
Rönnholm
14189
Möller
Helga Eugenia
1892-11-05
Nordmaling
Rönnholm
14190
Möller
Helga Regina
1889-09-07
Nordmaling
Rönnholm
14191
Möller
Herta Felicia
1904-06-15
Nordmaling
Lögdeå
14192
Möller
Hulda Katarina
1885-05-20
Nordmaling
Ava
14193
Möller
Hulda Maria
1866-04-04
Nordmaling
Lögdeå
14194
Möller
Hulda Ottilia
1886-11-23
Nordmaling
Rönnholm
14195
Möller
Johan
1828-01-26
Nordmaling
Lögdeå
14196
Möller
Johan Anton
1857-04-19
Nordmaling
Lögdeå
14197
Möller
Johan Erik
1823-05-30
Nordmaling
Lögdeå
14198
Möller
Johan Hilmer
1879-02-10
Nordmaling
Rönnholm
14199
Möller
Johan Olof
1859-12-23
Nordmaling
Lögdeå
14200
Möller
Johan Peter
1797-06-14
??
??
14201
Möller
Johanna
1850-02-26
Grundsunda
Ava
14202
Möller
Johanna Karolina
1859-05-16
Nordmaling
Lögdeå
14203
Möller
Jonas Edvard
1869-04-25
Nordmaling
Lögdeå
14204
Möller
Juliana Charlotta
1857-07-21
Nordmaling
Ava
14205
Möller
Karl
1861-05-13
Nordmaling
Lögdeå
14206
Möller
Karl Alvar
1905-01-02
Jörn
Jörn
14207
Möller
Karl Gustav
1822-03-14
??
??
14208
Möller
Karl Johan
1825-11-13
Umeå stads
Umeå stad
14209
Möller
Karl Johan
1876-06-04
Gävleborg
Torsåker
14210
Möller
Karl Johan
1883-04-29
Nordmaling
Ava
14211
Möller
Karl Valfrid
1883-02-11
Nordmaling
Rönnholm
14212
Möller
Karolina Katarina
1827-01-08
Umeå stads
Umeå stad
14213
Möller
Karolina Kristina
1823-10-10
??
??
14214
Möller
Klara Amanda
1885-08-12
Nordmaling
Rönnholm
14215
Möller
Kristian August
1834-02-03
Umeå stads
Umeå stad
14216
Möller
Lovisa Helena
1780-02-27
Umeå stads
Umeå stad
14217
Möller
Lydia
1934-01-06
Tyskland
Tyskland
14218
Möller
Majlis Viola
1930-05-06
Nordmaling
Ava
14219
Möller
Manna Karolina
1888-12-03
Nordmaling
Ava
14220
Möller
Maragareta Agata
1781-06-15
Umeå stads
Umeå stad
14221
Möller
Margareta Linnea
1910-02-20
Jörn
Jörn
14222
Möller
Märta Johanna
1831-06-09
Nordmaling
Lögdeå
14223
Möller
Nils August
1876-09-01
Nordmaling
Levar
14224
Möller
Nils Felix
1903-02-11
Nordmaling
Lögdeå
14225
Möller
Nils Petter
1864-12-10
Nordmaling
Lögdeå
14226
Möller
Olga Antonia
1890-07-03
Nordmaling
Ava
14227
Möller
Olof
1818-05-16
Nordmaling
Lögdeå
14228
Möller
Olof Reinhold
1773
Umeå stads
Umeå stad
14229
Möller
Olof Östen Torvald
1930-12-04
Nordmaling
Ava
14230
Möller
Oskar Olof Fredrik
1887-01-28
Nordmaling
Ava
14231
Möller
Per
1821-09-03
Nordmaling
Lögdeå
14232
Möller
Per
1807-10-31
??
??
14233
Möller
Reinhold Johan
1808-01-27
Umeå lands
Röbäck
14234
Möller
Rolf Anders Torgny
1937-03-16
Nordmaling
Ava
14235
Möller
Signe Johanna
1888-01-25
Nordmaling
Rönnholm
14236
Möller
Sigrid Elisabet
1919-11-29
Nordmaling
Lögdeå
14237
Möller
Simon
1866-07-07
Njurunda
Njurunda
14238
Möller
Sten Ludvig
1906-10-02
Nordmaling
Lögdeå
14239
Möller
Stina Ingeborg
1912-06-06
Jörn
Jörn
14240
Möller
Svea Karolina
1885-05-20
Nordmaling
Ava
14241
Möller
Valda Adele
1901-08-17
Gällivari
Gällivari
14242
Möller
Vilhelm Nikolaus
1892-02-26
Schlesvig Holstein
Schlesvig Holstein
14243
Möller Olofsdotter
Karolina
1855-10-12
Nordmaling
Ava
14244
Möller Olofsson
Gustav
1809
Piteå
Piteå
14245
Möller Olofsson
Johan Olof
1853-06-13
Grundsunda
Ava
14246
Möller Olofsson
Klara Viktoria
1898-05-22
Nordmaling
Ava
14247
Möller Olofsson
Olga Paulina
1896-06-22
Nordmaling
Ava
14248
Möller Olofsson
Olof
1791-01-24
Nordmaling
Baggård
14249
Möller Persson
Johan Ejnar
1907-12-14
Degerfors
Degerfors
14250
Möller Persson
Jöns
1863-07-25
Malmöhus län
Ystad
14251
Möllerberg
Torsten Herman Gunnar
1893-05-14
Ryssby
Ryssby
14252
Möllsten
Aina Irene
1944-03-08
Bjurholm
Provåker
14253
Möllsten
Arne Gotthard
1907-05-03
Bjurholm
Provåker
14254
Möllsten
Elsa Viola
1945-07-30
Bjurholm
Provåker
14255
Möllsten
Lars Edimar
1940-08-10
Bjurholm
Provåker
14256
Möllsten
Rikard Eugen
1904-12-23
Bjurholm
Provåker
14257
Möllsten
Solveig Margareta
1942-09-04
Bjurholm
Provåker
14258
Möllsten
Sonja Elisabet
1948-02-10
Bjurholm
Provåker
14259
Möllsten
Tore Erling
1950-09-23
Bjurholm
Provåker
14260
Mönch
Artur Ottmar
1929-12-11
Tyskland
Tyskland
14261
Mönch
Kurt Herberg
1959-08-27
Stensele
Stensele
14262
Mören
Charlotta
1842-09-17
Umeå lands
Ön
14263
Mören
Enst Bertil
1910-04-08
Umeå lands
Ön
14264
Mören
Gunn Ann Mari
1936-05-30
Umeå lands
Umeå lands
14265
Mören
Karl Emil
1884-02-15
Umeå lands
Umeå lands
14266
Mören
Karl Johan Holger
1909-03-13
Umeå lands
Ön
14267
Mören
Leif Rune
1943-08-12
Umeå lands
Ön
14268
Mören
Leif Rune
1941-07-28
Umeå lands
Ön
14269
Mören
Margareta Katarina
1831-04-08
Umeå lands
Ön
14270
Mören
Nils Gösta
1915-11-28
Umeå lands
Ön
14271
Mören
Nils Roiman
1937-04-15
Umeå stads
Umeå stad
14272
Mören
Rune Allan
1919-03-31
Umeå lands
Umeå lands
14273
Mören
Siv Elsy Ulla maj
1940-04-15
Umeå lands
Sörböle
14274
Mören
Sten Leif Rune
1942-06-11
Umeå lands
Sörböle
14275
Mören
Torsten Eugen
1913-08-14
Umeå lands
Ön
14276
Mören Andersson
Anders
1790-03-12
Umeå lands
Österteg
14277
Mörk
Katinka Lottine
1887-02-06
Norge
Stamnäs
14278
Mörtberg
Paul Artur
1880-09-13
Hietaniemi (BD)
Hietaniemi
14279
Mörtell
Bengt Erik
1930-12-14
Vilhelmina
Skansholm
14280
Mörtell
Johan Harry
1925-04-12
Vilhelmina
Malgovik
14281
Mörtell
Leif Krister
1951-03-01
Vilhelmina
Skog
14282
Mörtell
Lena
1960-06-02
Vilhelmina
Skansholm
14283
Mörtell
Maria Birgitta
1946-08-06
Vilhelmina
Vilhelmina
14284
Mörtell Nikolausson
Johan Petter
1894-04-12
Vilhelmina
Malgovik
14285
Mörth
Hulda Eufenia
1906-04-23
Finland
Finland
14286
Mörtsell
Anna Brita
1935-07-09
Skellefteå stads
Skellefteå stad
14287
Mörtsell
Anna Julina
1893-03-24
Malå
Lundberg
14288
Mörtsell
Anna Karolina
1899-08-22
Malå
Mörttjärn
14289
Mörtsell
Anna Kristina
1905-12-10
Stensele
Joranträsk
14290
Mörtsell
Anna Mari
1935-05-22
Stensele
Rönnäs
14291
Mörtsell
Anna Maria
1922-05-14
Stensele
Joranträsk
14292
Mörtsell
Astrid Margareta
1930-08-01
Stensele
Joranträsk
14293
Mörtsell
Bengt Elof
1931-02-15
Stensele
Rönnäs
14294
Mörtsell
Berit Mariann
1937-09-26
Stensele
Joranträsk
14295
Mörtsell
Bernt Roland
1943-10-01
Malå
Holmsjö
14296
Mörtsell
Bertil Emanuel
1930-12-09
Stensele
Joranträsk
14297
Mörtsell
Betty Evelina
1865-05-13
Malå
Malå
14298
Mörtsell
Betty Johanna
1892-07-31
Malå
Mörttjärn
14299
Mörtsell
Betty Kristina
1892-06-08
Malå
Holmsjö
14300
Mörtsell
Edit Sofia Kristina
1880-02-14
Malå
Malåträsk
14301
Mörtsell
Edvin Harald
1883-02-03
Malå
Malå
14302
Mörtsell
Edvin Johan Oskar
1888-12-12
Malå
Malåträsk
14303
Mörtsell
Elis Emanuel
1876-02-25
Malå
Malåträsk
14304
Mörtsell
Elis Gustav
1922-06-17
Stensele
Joranträsk
14305
Mörtsell
Elis Ludvig Emanuel
1884-05-19
Malå
Malåträsk
14306
Mörtsell
Ella Kristina
1894-12-18
Malå
Tjäderträsk
14307
Mörtsell
Ellen Augusta Karolina
1873-09-01
Malå
Malå
14308
Mörtsell
Ellen Katarina
1888-10-10
Malå
Tjäderträsk
14309
Mörtsell
Ellen Magdalena
1885-11-04
Malå
Malåträsk (Skolan)
14310
Mörtsell
Elly Elisabeth
1922-02-04
Malå
Holmsjö
14311
Mörtsell
Elsa Elisabet
1921-05-18
Stensele
Joranträsk
14312
Mörtsell
Elsa Erika
1909-09-04
Malå
Tjäderträsk
14313
Mörtsell
Emil Anders
1928-07-01
Stensele
Kaskeluogt
14314
Mörtsell
Emil Harald
1904-03-06
Stensele
Joranträsk
14315
Mörtsell
Emmy Maria
1894-10-08
Malå
Mörttjärn
14316
Mörtsell
Erik Anshelm
1888-06-21
Malå
Mörttjärn
14317
Mörtsell
Erik Emanuel
1895-03-27
Malå
Mörttjärn
14318
Mörtsell
Erik Konrad
1910-08-20
Stensele
Joranträsk
14319
Mörtsell
Erik Valentin
1860-02-14
Arvidsjaur
Rönnliden
14320
Mörtsell
Ernst Johan
1861-02-27
Arvidsjaur
Malå
14321
Mörtsell
Ernst Ludvig
1899-04-17
Stensele
Joranträsk
14322
Mörtsell
Ester Ingeborg
1899-03-24
Malå
Holmsjö
14323
Mörtsell
Eva
1902-01-09
Stensele
Joranträsk
14324
Mörtsell
Eva Erika
1864-05-14
Malå
Rönnliden
14325
Mörtsell
Eva Eufrosyna
1884-04-23
Malå
Mörttjärn
14326
Mörtsell
Eva Karolina
1896-07-13
Malå
Mörttjärn
14327
Mörtsell
Eva Katarina
1885-11-04
Malå
Malåträsk
14328
Mörtsell
Eva Katarina
1881-02-21
Malå
Lundberg
14329
Mörtsell
Eva Kristina
1856-03-16
Arvidsjaur
Mörttjärn
14330
Mörtsell
Eva Laura
1903-04-29
Malå
Malå
14331
Mörtsell
Eva Maj-Lis
1932-11-13
Stensele
Joranträsk
14332
Mörtsell
Felix Jesper
1937-06-11
Stensele
Joranträsk
14333
Mörtsell
Frans Einar
1892-05-20
Råneå (BD)
Råneå
14334
Mörtsell
Frans Konrad
1884-09-19
Malå
Tjäderträsk
14335
Mörtsell
Frans Oskar
1861-05-12
Arvidsjaur
Rönnliden
14336
Mörtsell
Fritz Emil
1896-07-08
Stensele
Joranträsk
14337
Mörtsell
Fritz Gustaf
1897-06-18
Malå
Holmsjö
14338
Mörtsell
Fritz Oskar
1875-09-06
Malå
Malå
14339
Mörtsell
Gunda Ingeborg
1927-01-26
Malå
Holmsjö
14340
Mörtsell
Gunhild Ingeborg
1933-05-20
Stensele
Rönnäs
14341
Mörtsell
Gunnar Emanuel
1918-02-18
Malå
Mörttjärn
14342
Mörtsell
Gustaf Joel
1924-08-23
Malå
Holmsjö
14343
Mörtsell
Gustav Artur
1907-12-17
Malå
Mörtberg
14344
Mörtsell
Gustav Bertil
1928-09-14
Stensele
Rönnäs
14345
Mörtsell
Gustav Elof
1860-02-22
Arvidsjaur
Malå
14346
Mörtsell
Gustav Emanuel
1894-07-22
Stensele
Joranträsk
14347
Mörtsell
Gustava Eufrosyna
1890-10-10
Malå
Lundberg
14348
Mörtsell
Hanna Amalia Fredrika
1878-12-13
Malå
Malåträsk
14349
Mörtsell
Hanna Kristina
1867-05-27
Malå
Malå
14350
Mörtsell
Hanna Sofia
1884-10-27
Malå
Malåträsk
14351
Mörtsell
Hedvig Emilia
1898-10-28
Malå
Mörttjärn
14352
Mörtsell
Helena Katarina
1911-07-12
Malå
Tjäderträsk
14353
Mörtsell
Helvid Karolina
1887-08-16
Malå
Malåträsk (Skolan)
14354
Mörtsell
Hilda
1907-08-11
Stensele
Joranträsk
14355
Mörtsell
Hilda Gustava
1877-06-11
Malå
Malåträsk
14356
Mörtsell
Hilda Marianne
1930-11-06
Stensele
Kaskeluogt
14357
Mörtsell
Hildur Margareta
1890-05-25
Malå
Malåträsk
14358
Mörtsell
Hildur Sofia Katarina
1871-08-04
Malå
Malå
14359
Mörtsell
Hilma Kristina
1894-04-10
Malå
Mörttjärn
14360
Mörtsell
Hugo Gotthard
1878-03-27
Malå
Malå
14361
Mörtsell
Hugo Johannes
1888-11-05
Malå
Malåträsk
14362
Mörtsell
Hulda Martina
1904-08-09
Malå
Mörttjärn
14363
Mörtsell
Ida Eufrosyna
1886-02-27
Malå
Mörttjärn
14364
Mörtsell
Ida Evelina
1873-12-04
Malå
Malåträsk
14365
Mörtsell
Ingrid
1933-12-14
Malå
Nylund
14366
Mörtsell
Ingrid Elise
1927-12-31
Stensele
Joranträsk
14367
Mörtsell
James Erik Axel
1881-12-20
Malå
Malåträsk
14368
Mörtsell
Johan
1891-11-30
Stensele
Joranträsk
14369
Mörtsell
Johan
1824-12-04
Arvidsjaur
Mörttjärn
14370
Mörtsell
Johan August
1854-12-01
Arvidsjaur
Lainejaur
14371
Mörtsell
Johan August
1892-01-07
Malå
Hundberg
14372
Mörtsell
Johan Elof
1896-03-30
Malå
Mörttjärn
14373
Mörtsell
Johan Elof
1889-01-30
Malå
Lundberg
14374
Mörtsell
Johan Evald
1920-07-17
Malå
Tjäderträsk
14375
Mörtsell
Johan Oskar
1886-07-03
Malå
Tjäderträsk
14376
Mörtsell
Jonas
1890-10-11
Malå
Mörttjärn
14377
Mörtsell
Jonas Fredrik
1858-05-14
Arvidsjaur
Mörttjärn
14378
Mörtsell
Judit Tekla Viktoria
1886-09-24
Malå
Malåträsk
14379
Mörtsell
Kaj Stellan
1939-05-16
Stensele
Joranträsk
14380
Mörtsell
Karl
1893-05-10
Stensele
Joranträsk
14381
Mörtsell
Karl Emil
1863-04-06
Malå
Malå
14382
Mörtsell
Karl Henrik
1920-02-29
Stensele
Joranträsk
14383
Mörtsell
Karl Östen
1940-12-12
Malå
Holmsjö
14384
Mörtsell
Kerstin Elisabet
1937-02-21
Nordmaling
Håknäs
14385
Mörtsell
Klara Augusta
1894-06-25
Malå
Holmsjö
14386
Mörtsell
Knut Ingvar
1929-05-10
Stensele
Joranträsk
14387
Mörtsell
Knut Oskar
1897-12-22
Stensele
Joranträsk
14388
Mörtsell
Knut Vilhelm
1880-07-03
Malå
Malå
14389
Mörtsell
Lars Åke
1939-05-02
Malå
Aspliden
14390
Mörtsell
Linnea Sofia
1910-10-10
Malå
Mörtberg
14391
Mörtsell
Magdalena Albertina
1882-05-12
Malå
Lundberg
14392
Mörtsell
Majbritt Debora
1931-12-31
Stensele
Joranträsk
14393
Mörtsell
Manne Augustinus
1869-08-26
Malå
Malå
14394
Mörtsell
Margareta Eufrosyna
1882-03-30
Malå
Tjäderträsk
14395
Mörtsell
Margot Alice
1932-11-26
Malå
Holmsjö
14396
Mörtsell
Maria Kristina
1887-09-05
Malå
Lundberg
14397
Mörtsell
Nanna Erika
1905-06-08
Malå
Mörtberg
14398
Mörtsell
Nils Martin
1924-12-25
Stensele
Joranträsk
14399
Mörtsell
Nils Paul
1940-05-24
Stensele
Rönnäs
14400
Mörtsell
Olof August
1884-01-30
Malå
Lundberg
14401
Mörtsell
Olof Emil
1901-05-18
Malå
Mörtberg
14402
Mörtsell
Oskar Albin
1897-11-04
Malå
Mörttjärn
14403
Mörtsell
Otto Gabriel
1929-03-24
Stensele
Joranträsk
14404
Mörtsell
Ove Emil
1934-08-22
Stensele
Joranträsk
14405
Mörtsell
Per Albin
1927-09-29
Stensele
Rönnäs
14406
Mörtsell
Per Edmund
1882-07-14
Malå
Mörttjärn
14407
Mörtsell
Per Elof
1900-09-12
Stensele
Joranträsk
14408
Mörtsell
Per Emanuel
1872-12-30
Arvidsjaur
Rönnliden
14409
Mörtsell
Rut Maria
1924-01-24
Stensele
Joranträsk
14410
Mörtsell
Sara Erika
1885-11-28
Malå
Hundberg
14411
Mörtsell
Sara Fredrika
1870-06-08
Arvidsjaur
Rönnliden
14412
Mörtsell
Seth Adolf
1901-06-23
Malå
Mörttjärn
14413
Mörtsell
Sigbritt Katarina
1923-08-04
Stensele
Joranträsk
14414
Mörtsell
Signe Margreta
1915-02-25
Malå
Tjäderträsk
14415
Mörtsell
Sonja Elisabet
1926-02-15
Stensele
Joranträsk
14416
Mörtsell
Sture Birger
1944-02-12
Stensele
Joranträsk
14417
Mörtsell
Sven Erik
1926-08-24
Stensele
Joranträsk
14418
Mörtsell
Sven Oskar
1919-12-01
Malå (AC)
Tjäderträsk
14419
Mörtsell
Sven Åke
1937-12-03
Stensele
Rönnäs
14420
Mörtsell
Vilma Sofia
1890-01-02
Malå
Mörttjärn
14421
Mörtsell
Zakarias
1838-09-30
Arvidsjaur
Mörttjärn